حواله  پولی است که به طرف دیگری منتقل می شود. به طور کلی، هرگونه پرداخت فاکتور یا قبض را می توان حواله نامید. با این حال، این اصطلاح امروزه بیشتر برای توصیف مبلغی استفاده می‌ شود که توسط شخصی که در خارج از کشور کار می‌ کند برای خانواده‌ اش در خانه ارسال می‌ کند. این اصطلاح از کلمه  remit گرفته شده است که به معنای بازگرداندن است.

در این مقاله در سایت اسان تجارت  میخواهیم در مورد حواله یوان به چین صحبت کنیم ,و به سوال های زیر پاسخ دهیم:

  • حواله چیست؟
  • روش های ارسال پول به چین؟
  • به چه حساب هایی می توان حواله یوان انجام داد؟
  • و بررسی نکاتی برای ارسال به صرفه و سریع پول به چین میپردازیم.

حواله چیست؟

حواله مبلغی است که معمولا افراد از یک کشور به کشور دیگر انتقال می دهند و بیشتر فرستنده یک کارگر، کارفرما یا یک تاجر است که بخشی از درآمد خود را به اقوام، شرکای و طرف قرار داد های خود ارسال می کند. حواله‌ ها یکی از بزرگ‌ ترین منابع درآمد برای مردم کشورهای کم‌ درآمد و در حال توسعه است که اغلب از سرمایه‌ گذاری مستقیم و کمک‌ های توسعه بین‌ المللی فراتر می‌ رود. حواله یک ابزار مالی است  و بخاطر ناامنی مسیر های تجاری شکل گرفته و اکثر مردم به نوعی با ان سروکار دارند

درک حواله ها

بیشتر حواله ها توسط کارگران خارجی به اعضای خانواده در کشورهای خود انجام می شود. رایج ترین روش حواله، استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی از طریق بانک یا سرویس انتقال پول مانند Western  Union است. افرادی که از این گزینه ها استفاده می کنند معمولاً هزینه ای دریافت می کنند. نقل و انتقالات ممکن است کمتر از ده دقیقه طول بکشد تا به دست گیرنده برسد.

حواله ها نقش بزرگی را در اقتصاد کشورهای کوچک و در حال توسعه ایفا می کنند. آنها همچنین نقش مهمی در امداد رسانی  ایفا می کنند، که اغلب از کمک های رسمی توسعه (ODA) فراتر می رود. آنها به افزایش سطح زندگی مردم در کشورهای کم درآمد کمک می کنند و به مبارزه با فقر جهانی می ایند.

در واقع، از اواخر دهه 1990، حواله‌ ها از کمک‌ های توسعه فراتر رفته و در برخی موارد بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی (GDP) یک کشور را تشکیل می‌ دهند.

بر اساس گزارش مهاجرت و توسعه بانک جهانی در سال 2019، 529 میلیارد دلار حواله به کشورهای با درآمد پایین و متوسط در سال 2018 ارسال شد که افزایشی 9.6 درصدی نسبت به رکورد قبلی 483 میلیارد دلاری در سال 2017 دارد. این رقم به طور قابل توجهی بزرگتر از 344 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشورها، به استثنای چین، در سال 2018. با احتساب کشورهای پر درآمد، مجموع حواله ها از 633 میلیارد دلار در سال 2017 به 689 میلیارد دلار افزایش یافته است.

همچنین حواله ها علاوه بر  کمک به افرادی که در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می کنند  برای باز کردن حساب های بانکی  نیز استفاده می شود، روندی که به توسعه اقتصادی کمک می کند.

روش های ارسال پول به چین

برای ارسال پول به چین روش های مختلفی وجود  دارد که می توانید بر اساس کسب و کار و مقدار تراکنشی که میخواهید انجام دهید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

NEAT

Neat حساب های تجاری و کارت های شرکتی را ارائه می دهد .

می‌توانید از این سرویس برای ترکیب کسب‌ و کار خود در هنگ‌ کنگ، مدیریت امور مالی کسب‌ و کارتان و ارسال و دریافت پول در سطح بین‌ المللی استفاده کنید. حساب چند ارزی Neat به شما امکان می دهد دلارهای آمریکا، دلار هنگ کنگ، یورو و پوند انگلیس را نگهداری و مدیریت کنید و همچنین Neat به شما امکان می دهد به بیش از 35 کشور از جمله چین  حواله پرداخت کنید .

