برای واردات کالا با مناسب ترین قیمت و کمترین زمان چه شرکتی را معرفی میکنید؟

برای واردات کالا با مناسب ترین قیمت و کمترین زمان چه شرکتی را معرفی میکنید؟

تجارت و بازرگانی امری مهم برای دولت ها در دنیا است که این امر باعث رشد اقتصادی و وجود منافع متقابل بین کشور های پیشرفته و رو به رشد است. نیاز های واردات بر این اصل بوده که برخی از کشور ها به دلیل موقعیت جغرافیایی و کمبود امکانات به تجارت روی می آورند. شرکت آسان تجارت نیز به این منظور پا به عرصه گذاشته اند که تجارت و بازرگانی را برای تجار با راهنمایی ها و مشاوره رایگان آسان سازد. همکاری با شرکت آسان تجارت عاملی برای پیشرفت و سربلندی شما در صنف شغلی بازرگانی و تجارت است. این شرکت تعاملی زیاد با کشور های غول تجارت مانند؛ چین، آلمان، ترکیه، امارات و هند دارد که در این کشور ها نیز جزو یکی از شناخته شده ترین شرکت های تجاری در ایران به حساب می آید که ترخیص کالا و عملیات تجاری را با بهترین عملکرد انجام میدهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به سوالات شما در حوزه واردات کالا با مناسب ترین قیمت و کمترین زمان پاسخ دهیم.

واردات به چه صورت انجام میگیرد؟

در واقع واردات کالا بدین وسیله انجام می شود که کالاهای مورد نیاز هر کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و کمبود های تکنولوژی نیاز جامعه را تضمین نمیکند و دولت ها مجبور هستند برای جبران این نیاز ها به تجارت و واردات کالا ها روی آورند. واردات کالا ها به طی کردن مراحل زیر نیاز دارد که برای اطلاعات هرچه بیشتر شما، بهتر است این اطلاعات را داشته باشید.

 1. بررسی قوانین و مقررات مندرج در تجارت هر دو کشور: برای شروع تجارت و واردات کالا ها بایستی قوانین و مقررات تجارت و بازرگانی هر دو کشور معامله گر را بررسی کرده و طبق آن مقررات مراحل دیگر را طی کنید.
 2. تحقیق و بررسی بازار کالای مورد نظر: قبل از واردات کالا بهتر است در مورد اطلاعات مانند رقابت و بازار خرید و فروش کالا اطلاعات کاملی را کسب کنید تا به سود هر چه بیشتر کالا ها برسید.
 3. یافتن تامین کننده کالا: برای خرید کالا از کشور مورد معامله بایستی فردی مطمئن با بهترین موقعیت را برای طرف معامله انتخاب کنید تا کالای باکیفیت را با بهترین قیمت وارد کنید.
 4. مذاکره و قرارداد: پس از یافتن طرف دوم معامله برای اطمینان بیشتر بایستی طبق قوانین و مقررات قرارداد و مذاکره ای نوشته و حتما امضای دو طرف قرارداد را در آن داشته باشید.
 5. ترخیص کالا از گمرک: پس از اتمام تمامی مراحل بالا به همراه نماینده و  پشتیبان، ترخیص کالا یکی از دشوار ترین مرحله های تجارت کالا است که بهترین راه آسانی این مرحله با مشاوره متخصصین مورد نیاز انجام میشود.
 6. حمل و نقل و تحویل: پس از ترخیص کالا های معامله شده حمل و نقل تا مکان مورد نظر با استفاده از وسیله های نقلیه به مقصد نهایی میرسد.

نکته: پیشنهادی که به عنوان متخصصین در رشته تجارت برای عامه مردم میشود، همکاری با نمایندگان مجرب و با سابقه در بازرگانی بوده تا طی این مراحل واردات به آسانی قابل انجام باشد.

 

چه چیزهایی به عنوان کالاهای تجاری به ایران وارد میشوند؟

قبل از عملیات واردات کالا برای سود هرچه بیشتر بهتر است تا بدانید چه کالاهایی در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. نمونه ای از کالاهای محبوب وارداتی به ایران شامل موارد ذیل می شوند:

