واردات و ترخیص پارچه نخی پنبه از ترکیه

واردات و ترخیص پارچه نخی پنبه از ترکیه

یکی از پرطرفدار ترین کالاهای وارداتی به ایران، شامل انواع مختلفی از جنس پارچه می‌شود که در صنعت مد و فشن از اهمیت بالایی برخوردار است. تولیدات داخلی پارچه به دلیل درخواست زیاد آن توسط اعم افراد، توانایی اسکورت نیازمندی های کشور را ندارد و به همین خاطر به واردات این کالا از کشور های دیگر به خصوص ترکیه پرداخته است.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "واردات و ترخیص پارچه نخی پنبه از ترکیه" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

پارچه نخی پنبه به دلیل اهمیت زیاد آن در کشور و فواید استفاده آن در بدن انسان از محبوبیت بالایی برخوردار است و به همین ترتیب میان تاجران نیز از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار شد.

تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به اطلاعات بیشتری از واردات پارچه نخی پنبه از ترکیه در وب سایت تجارتی و تخصصی آسان تجارت بپردازیم.

درصد اهمیت پارچه نخی پنبه در ایران به چه حدی می‌رسد؟

درصد اهمیت پارچه نخی پنبه در ایران به چه حدی می‌رسد؟

پارچه ها و لباس های نخی در ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، زیرا که لباس های تولید شده از این جنس پارچه بسیار مناسب بوده و دارای فواید زیادی برای بدن انسان است که نمونه ای از این فواید و دلایل اهمیت پارچه از جنس نخی پنبه را در ادامه شرح داده‌ایم:

 • انتقال مناسب حرارت
 • جذب رطوبت و تنفس پوست
 • لطافت و نرمی
 • ضدحساسیت
 • شستشوی آسان

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که پارچه های نخی برای بدن دارند، استفاده از این جنس پارچه برای اعم مردم ایران بسیار مهم است و تاجران با توجه به این مورد برای واردات این کالا بسیار مشتاق هستند.

در ادامه نیازمندی ها و هرآنچه که برای واردات پارچه نخی پنبه از ترکیه ایران که حائز اهمیت است را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

مراحل واردات پارچه نخی پنبه از ترکیه به چه ترتیبی انجام می‌شود؟

مراحل واردات پارچه نخی پنبه از ترکیه به چه ترتیبی انجام می‌شود؟

واردات کالاها از ترکیه به مراتب مانند واردات کالا ها از دیگر کشور ها دارای ترتیب خاصی برای انجام است که در ادامه به تمامی آن ها خواهیم پرداخت:

 • دریافت کارت بازرگانی:

اولین نکته برای واردات هر کالایی از جمله واردات رادیاتور خودرو، واردات تجهیزات پتروشیمی، واردات پارچه نخی و… دارا بودن کارت بازرگانی واجب است که برای دریافت این کارت بسیار مهم، می‌توانید به سازمان های مربوطه مراجعه کرده و به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی از آن استفاده کنید.

 • انتخاب حوزه فعالیت:

قدم دوم برای فعالیت در تجارت و بازرگانی، انتخاب حوزه ای است که می‌خواهید به واردات آن بپردازید. در این قسمت با توجه به حوزه انتخاب ما از قبل و فعالیت در واردات پارچه نخی، می‌توانیم به سرعت به مرحله بعدی بپردازیم.

 • قوانین و مقررات:

برای واردات و انجام فعالیت های تجاری بایستی به قوانین مندرج در هر دو طرف معامله بپردازیم و با توجه به قوانین و مقررات آن باقی مراحل را طی کنیم.

 • انتخاب کشور مناسب برای فعالیت تجارتی:

بهترین کشور برای واردات و ترخیص کالایی مانند پارچه های نخی پنبه کشور ترکیه است که با بهترین جنس و کیفیت بالا پارچه مورد نظر را به ایران صادر می‌کنند.