Neat به کاربران این امکان را می دهد تا پرداخت های USD و CNY را به چین انجام دهند. برای شروع، یک حساب Neat ایجاد کنید. سپس، برای ارسال پول به چین، تنها چیزی که نیاز دارید گیرنده است.

همچنین می‌ توانید از Neat برای پذیرش پرداخت‌ ها به بسیاری از ارز ها از جمله یوان چین استفاده کنید. با این حال، بسته به اینکه کدام کیف پول  را دریافت می کند، پول به طور خودکار به HKD، GBP یا EUR تبدیل می شود.

ALIPAY ESCROW

اصطلاح “سپرده” به شخص ثالثی اشاره دارد که معاملات بین خریدار و فروشنده را تسهیل می کند.

نحوه کار به این صورت است که  قبل از اینکه تامین کننده شروع به کار کند، خریدار مبلغ پرداختی را به سرویس امانی ارسال می کند. هنگامی که خریدار کالا را دریافت کرد و رضایت داشت، خدمات امانی  پول را در اختیار تامین کننده قرار می دهد. در صورت بروز اختلاف، خدمات امانی میان جیگری کرده و به هر دو طرف کمک می کند تا به یک راه حل موافق دست یابند.

در نتیجه، خدمات امانی یک راه بسیار امن برای ارسال پول به چین ارائه می‌ کند.

این نوع پرداخت همچنین به طور گسترده برای تراکنش های بین المللی مناسب  نیست. اما اگر محصولات یا خدماتی را با استفاده از Alibaba تهیه می کنید، ممکن است بتوانید با استفاده از Alipay Escrow پرداخت کنید.

به طور معمول، کارمزد حدود 5٪ از کل  تراکنش است. و اگرچه این هزینه‌ ها اغلب از تامین‌ کننده دریافت می‌ شود، اما تقریباً آنها را از طریق افزایش قیمت به خریداران منتقل می‌ کنند.

در پایان، سپرده گذاری برای معاملات کوچکتر با تامین کنندگان جدید که هنوز رابطه محکمی با آنها ندارید، مناسب است. با این حال، به دلیل هزینه های اضافی و این واقعیت که پول شما ممکن است برای مدتی در یک حساب امانی نگهداری شود، مخصوصا برای معاملات بزرگتر ایده آل نیستند.

نقل و انتقالات بین المللی

حواله‌ های بین‌ المللی سیمی – که به عنوان انتقال تلگرافیک یا پرداخت T/T نیز شناخته می‌ شود – برای مدت طولانی وجود داشته است و به طور گسترده توسط تامین‌ کنند گان در چین پذیرفته شده است.

این پرداخت‌ ها به شبکه سوئیفت متکی هستند – شبکه‌ ای از بانک‌ ها که برای تسهیل تراکنش‌ ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند. در نتیجه، معمولا چند روز تا چند هفته طول می کشد تا پرداخت ها برسد.

علاوه بر این، هزینه‌ های تبدیل ارز وجود دارد که معمولاً با استفاده از نرخ مبادله ضعیف محاسبه می‌ شوند. به علاوه، هر بانک برای تسهیل تراکنش کارمزد کمی دریافت می کند – و این کارمزدها جمع می شوند.

این روش ارسال پول به چین هم برای خریداران و هم برای تامین کنندگان خطراتی دارد. اساساً، هنگامی که پرداخت خود را ارسال می کنید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش نرود، امکان بازگشت کمی وجود دارد. به همین دلیل است که تامین کنندگان معمولاً برای کاهش ریسک خود بر سپرده اولیه اصرار می کنند – که البته ریسک شما را افزایش می دهد.

به این دلایل، بهتر است فقط با تامین کنند گانی که به آنها اعتماد دارید از حواله ها استفاده کنید.

در مجموع، نقل و انتقالات بین المللی یک راه محبوب و نسبتاً ساده برای ارسال پول به چین است. با این حال، این نقل و انتقالات می تواند برای خریدار بسیار پرهزینه باشد.

آژانس های تامین منابع شخص ثالث

اگر از طریق یک آژانس محلی چینی خرید انجام دهید، پذیرش سپرده برای پرداخت های بین المللی در چین به طور گسترده پذیرفته می شود.

این آژانس های منبع یابی خطر را برای هر دو طرف کاهش می دهند، ارتباط را آسان تر می کنند و تبادل وجوه را تسهیل می کنند. بنابراین در صورت ورود کالای آسیب دیده یا معیوب، نمایندگی می تواند کالا را رد کرده و وجه سپرده را به خریدار برگرداند.