 1. واردات خودرو ها و قطعات آن: خودرو جزوی از برترین کالا و محصولاتی است که برای واردات آن از درخواست های زیادی شده و از محبوبیت فراوانی در حضور ایرانیان داشته است.
 2. واردات قطعات الکترونیکی: قطعات الکترونیکی مانند؛ قطعات تلویزیون های وارداتی، گوشی های هوشمند، لپ تاب و… از خارج ایران به کشور ما وارد شده و مورد استفاده عموم قرار میگیرد.
 3. واردات لوازم خانگی: لوازم خانگی مانند؛ یخچال، لباسشویی، گاز، جاروبرقی و… در برند های مختلف از بسیاری کشور ها به خصوص کره وارد ایران میشوند.
 4. واردات پوشاک و اکسسوری: اکسسوری و پوشاک که محبوبیت زیادی در این دوران میان ایرانیان و کل جهان به دست آورده بیشتر از کشور های دیگر در برند های معروف وارد میشوند که سود بسیار زیادی را شامل میشوند.
 5. واردات مواد غذایی: واردات مواد غذایی و دارو ها جزوی از دشوار ترین واردات به دلیل قوانینی سنگین به خاطر فاسد شدن آن ها است نیز از سود بالایی برخوردار هستند و معمولا مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرند.
 6. واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی: دستگاه هایی مانند دستگاه‌های برقی، تجهیزات نفتی، تجهیزات پزشکی .. جزوی از واردات پرسود به ایران هستند که از اهمیت بالایی برخوردارند.
 7. واردات لوازم آرایشی و بهداشتی: لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از محبوب ترین محصولات به خصوص میان بانوان ایرانی است که در برند های معروف و مختلف وارد ایران می شوند.

لیست بالایی که شاهد آن هستید نمونه ای از کالا های پرسود و وارداتی به ایران هستند که از محبوبیت بالایی برخوردارند. برای شروع واردات و تجارت بهتر است با بررسی کالاها، بهترین و پرسودترین آن ها را برگزینید تا از مزیت ها تجارت بهره مند شوید.

 

مقررات و قوانین کالاهای وارداتی به ایران چیست؟

مقررات واردات کالا به ایران به وابستگی نوع کالا و سیاست های دولت تغییر میکند. اما در کل به طور کلی، برای واردات کالا به ایران شما باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. ثبت شرکت:
ابتدا باید یک شرکت در ایران ثبت کنید یا با یک نماینده محلی همکاری کنید، این امر باعث راحتی بیشتر شما در ادامه مراحل تجارت است.

  2. دریافت کد اقتصادی: برای شرکت خود کد اقتصادی دریافت کنید تا در عملیات تجاری به راحتی اعمال خود را جزوی از کار های اقتصادی میان کشور ها ثبت کنید و رزومه ای قوی در این زمینه به وجود آورید.

  3. درخواست مجوز: برای واردات کالا، باید مجوزهای مربوطه را از ارگان های ذی صلاح دریافت کنید. این شامل مجوز واردات از سازمان توسعه تجارت و صنایع و معادن ایران، مجوز صدور پروفرما از بانک مرکزی ایران و مجوز واردات از گمرک است.

  4. پرداخت مالیات و عوارض: باید مالیات و عوارض مربوط به کالا را پرداخت کنید. یکی از مراحل پرهزینه در تجارت همین پرداخت مالیات و سود بازرگانی است که در ترخیص کالا به فاکتور و مدارک آن نیاز دارید.

  5. ترخیص کالا: پس از ورود کالا به کشور، باید آن را ترخیص کنید تا بتوانید در بازار عرضه کنید. برای ترخیص کالا از گمرک نیازمند نماینده ای مجرب و با سابقه فوق العاده هستید که همیار شما در این مرحله از تجارت باشد.

  لطفا توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است بسته به تغییرات قوانین و مقررات مربوطه تغییر کند، زیرا هر ساله قوانین جدیدی از تمامی کشور ها صادر میشود که نسبت به این قوانین باید عملیات خود را اجرا کنید. بهتر است قبل از شروع فرایند واردات، با مرجع مربوطه (مانند مشاورین آسان تجارت) در ایران تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق و به روز را دریافت کنید و باعث بروز و درگیری مشکلات دردسرساز نباشید.

انجام عملیات واردات کالا با چه ترفندی کم هزینه میشود؟

برای انجام عملیات تجاری با کمترین هزینه بهتر است با مشاورین مجرب و با سابقه همکاری کنید تا بعلاوه کم هزینه و آسان تر شدن مراحل واردات، عملیات تجاری کالا به سرعت انجام گیرد. در این بخش ما به عنوان مشاور تجاری در واردات کالا پیشنهاد میکنیم تا از افراد مجرب برای کمک در مراحل بازرگانی همکاری کنید و این مراحل را با رعایت قوانین به سرانجام برسانید.

کلام آخر…

به دلیل اهمیت زیادی که تجارت در کشور ما دارد، سعی بر کمک و رساندند اطلاعات مورد نیاز در تجارت شده تا شما عزیزان با بیشترین اطلاعات در این زمینه فعالیت های مفیدی داشته باشید. ولی حتما به این نکته توجه کنید که برای بهترین و با کیفیت ترین تجارت میان کشور ها نیاز به مشاور و همکار با سابقه دارید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X