ارائه خدمات حواله یوان به چین توسط شرکت آسان تجارت

شرکت آسان تجارت به اطلاع کلیه متقاضیان حواله یوآن و دلار به کشور چین می رساند که این شرکت با توجه به منابع صادراتی خود با دریافت معادل ریالی وجه در کشور ایران ،امکان حواله یوآن به حساب شخصی جهت مصارف و خریدهای تجاری و پرداخت هزینه های حمل و نقل و همچنین امکان انتقال حواله دلار به حساب شرکتی، حساب فروشندگان یا تولیدکنندگان یا شرکت های حمل و نقل در چین با کمترین کارمزد و در سریع ترین زمان ممکن را دارد

حواله یوان چیست؟

حواله، پولی است که به طرف دیگری منتقل می شود. به طور کلی، هرگونه پرداخت فاکتور یا قبض را می توان حواله نامید. با این حال، این اصطلاح امروزه بیشتر برای توصیف مبلغی استفاده می‌ شود که توسط شخصی که در خارج از کشور کار می‌ کند برای خانواده‌ اش در خانه ارسال می‌ کند. این اصطلاح از کلمه  remit گرفته شده است که به معنای بازگرداندن است.

در ادامه قصد داریم به سوال های زیر پاسخ دهیم

  • حواله چیست؟
  • روش های ارسال پول به چین؟
  • به چه حساب هایی می توان حواله یوان انجام داد؟
  • و بررسی نکاتی برای ارسال به صرفه و سریع پول به چین میپردازیم.

حواله چیست؟

حواله مبلغی است که معمولا افراد از یک کشور به کشور دیگر انتقال می دهند و بیشتر فرستنده یک کارگر، کارفرما یا یک تاجر است که بخشی از درآمد خود را به اقوام، شرکای و طرف قرار داد های خود ارسال می کند. حواله‌ ها یکی از بزرگ‌ ترین منابع درآمد برای مردم کشورهای کم‌ درآمد و در حال توسعه است که اغلب از سرمایه‌ گذاری مستقیم و کمک‌ های توسعه بین‌ المللی فراتر می‌ رود. حواله یک ابزار مالی است  و بخاطر ناامنی مسیر های تجاری شکل گرفته و اکثر مردم به نوعی با ان سر و کار دارند

حواله یوان صرافی

حواله یوان شخصی

حواله یوان معمولی

حواله یوان سفید

حواله یوان فوری

حواله یوان به ویچت

علیپی

حواله یوان به علیپی

 

حواله یوان در تهران

 حواله یوان در مشهد

حواله یوان در مشهد

حوال یوان تبریز

حواله یوان در تبریز

کتاب تعرفه های گمرکی در سال 1401 – دانلود لیست hs code

حواله یوان در قم

حواله یوان در زنجان

حواله یوان در سنندج

روش های ارسال پول به چین

برای ارسال پول به چین روش های مختلفی وجود دارد که می توانید بر اساس کسب و کار و مقدار تراکنشی که میخواهید انجام دهید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

NEAT

Neat حساب های تجاری و کارت های شرکتی را ارائه می دهد .

می‌توانید از این سرویس برای ترکیب کسب‌ و کار خود در هنگ‌ کنگ، مدیریت امور مالی کسب‌ و کارتان و ارسال و دریافت پول در سطح بین‌ المللی استفاده کنید. حساب چند ارزی Neat به شما امکان می دهد دلارهای آمریکا، دلار هنگ کنگ، یورو و پوند انگلیس را نگهداری و مدیریت کنید و همچنین Neat به شما امکان می دهد به بیش از 35 کشور از جمله چین  حواله پرداخت کنید .

Neat به کاربران این امکان را می دهد تا پرداخت های USD و CNY را به چین انجام دهند. برای شروع، یک حساب Neat ایجاد کنید. سپس، برای ارسال پول به چین، تنها چیزی که نیاز دارید گیرنده است.

همچنین می‌ توانید از Neat برای پذیرش پرداخت‌ ها به بسیاری از ارز ها از جمله یوان چین استفاده کنید. با این حال، بسته به اینکه کدام کیف پول  را دریافت می کند، پول به طور خودکار به HKD، GBP یا EUR تبدیل می شود.