جای تعجب نیست که این خدمات به طور قابل توجهی هزینه ارسال پول به چین را افزایش می دهد، و اغلب بیش از هزینه 5 درصدی معمولی را دریافت می کند.

بنابراین باز هم، آژانس های منبع ثالث ممکن است انتخاب خوبی برای معاملات کوچکتر با تامین کنند گان جدید باشند. اما کارمزد های مربوطه باعث می شود این روش ارسال پول به چین برای تراکنش های بزرگتر نامطلوب باشد.

WESTERN UNION

Western Union برای مدت طولانی وجود داشته است و هنوز هم راهی مناسب برای ارسال پول به چین است.

برای ارسال پول به چین با Western Union، به یک فروشگاه مواد غذایی یا اداره پستی که پرداخت‌ های Western Union را تسهیل می‌ کند، بروید. هنگامی که به صندوقدار پرداخت می کنید، از شما خواسته می شود که پرداخت برای چه کسی انجام شده است، و یک شماره کنترل به شما داده می شود. سپس شماره را به تأمین‌ کننده خود می‌ دهید، که پرداخت را از یک پایگاه Western Union در چین دریافت می‌ کند.

این یکی از بهترین راه‌ ها برای ارسال پول به چین در صورت کمبود زمان است، زیرا نقل و انتقالات می‌ تواند فوق‌ العاده سریع باشد. تأمین‌ کنندگان نیز تمایل دارند از این روش پرداخت استفاده کنند ، زیرا آسان، سریع و ارزان است .

با این حال، Western Union برای خریداران با صرفه نیست. اگرچه ممکن است کارمزد ها کم به نظر برسد، اما این سرویس از طریق نشانه گذاری های پرهزینه  نرخ ارز ،  درآمد کسب می کند. همچنین این یک روش نسبتاً پرخطر برای ارسال پول است . اگر تأمین‌ کننده آنچه را که وعده داده شده را انجام ندهد،  برای بازگرداندن پول خود اقدام خاصی نمی توانید انجام دهید.

به طور خلاصه، Western Union می تواند گزینه خوبی برای پرداخت های کوچک و شخصی باشد. اما برای معاملات تجاری بسیار پرخطر و پرهزینه است.

اعتبار اسنادی (LC)

اعتبار اسنادی (یا LC) نامه‌ هایی هستند که توسط بانک‌ ها صادر می‌ شوند و تضمین می‌ کنند که تامین‌ کنندگان در صورت رعایت شرایط و ضوابط قرارداد، مبلغی را دریافت خواهند کرد.

معامله گران بین المللی و تامین کنندگان بزرگتر معمولاً از پذیرش LC ها راضی  هستند – در واقع، بسیاری از معاملگران بر روی یکی پافشاری می کنند. به طور خلاصه، LC ها با اطمینان از اینکه خریدار پرداخت می کند، خطر را برای تامین کنندگان کاهش می دهد.

اما آیا LC ها برای خریداران سودمند هستند؟ به طور خلاصه بله. LC ها می توانند به اطمینان حاصل شود که تامین کنندگان به وعده های خود عمل می کنند و آنچه توافق شده است را انجام می دهند.

به این دلایل، LC ها به ویژه برای تراکنش های بیش از 50000 دلار محبوب هستند. با این حال، بسیاری از تامین کنندگان کوچک و متوسط به دلیل هزینه های بالا، کاغذ بازی های پیچیده و موانع زبانی، تمایلی به پذیرش LC ها ندارند.

اگر تصمیم دارید از LC ها برای ارسال پول به چین استفاده کنید، حتما قبل از انجام از مشاوره و راهنمایی حرفه ای استفاده کنید.

PAYPAL

برای ارسال پول به چین از طریق PayPal ، هم شما و هم تامین کننده شما باید یک حساب PayPal داشته باشید. با این حال، تعداد بسیار کمی از تامین کنندگان چینی از PayPal استفاده می کنند، اما این سرویس برای تراکنش های کوچک محبوب تر است.

با این حال، تامین‌ کنندگان از پذیرش پرداخت‌ ها از طریق PayPal محتاط هستند، زیرا خریداران می‌ توانند پس از دریافت کالا یا خدمات، بازپرداخت صندوق را صادر کنند.

و اگرچه PayPal بر حفاظت از خریدار متمرکز است، سیاست های حفاظت بین المللی این شرکت پیچیده است. در نتیجه، اگر مشکلی پیش بیاید، رسیدگی به اختلافات می تواند چالش برانگیز باشد.