انتخاب تامین کننده‌ای در ترکیه یکی از مهمترین کارهایی است که در واردات پارچه نخی پنبه بسیار مهم است. اگر دغدغه تامین کننده را در واردات کالا خود دارید، می‌توانید از نمایندگان مجرب شرکت تجاری آسان تجارت کمک بگیرید و به راحتی و با اطمینان از واردات کالای مورد نظر لذت ببرید.

 • مذاکره با تامین کننده و تنظیم قرارداد:

پس از انتخاب تولید کننده پارچه های نخی پنبه بایستی با تامین کننده مورد نظر مذاکره کرده و طی این مذاکره قرداد خود را برای ادامه فعالیت تجاری تنظیم کنید.

همچنین پس از تنظیم قرارداد بایستی آن را در سامانه ای معتبر ثبت کرده تا با توجه به ثبت شما این قرارداد به طور قانونی در وهله اجرا قرار بگیرد.

 • دریافت پیش فاکتور:

پیش فاکتور جزوی از مدارکی است که هنگام ترخیص پارچه نخی پنبه مورد نیاز قرار میگیرد و جزوی از مدارک مهم در ترخیص کالا ها محسوب می‌شود.

 • فرآیند تخصیص ارز:

پس از طی مراحل مورد نظر تا به حال، به مرحله تخصیص ارز و با تبدیل ارز خود به ارز مورد نظر تامین کننده را بایستی تمامی هزینه های مندرج در قرارداد را به صادر کننده پارچه های نخی پنبه ارسال کنیم.

 • حمل و نقل وبیمه پارچه نخی پنبه:

یکی از مهم ترین بخش های تجارت، روش حمل و نقل و بیمه کردن است که بیمه نامه نیز جزوی از مدارک مورد نیاز در مراحل ترخیص پارچه های نخی پنبه است و حمل و نقل کالا ها و ورود آن ها به ایران از سوی حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی صورت میگیرد.

 • ترخیص پارچه های نخی پنبه:

مرحله آخر از واردات پارچه های نخی پنبه از ترکیه در ترخیص آن از گمرک ها بوده که غول آخر واردات کالا ها است. در این مرحله شما نیازمند فردی مجرب و باسابقه در این زمینه هستید و نمایندگان شرکت آسان تجارت در این زمینه بهترین گزینه برای همراهی شما است.

غول آخر واردات پارچه (ترخیص پارچه نخی پنبه) به چه ترتیبی انجام می‌شود؟

غول آخر واردات پارچه (ترخیص پارچه نخی پنبه) به چه ترتیبی انجام می‌شود؟

برای ترخیص کالای مورد نظر خود مهمترین ضروری که وجود دارد، تکمیل مدارک مهمی است که طی دوره واردات کالا تا به حال به دست آورده‌اید.

یکی از مهمترین مدارکی که در ترخیص پارچه نخی پنبه از گمرکات مورد نیاز است،کارت بازرگانی بوده که در  اوایل راه شروع واردات آ را بهتر است تامین کنید ولی اگر در توان شما نیست که این مدرک بسیار مهم را برای خود به دست آورید، مجموعه آسان تجارت راهی را برای این مورد نیز در نظر دارد که به آسانی و با کمترین دشواری بتوانید بدون دارا بودن کارت بازرگانی، کالای خود را ترخیص کنید.

این شرکت بازرگانی به دو روش می‌تواند شما را در مرحله ترخیص کالا همراهی کند.

روش اول: بدون کارت بازرگانی

روش دوم: با وجود کارت بازرگانی

ترخیص پارچه نخی پنبه از گمرک بدون کارت بازرگانی

در این روش وارد کننده، خریدار یا صاحب کالا فاقد کارت بازرگانی است و جهت واردات و ترخیص پارچه نخی پنبه نیازمند کارت بازرگانی، دریافت ثبت سفارش و طی کردن پروسه قانونی، تشریفات قانونی گمرکی جهت ترخیص کالا از گمرک می باشد که این شرکت دارای کارت بازرگانی معتبر تولیدی و تجاری و امکان اخذ ثبت سفارش کلیه کالاهای مجاز به غیر از کالا های ممنوعه دارد. جهت اخذ استعلام قیمت و عقد قرارداد بایستی پروفرما و پکینگ لیست، عکس و نوع کاربرد کالای مورد نظر را در واتس آپ، تلگرام و ایمیل برای مجموعه تجاری آسان تجارت ارسال کنید.