ALIPAY ESCROW

اصطلاح “سپرده” به شخص ثالثی اشاره دارد که معاملات بین خریدار و فروشنده را تسهیل می کند.

نحوه کار به این صورت است که  قبل از اینکه تامین کننده شروع به کار کند، خریدار مبلغ پرداختی را به سرویس امانی ارسال می کند. هنگامی که خریدار کالا را دریافت کرد و رضایت داشت، خدمات امانی  پول را در اختیار تامین کننده قرار می دهد. در صورت بروز اختلاف، خدمات امانی میان جیگری کرده و به هر دو طرف کمک می کند تا به یک راه حل موافق دست یابند.

در نتیجه، خدمات امانی یک راه بسیار امن برای ارسال پول به چین ارائه می‌ کند.

این نوع پرداخت همچنین به طور گسترده برای تراکنش های بین المللی مناسب نیست. اما اگر محصولات یا خدماتی را با استفاده از Alibaba تهیه می کنید، ممکن است بتوانید با استفاده از Alipay Escrow پرداخت کنید.

به طور معمول، کارمزد حدود 5٪ از کل  تراکنش است. و اگرچه این هزینه‌ ها اغلب از تامین‌ کننده دریافت می‌ شود، اما تقریباً آنها را از طریق افزایش قیمت به خریداران منتقل می‌ کنند.

در پایان، سپرده گذاری برای معاملات کوچکتر با تامین کنندگان جدید که هنوز رابطه محکمی با آنها ندارید، مناسب است. با این حال، به دلیل هزینه های اضافی و این واقعیت که پول شما ممکن است برای مدتی در یک حساب امانی نگهداری شود، مخصوصا برای معاملات بزرگتر ایده آل نیستند.

نقل و انتقالات بین المللی

حواله‌ های بین‌ المللی سیمی – که به عنوان انتقال تلگرافیک یا پرداخت T/T نیز شناخته می‌ شود – برای مدت طولانی وجود داشته است و به طور گسترده توسط تامین‌ کنند گان در چین پذیرفته شده است.

این پرداخت‌ ها به شبکه سوئیفت متکی هستند – شبکه‌ ای از بانک‌ ها که برای تسهیل تراکنش‌ ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند. در نتیجه، معمولا چند روز تا چند هفته طول می کشد تا پرداخت ها برسد.

علاوه بر این، هزینه‌ های تبدیل ارز وجود دارد که معمولاً با استفاده از نرخ مبادله ضعیف محاسبه می‌ شوند. به علاوه، هر بانک برای تسهیل تراکنش کارمزد کمی دریافت می کند – و این کارمزدها جمع می شوند.

این روش ارسال پول به چین هم برای خریداران و هم برای تامین کنندگان خطراتی دارد. اساساً، هنگامی که پرداخت خود را ارسال می کنید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش نرود، امکان بازگشت کمی وجود دارد. به همین دلیل است که تامین کنندگان معمولاً برای کاهش ریسک خود بر سپرده اولیه اصرار می کنند – که البته ریسک شما را افزایش می دهد.

به این دلایل، بهتر است فقط با تامین کنندگانی که به آنها اعتماد دارید از حواله ها استفاده کنید.

در مجموع، نقل و انتقالات بین المللی یک راه محبوب و نسبتاً ساده برای ارسال پول به چین است. با این حال، این نقل و انتقالات می تواند برای خریدار بسیار پرهزینه باشد.

آژانس های تامین منابع شخص ثالث

اگر از طریق یک آژانس محلی چینی خرید انجام دهید، پذیرش سپرده برای پرداخت های بین المللی در چین به طور گسترده پذیرفته می شود.

این آژانس های منبع یابی خطر را برای هر دو طرف کاهش می دهند، ارتباط را آسان تر می کنند و تبادل وجوه را تسهیل می کنند. بنابراین در صورت ورود کالای آسیب دیده یا معیوب، نمایندگی می تواند کالا را رد کرده و وجه سپرده را به خریدار برگرداند.