PayPal همچنین درصدی از مبلغ تراکنش و همچنین هزینه های مبادله را دریافت می کند. این هزینه ها می توانند با افزایش مبلغ معامله، قابل توجه باشند.

در کل PayPal  می تواند راهی مناسب برای ارسال مقادیر اندک پول به چین باشد. با این حال، هزینه های آن  ان را به گزینه ای غیر جذاب برای مشاغل کوچک و متوسط تبدیل می کند.

 

نمونه هایی از حواله ها

برای کشورهای کم درآمد یا کشورهایی که اقتصاد  شان در حال مبارزه است، حواله  یکی از بزرگترین منابع درآمد برای جمعیت بومی است. برای مثال، در سال 2015، مکزیکی‌ ها در خارج از کشور بیش از 24 میلیارد دلار را به کشورشان باز گرداند ند که بیشتر از پولی بود که کشور از فروش نفت به دست می‌ آورد.

حواله  یوان

حداقل از قرن شانزدهم، در طول سلسله مینگ (1368-1644)، بازرگانان و صنعتگران   چینی به خارج  از  چین، عمدتاً به آسیای جنوب شرقی، برای ایجاد پایگاه در بنادر ،  معادن و شهرهای  تجاری سفر کرده اند. در طول تاریخ طولانی مهاجرت چینی ها، دوره از اواسط قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم  حداقل دو موضوع کلیدی خاص بود. اول، در سال 1850، تعداد افرادی که خاک چین را به منظور زندگی و کار در خارج از کشور ترک می کردند، به طور قابل توجهی افزایش یافت. هجوم طلا در آمریکای شمالی و استرالیا و توسعه اقتصادهای مزرعه ای در آسیای جنوب شرقی تقاضای جدیدی را برای کارگران چینی ایجاد کرد و در دسترس بودن حمل و نقل بهتر و آسان تر رفت و آمد مردم را در مسافت های طولانی تسهیل کرد. دوم، تعداد فزاینده چینی‌ ها یی که در خارج از کشور زندگی می‌ کردند، مرتباً پول را به چین می‌ فرستادند.

اهمیت حواله های خارج از کشور چین برای اقتصاد چین به طور گسترده توسط معا صران در اوایل قرن بیستم به رسمیت شناخته شد. آنها مشاهده کردند که با وجود مازاد واردات خالص در تراز تجاری کالا، چین نیز نقره را جذب کرد. تجارت نقره گیج کننده است، زیرا یک کشور باید به طور کلی طلا یا شمش نقره را برای جبران واردات مازاد صادر کند. در تحلیل این پارادوکس در تراز پرداخت های بین المللی چین،  ریمر استاد دانشگاه میشیگان و یکی از همکاران موسسه روابط اقیانوس آرام، به این نتیجه رسید که حواله های چینی های خارج از کشور بیشترین سهم را در پرداخت هزینه واردات چین داشته است  دیدگاه ریمر توسط افراد خارجی مانند H.B. مورس، دبیر اداره آمار گمرکات دریایی چین، بانکداران ژاپنی، و مقامات و محققان دولتی چین. 3 مطالعات اخیر همچنین با دیدگاه رایج معاصر موافق است که پول ارسال شده توسط چینی های مقیم خارج از کشور برای اقتصاد چین بسیار مهم است.

حواله های چینی خارج از کشور گاه به گاه نبود، بلکه یک جریان ثابت پول بود که توسط توده های کارگر و بازرگانان ارسال می شد، بنابراین کانال های تراکنش های مالی برون مرزی آنها شایسته توجه ویژه است. همانطور که در ادامه این فصل به تفصیل توضیح داده می‌ شود، آژانس‌ های حواله‌ های خصوصی با پیوند دادن مقصد مهاجران و سرزمین‌ های شان، نقش کلیدی در این تراکنش‌ های  مالی  بین‌ المللی ایفا کردند. چگونه ثبات انتقال پول را تضمین کردند؟ آنها چگونه با خطرات و فرصت های موجود در معاملات خود برخورد کردند؟ علاوه بر این، آنها چگونه با تغییر اقتصاد سیاسی در آسیا در اواسط قرن بیستم کنار آمدند؟ تضاد بین گسترش شبکه‌ های تجاری فرامرزی و کنترل فزاینده رژیم‌ های سیاسی بر جابجایی افراد، کالاها و پول در دوره مدرن از مشکلات شناخته شده معاصر و تاریخی است. بازرگانان و بازرگانانی که با شرایط سیاسی و اقتصادی و انگیزه‌ های انتخاب‌ هایشان سروکار داشتند، هنوز به تحقیقات علمی بیشتر نیاز دارد. با بررسی این سؤالات، دیدگاه‌ های جدیدی را برای درک سازمان‌ های تجاری چینی، به‌ ویژه از نظر ساختارهای شبکه‌ محور و پویایی عملیات آنها ارائه می‌ دهم.