در واقع این شرکت بازرگانی با اعتبار کارت بازرگانی خود قادر به حفظ مسئولیت در امور تجاری شما است و می‌تواند با وجود کارت خود به ترخیص کالای مورد نظر شما کمک کند.

ترخیص پارچه نخی پنبه از گمرک با وجود کارت بازرگانی

در این روش صاحب پارچه ها دارای کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی بوده و پس از اخذ ثبت سفارش و طی کردن روند پروسه خرید و وارد شدن کالا به انبار گمرک این مجموعه پس از اخذ وکالت کاری از دارنده کارت بازرگانی که قبلا پروسه اخذ مجوزات مربوطه از سازمان ها زیربط اخذ شده اقدام به انجام کلیه پروسه های اداری سامانه جامع تجارت و اخذ ترخیصیه و احضار به گمرک و انجام تشریفات در داخل گمرک انجام می‌دهد و نسبت به اتمام مراحل ترخیص و خروج بار از گمرک مسئولیت کاملی را مقبول می‌شود.

ترخیص پارچه به هر روش با همکاری شرکتی معتبر و با سابقه‌ای بسیار آسان و به راحتی انجام می‌شود و در نهایت پیشنهاد ما برای شما کاربران محترم، همکاری با مجموعه آسان تجارت است.

ترس بیشتر افراد از واردات کالا در هزینه کلان آن است که در واقع تمام هزینه های واردات با کمک مجموعه آسان تجارت به کمترین مقدار می‌رسد که در ادامه نسبت به آن مسائی تا مطرح کرده‌ایم.

هزینه های کلی واردات پارچه نخی پنبه

هزینه های کلی واردات پارچه نخی پنبه

با همکاری مجموعه آسان تجارت هزینه کلی به صورت کامل کاهش می‌یابد که جزوی از هزینه های واردات و ترخیص در موارد زیر خلاصه می‌شود.

 1. اخذ ثبت سفارش
 2. اخذ ترخیصیه از شرکت کشتیرانی
 3. اظهار کالا به گمرک و پرداخت عوارض گمرکی و ارزش افزوده و مالیات علی الحساب
 4. در صورت مشمول استاندارد کارمزد اداره استاندارد و آزمایشگاه آزمون گیرنده
 5. دموراژ و انبارداری در صورتی که کالا خورده بار یا فله بار باشد ، کالا معاف از هزینه های دموراژ می باشد.
 6. کارمزد بانک جهت تخصیص ارز یا اخذ کد ساتا
 7. کارمزد حق العمل کار
 8. متفرقه

مرز های مناسب برای ایران و ترکیه تجارت پارچه های نخی پنبه

مرز های مناسب ایران و ترکیه برای تجارت پارچه نخی پنبه

بهترین مرز های مشترک ایران و ترکیه برای واردات کالا به خصوص پارچه های نخی پنبه شامل موارد زیر هستند:

 • مرز رازی- کاپی کوی (در استان آذربایجان غربی و نزدیک به شهر ارومیه)
 • مرز سرو- اسن دره (واقع در استان آذربایجان غربی و در فاصله یک ساعتی ارومیه)
 • مرز بازرگان- گوربلاغ (واقع در آذربایجان غربی)
 • گمرک خوی (واقع در 100 کیلومتری مرز رازی)

کلام آخر…

در نهایت بهترین کاری که می‌توانید برای آسانی تجارت و دادوستد خود بکنید، این است که با کمک با سابقه ترین و مجرب ترین نمایندگان به بازرگانی خود ادامه دهید. ما در اینجا گرد هم آمدیم تا به شما عزیزان در تمامی زمینه ها تجارت کمک کنیم. جزوی از خدماتی که شرکت آسان تجارت برای کاربران خود ارائه می‌دهد از جمله موارد زیر است:

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X