جای تعجب نیست که این خدمات به طور قابل توجهی هزینه ارسال پول به چین را افزایش می دهد، و اغلب بیش از هزینه 5 درصدی معمولی را دریافت می کند.

بنابراین باز هم، آژانس های منبع ثالث ممکن است انتخاب خوبی برای معاملات کوچکتر با تامین کنند گان جدید باشند. اما کارمزد های مربوطه باعث می شود این روش ارسال پول به چین برای تراکنش های بزرگتر نامطلوب باشد.

نمونه هایی از حواله ها

برای کشورهای کم درآمد یا کشورهایی که اقتصادشان در حال مبارزه است، حواله  یکی از بزرگترین منابع درآمد برای جمعیت بومی است. برای مثال، در سال 2015، مکزیکی‌ ها در خارج از کشور بیش از 24 میلیارد دلار را به کشورشان باز گرداندند که بیشتر از پولی بود که کشور از فروش نفت به دست می‌ آورد.

حواله یوان

حداقل از قرن شانزدهم، در طول سلسله مینگ (1368-1644)، بازرگانان و صنعتگران چینی به خارج از چین، عمدتاً به آسیای جنوب شرقی، برای ایجاد پایگاه در بنادر، معادن و شهرهای تجاری سفر کرده اند. در طول تاریخ طولانی مهاجرت چینی ها، دوره از اواسط قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم حداقل دو موضوع کلیدی خاص بود. اول، در سال 1850، تعداد افرادی که خاک چین را به منظور زندگی و کار در خارج از کشور ترک می کردند، به طور قابل توجهی افزایش یافت. هجوم طلا در آمریکای شمالی و استرالیا و توسعه اقتصادهای مزرعه ای در آسیای جنوب شرقی تقاضای جدیدی را برای کارگران چینی ایجاد کرد و در دسترس بودن حمل و نقل بهتر و آسان تر رفت و آمد مردم را در مسافت های طولانی تسهیل کرد. مورد دوم، چینی‌ هایی که در خارج از کشور زندگی می‌ کردند، مرتباً پول را به چین می‌ فرستادند.

اهمیت حواله های خارج از کشور چین برای اقتصاد چین به طور گسترده توسط معاصران در اوایل قرن بیستم به رسمیت شناخته شد. آنها مشاهده کردند که با وجود مازاد واردات خالص در تراز تجاری کالا، چین نیز نقره را جذب کرد. تجارت نقره گیج کننده است، زیرا یک کشور باید به طور کلی طلا یا شمش نقره را برای جبران واردات مازاد صادر کند. در تحلیل این پارادوکس در تراز پرداخت های بین المللی چین، ریمر استاد دانشگاه میشیگان و یکی از همکاران موسسه روابط اقیانوس آرام، به این نتیجه رسید که حواله های چینی های خارج از کشور بیشترین سهم را در پرداخت هزینه واردات چین داشته است. دیدگاه ریمر توسط افراد خارجی مانند H.B. مورس، دبیر اداره آمار گمرکات دریایی چین، بانکداران ژاپنی، و مقامات و محققان دولتی چین. 3 مطالعات اخیر همچنین با دیدگاه رایج معاصر موافق است که پول ارسال شده توسط چینی های مقیم خارج از کشور برای اقتصاد چین بسیار مهم است.

حواله های چینی خارج از کشور گاه به گاه نبود، بلکه یک جریان ثابت پول بود که توسط توده های کارگر و بازرگانان ارسال می شد، بنابراین کانال های تراکنش های مالی برون مرزی آنها شایسته توجه ویژه است. همانطور که در ادامه این فصل به تفصیل توضیح داده می‌ شود، آژانس‌ های حواله‌ های خصوصی با پیوند دادن مقصد مهاجران و سرزمین‌ های شان، نقش کلیدی در این تراکنش‌ های مالی بین‌ المللی ایفا کردند. چگونه ثبات انتقال پول را تضمین کردند؟ آنها چگونه با خطرات و فرصت های موجود در معاملات خود برخورد کردند؟ علاوه بر این، آنها چگونه با تغییر اقتصاد سیاسی در آسیا در اواسط قرن بیستم کنار آمدند؟ تضاد بین گسترش شبکه‌ های تجاری فرامرزی و کنترل فزاینده رژیم‌ های سیاسی بر جابجایی افراد، کالاها و پول در دوره مدرن از مشکلات شناخته شده معاصر و تاریخی است. بازرگانان و بازرگانانی که با شرایط سیاسی و اقتصادی و انگیزه‌ های انتخاب‌ هایشان سروکار داشتند، هنوز به تحقیقات علمی بیشتر نیاز دارد. با بررسی این سؤالات، دیدگاه‌ های جدیدی را برای درک سازمان‌ های تجاری چینی، به‌ ویژه از نظر ساختارهای شبکه‌ محور و پویایی عملیات آنها ارائه می‌ دهم.