اگرچه بانک های چند ملیتی، مانند شرکت بانکداری هنگ کنگ و شانگهای  (hsbc)، خدمات تراکنش بین شهرهای خارجی و بنادر اصلی چین را ارائه می کردند، اما آژانس های حواله که از طریق انجمن های بلند مدت با یکدیگر مرتبط بودند، مانند خانواده، قبیله. و روابط منطقه‌ ای، از یک سو به مهاجران چینی ساکن در مناطق دورافتاده خارج از کشور و از سوی دیگر به خانواده‌ های آنها در روستاهای چین رسید.

 ارسال پول به چین

 ارسال پول به چین

برای شروع، نرخ ارز، کارمزد انتقال، و فراوانی روش‌ های  پرداخت موجود می‌تواند انتخاب  بهترین راه برای ارسال پول به چین را دشوار کند.

به علاوه، برخی از روش‌ های پرداخت کمتر شناخته شده ممکن است کمی گیج‌ کننده باشند اگر روش پرداخت اشتباهی را برای نیازهای خود انتخاب کنید، ممکن است در نهایت پول خود را با هزینه های غیر ضروری هدر دهید.

بنابراین، بهترین راه برای ارسال پول به چین چیست؟

در ادامه ، با 10 روش محبوب برای ارسال پول به چین و مزایا و معایب هر روش آشنا خواهید شد.

اما قبل از شروع ، بیایید با پاسخ دادن به یک سوال رایج ادامه دهیم :

رنمینبی چین در مقابل یوان: تفاوت چیست؟

اگر در مورد ارسال پول به چین تحقیق کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که واحد پول چین دو نام دارد: «رنمینبی» و «یوان».

بنابراین، تفاوت چیست؟

به طور خلاصه، واحد پول چین رسما “رنمینبی” نامیده می شود که به معنای “پول مردم” است. با این حال، “یوان” اصطلاحی است که برای توصیف واحد اندازه گیری استفاده می شود.

برای درک بهتر این موضوع، به «رنمینبی» و «یوان» مانند «پوند استرلینگ» و «پوند» بریتانیا فکر کنید. آنها به سادگی می گویند ‘100 پوند.’

به چه حساب ها یی می توان حواله یوان انجام داد ؟

به چه حساب ها یی می توان حواله یوان انجام داد ؟

با بانکداری آنلاین HSBC چین و بانکداری تلفن همراه، می توانید کارهای زیر را با حساب های HSBC چین خود انجام دهید:

انتقال به حساب شخصی

انتقال سریع ارز خارجی برون مرزی را به هر حساب HSBC که در کشور / منطقه دیگری دارید انجام دهید.

انتقال سریع از چین به حساب های HSBC در خارج از کشور که توسط اعضای خانواده نگهداری می شود انجام دهید (فقط برای مشتریان تحت همان حساب HSBC Premier Family Financial قابل استفاده است).

بانکداری انلاین  HSBC حداکثر 10 ارز خارجی را برای انتقال به چین و خارج از آن پشتیبانی می کنیم، از جمله USD، EUR، HKD، JPY، GBP، AUD، SGD، CAD، CHF، و NZD.

7 نکته برای ارسال به صرفه و سریع  پول به چین

برای ارسال پول به چین همیشه باید به  یک سری نکات  توجه داشته باشیم  تا بتوانیم این تراکنش را به صرفه  و سریع انجام دهیم .در ادامه 7 نکته مهم را ذکر کردیم تا در حواله های خود  انها را در نظر بگیرید.