اگرچه بانک های چند ملیتی، مانند شرکت بانکداری هنگ کنگ و شانگهای  (hsbc)، خدمات تراکنش بین شهرهای خارجی و بنادر اصلی چین را ارائه می کردند، اما آژانس های حواله که از طریق انجمن های بلند مدت با یکدیگر مرتبط بودند، مانند خانواده، قبیله. و روابط منطقه‌ ای، از یک سو به مهاجران چینی ساکن در مناطق دورافتاده خارج از کشور و از سوی دیگر به خانواده‌ های آنها در روستاهای چین رسید.

 ارسال پول به چین

 ارسال پول به چین

برای شروع، نرخ ارز، کارمزد انتقال، و فراوانی روش‌ های  پرداخت موجود می‌تواند انتخاب بهترین راه برای ارسال پول به چین را دشوار کند.

به علاوه، برخی از روش‌ های پرداخت کمتر شناخته شده ممکن است کمی گیج‌ کننده باشند اگر روش پرداخت اشتباهی را برای نیازهای خود انتخاب کنید، ممکن است در نهایت پول خود را با هزینه های غیر ضروری هدر دهید.

بنابراین، بهترین راه برای ارسال پول به چین چیست؟

در ادامه ، با 10 روش محبوب برای ارسال پول به چین و مزایا و معایب هر روش آشنا خواهید شد.

اما قبل از شروع ، بیایید با پاسخ دادن به یک سوال رایج ادامه دهیم :

رنمینبی چین در مقابل یوان: تفاوت چیست؟

اگر در مورد ارسال پول به چین تحقیق کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که واحد پول چین دو نام دارد: «رنمینبی» و «یوان».

بنابراین، تفاوت چیست؟

به طور خلاصه، واحد پول چین رسما “رنمینبی” نامیده می شود که به معنای “پول مردم” است. با این حال، “یوان” اصطلاحی است که برای توصیف واحد اندازه گیری استفاده می شود.

برای درک بهتر این موضوع، به «رنمینبی» و «یوان» مانند «پوند استرلینگ» و «پوند» بریتانیا فکر کنید. آنها به سادگی می گویند ‘100 پوند.’

7 نکته برای ارسال به صرفه و سریع  پول به چین

برای ارسال پول به چین همیشه باید به  یک سری نکات  توجه داشته باشیم تا بتوانیم این تراکنش را به صرفه و سریع انجام دهیم. در ادامه 7 نکته مهم را ذکر کردیم تا در حواله های خود  انها را در نظر بگیرید.

• از یک سرویس انتقال پول آنلاین استفاده کنید

هنگامی که به ارسال پول به  چین فکر می کنید، همیشه متخصصان انتقال پول آنلاین را بررسی کنید. از آنجایی که هزینه‌ های آن‌ ها پایین‌ تر است (بدون فروشگاه یا نمایندگی برای پرداخت)، معمولاً ارزان‌ تر خواهند بود – نرخ ارز بهتر و کارمزد ارزان‌ تری نسبت به یک بانک یا فرستنده پول در در مقایسه با دیگر روش ها  ارائه می‌ کنند. ارسال پول به صورت آنلاین بسیار ساده و ایمن است، فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنید تا از طریق کارت اعتباری یا نقدی پرداخت کنید یا در برخی موارد از طریق کوپن نقدی یا حواله بانکی محلی پرداخت کنید.

7 نکته برای ارسال به صرفه و سریع  پول به چین

• قوانین ارز چین را بررسی کنید

دانستن این نکته بسیار مهم است که در چین محدودیت های زیادی برای دریافت پول وجود دارد. قبل از انتقال، همیشه با گیرنده خود در چین، ارزی را که با آن مجاز به پذیرش انتقال است بررسی کنید.

• نرخ ارز و همچنین هزینه های انتقال را مقایسه کنید

شما باید به دنبال خدماتی باشید که نرخ ارز رقابتی را ارائه دهد زیرا نرخ ارز بر مقدار نهایی پول دریافتی توسط گیرنده شما تأثیر می گذارد. همچنین توجه داشته باشید که به طور کلی، ارسال مقادیر بیشتر، نرخ ارز بهتری را به شما می دهد. همه اپراتور های انتقال پول از نقل و انتقال پول درآمد کسب می کنند. در بیشتر موارد، این کارمزد یک مقدار ثابت و همچنین حاشیه سود روی نرخ ارز است. در بسیاری از دفاتر انتقال پول، می تواند بین 10 تا 15 درصد از مقدار پولی باشد که می خواهید به چین ارسال کنید.

• با حواله بانکی محلی پرداخت کنید یا از ارزان ترین روش پرداخت استفاده کنید

باید بدانید که گاهی اوقات هزینه های اضافی مربوط به نوع روش پرداختی است که استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر پرداختی را با کارت اعتباری انجام دهید، هزینه  1.5٪ -3٪ خواهید داشت. اما اگر از کارت نقدی به عنوان روش پرداخت استفاده می کنید، می توانید از این هزینه های اضافی جلوگیری کنید. با این حال، بهترین راه برای ارسال پول به چین، پرداخت از طریق حواله بانکی محلی است. اطمینان حاصل کنید که تامین کننده شما این گزینه را در کشور محلی شما در دسترس است.

• ارسال پول به حساب بانکی

قبل از ارسال پول، باید به این فکر کنید که می خواهید گیرنده شما چگونه آن را در چین دریافت کند. ارسال پول به یک مرکز جمع آوری پول معمولاً بیشتر از ارسال مستقیم آن به حساب بانکی هزینه دارد، زیرا محل پرداخت هزینه ای دارد که در نهایت از شما دریافت می شود. با این حال، اگر شخص در چین دارای یک حساب بانکی است، اقتصادی ترین راه حل برای شما پرداخت به آن حساب است. به دنبال عضویت SWIFT  باشید زیرا این بدان معناست که شرکت انتقال پول می تواند به هر حساب بانکی در جهان پول ارسال کند.

• از یک موسسه پرداخت استفاده کنید

برای انجام تراکنش های ایمن، همیشه از موسسه ای استفاده کنید که به عنوان موسسه پرداخت ثبت شده است. در واقع  به این معنی است که آنها در FCA ثبت شده اند. و  ثبت آنها در سراسر اتحادیه اروپا اعمال می شود – چیزی که با دستورالعمل اروپایی در مورد هماهنگ سازی نهادهای نظارتی برای پرداخت در اتحادیه اروپا اجرا شد.

• به دنبال سیاست بازپرداخت برای هزینه های غیر منتظره باشید

هنگام انتقال پول به چین، برخی از بانک های واسطه ممکن است هزینه های اضافی را از شما دریافت کنند. همیشه موسسه ای را انتخاب کنید که بازپرداخت کامل این هزینه های غیر منتظره را تضمین کند.

کلام آخر

بر اساس گزارش بانک جهانی، چین یکی از کشورهای دریافت کننده حواله است. اگر می خواهید به چین پول بفرستید، شرکت آسان تجارت با بیش از 10 سال سابقه در زمینه انتقال حواله یوان به چین یگی از قدرتمندترین و حرفه ای ترین شرکت های انتقال و ارسال حواله در ایران است. اگر شما هم به دنبال انتقال پول به کشور چین هستید می توانید با مشاوران ما در شرکت آسان تجارت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 3 میانگین: 5]