• از یک سرویس انتقال پول آنلاین استفاده کنید

هنگامی که به ارسال پول به  چین فکر می کنید، همیشه متخصصان انتقال پول آنلاین را بررسی کنید. از آنجایی که هزینه‌ های آن‌ ها پایین‌ تر است (بدون فروشگاه یا نمایندگی برای پرداخت)، معمولاً ارزان‌ تر خواهند بود – نرخ ارز بهتر و کارمزد ارزان‌ تری نسبت به یک بانک یا فرستنده پول در در مقایسه با دیگر روش ها  ارائه می‌ کنند. ارسال پول به صورت آنلاین بسیار ساده و ایمن است، فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنید تا از طریق کارت اعتباری یا نقدی پرداخت کنید یا در برخی موارد از طریق کوپن نقدی یا حواله بانکی محلی پرداخت کنید.

7 نکته برای ارسال به صرفه و سریع  پول به چین

• قوانین ارز چین را بررسی کنید

دانستن این نکته بسیار مهم است که در چین محدودیت های زیادی برای دریافت پول وجود دارد. قبل از انتقال، همیشه با گیرنده خود در چین ,ارزی را که با آن مجاز به پذیرش انتقال است بررسی کنید.

• نرخ ارز و همچنین هزینه های انتقال را مقایسه کنید

شما باید به دنبال خدماتی باشید که نرخ ارز رقابتی را ارائه دهد زیرا نرخ ارز بر مقدار نهایی پول دریافتی توسط گیرنده شما تأثیر می گذارد. همچنین توجه داشته باشید که به طور کلی، ارسال مقادیر بیشتر، نرخ ارز بهتری را به شما می دهد. همه اپراتور های انتقال پول از نقل و انتقال پول درآمد کسب می کنند. در بیشتر موارد، این کارمزد یک مقدار ثابت و همچنین حاشیه سود روی نرخ ارز است. در بسیاری از دفاتر انتقال پول،  می تواند بین 10 تا 15 درصد از مقدار پولی باشد که می خواهید به چین ارسال کنید.

• با حواله بانکی محلی پرداخت کنید یا از ارزان ترین روش پرداخت استفاده کنید

باید بدانید که گاهی اوقات هزینه های اضافی مربوط به نوع روش پرداختی است که استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر پرداختی را با کارت اعتباری انجام دهید، هزینه  1.5٪ -3٪ خواهید داشت. اما اگر از کارت نقدی  به عنوان روش پرداخت استفاده می کنید، می توانید از این هزینه های اضافی جلوگیری کنید. با این حال، بهترین راه برای ارسال پول به چین، پرداخت از طریق حواله بانکی محلی است. اطمینان حاصل کنید که تامین کننده شما این گزینه را در کشور محلی شما در دسترس است.

• ارسال پول به حساب بانکی

قبل از ارسال پول، باید به این فکر کنید که می خواهید گیرنده شما چگونه آن را در چین دریافت کند. ارسال پول به یک مرکز جمع آوری پول معمولاً بیشتر از ارسال مستقیم آن به حساب بانکی هزینه دارد، زیرا محل پرداخت هزینه ای دارد که در نهایت از شما دریافت می شود. با این حال، اگر شخص در چین دارای یک حساب بانکی است، اقتصادی ترین راه حل برای شما پرداخت به آن حساب است. به دنبال عضویت SWIFT  باشید زیرا این بدان معناست که شرکت انتقال پول می تواند به هر حساب بانکی در جهان پول ارسال کند.

• از یک موسسه پرداخت استفاده کنید

برای انجام تراکنش های ایمن، همیشه از موسسه ای استفاده کنید که به عنوان موسسه پرداخت ثبت شده است. در واقع  به این معنی است که آنها در FCA ثبت شده اند. و  ثبت آنها در سراسر اتحادیه اروپا اعمال می شود – چیزی که با دستورالعمل اروپایی  در مورد هماهنگ سازی نهادهای نظارتی برای پرداخت در اتحادیه اروپا اجرا شد.

• به دنبال سیاست بازپرداخت برای هزینه های غیر منتظره باشید

هنگام انتقال پول به چین، برخی از بانک های واسطه ممکن است هزینه های اضافی را از شما دریافت کنند. همیشه موسسه ای را انتخاب کنید که بازپرداخت کامل این هزینه های غیر منتظره را تضمین کند.

کلام آخر ….

بر اساس گزارش بانک جهانی، چین یکی از کشورهای دریافت کننده حواله است. اگر می خواهید به چین پول بفرستید، شرکت آسان تجارت با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انتقال حواله یوان به چین یگی از قدرتمندترین و حرفه ای ترین شرکت های انتقال و ارسال حواله در ایران است. اگر شما هم به دنبال انتقال پول به کشور چین هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت آسان تجارت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 1 میانگین: 5]