شرکت بازرگانی آسان تجارت با دارا بودن کادر ترخیص کالا و حق العمل کار رسمی مجرب در گمرکات کشور ایران ، امارات و ترکیه می باشد که توانسته است طی سالها فعالیت مستمر در زمینه خدمات ترخیص کالا و مشاوره امور گمرکی به تعدادی از معتبرترین شرکت های تجاری و صنعتی را به عهده بگیرد . این شرکت نهایت تلاش خود را در ارایه بهترین خدمات ترخیص ( زمان ، هزینه ) به مشتریان میکند .

همچنین این شرکت با دارا بودن دفاتر نمایندگی در کشور امارات و ترکیه خدمات ترخیص از گمرک جبل علی ، پورت راشد و فرودگاه دبی، گمرک استانبول و ازمیر و فرودگاه استانبول را به بازرگانان و تجار محترم ارائه می دهد.

شرکت بازرگانی آسان تجارت خدمات وسیع و متنوعی را در زمینه ترخیص کالا ارائه می دهد که تعدادی از خدماتی که توسط این شرکت بعنوان ترخیص کالا و حق العمل کار رسمی گمرک ارائه می شود عبارت انداز :

 • ثبت سفارش و انتقال ارز
 • اخذ قبض انبار و ترخیصیه و اسناد حمل
 • تنظیم اظهارنامه
 • پرداخت حقوق ورودی عوارض و هزینه های گمرکی و مالیاتی منطقه
 • مراجعه به کلیه گمرکات و بنادر ( بندر عباس، بندر بوشهر، بندر خرمشهر، گمرک شهریار، گمرک بازرگان و فرودگاه امام خمینی و مناطق آزاد و ویژه تجاری و صنعتی و اقتصادی کشور جهت انجام هرگونه تشریفات گمرکی مقرر در قانون و آئین نامه اجرایی گمرک
 • اخذ گواهی استاندارد و بازرسی کالا برای تمامی کالاها
 • مراجعه به شرکت های بیمه و کشتیرانی و اخذ خسارت احتمالی و انجام کلیه امور تشریفات لازمه دادن و سپردن و استرداد چک های سپرده و سپرده های نقدی
 • انجام تشریفات گمرکی واردات و صادرات، ترانزیت و ورود موقت و مرجوعی و ترخیص کالا
 • مراجعه به سازمان های ذیربط و اخذ مجوز های مربوطه
 • اعتراض به تصمیمات گمرک و درخواست رد اضافه پرداختی
 • تقاضای ارجاع پرونده به کمیسیون تجدید نظر
 • حضور در کمیسیون های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به اختلافات گمرکی جهت دفاع از پرونده
 • بارگیری و ارسال کالا از گمرک به انبار صاحب کالا
 • منشور اخلاقی شرکت بازرگانی آسان تجارت
 • امانتداری و حفظ اطلاعات مشتری و رعایت محرمانه بودن امور تجاری بازرگانان و تجار محترم
 • حفظ امنیت مالی و اقتصادی وارد کنندگان و تجار محترم
 • سرعت، دقت، صداقت در کلیه عملیات ترخیص کالا از گمرک
 • به روز نگه داشتن اطلاعات مالک بار از وضیعت و پیشرفت فرایند ترخیص
 • ترخیص کالا از گمرک و تحویل صحیح و سالم به مالک بار

برای اطلاعات بیشتر می توانید باما در ارتباط باشید ( تماس باما )

بطور کلی ترخیص کالا توسط این مجموعه به دو روش قابل انجام می باشد:

 • روش اول: بدون کارت بازرگانی
 • روش دوم: با کارت بازرگانی

روش اول : بدون کارت بازرگانی

در این روش وارد کننده یا خریدار یا صاحب کالا فاقد کارت بازرگانی بوده و جهت واردات و ترخیص کالای مورد نظر نیازمند کارت بازرگانی و دریافت ثبت سفارش و طی کردن پروسه قانونی، تشریفات قانونی گمرکی جهت ترخیص کالا از گمرک می باشد، که این شرکت دارای کارت بارزگانی معتبر تولیدی و تجاری و امکان اخذ ثبت سفارش کلیه کالا های مجاز به غیر از کالا های ممنوعه می باشد. جهت اخذ استعلام قیمت و عقد قرارداد بایستی پرفرما و پکینگ لیست، عکس و نوع کاربرد کالای مورد نظر را در واتس آپ، تلگرام و ایمیل برای ما ارسال نمایید .

روش دوم: با کارت بازرگانی

در این روش صاحب کالا دارای کارت بازرگانی حقوقی یا حقیقی بوده و پس از اخذ ثبت سفارش و طی کردن روند پروسه خرید و وارد شدن کالا به انبار گمرک این مجموعه پس از اخذ وکالت کاری از دارنده کارت بازرگانی که قبلا پروسه اخذ مجوزات مربوطه از سازمان ها زیر ربط اخذ شده اقدام به انجام کلیه پروسه های اداری سامانه جامع تجارت و اخذ ترخیصه و احضار به گمرک و انجام تشریفات در داخل گمرک انجام نموده و نسبت به اتمام مراحل ترخیص و خروج بار از گمرک می نماید.

هزینه هایی که شامل ترخیص یک  کالا از گمرک می شوند ، عبارتند از :

 1. اخذ ثبت سفارش
 2. اخذ ترخیصیه از شرکت کشتیرانی
 3. اظهار کالا به گمرک و پرداخت عوارض گمرکی و ارزش افزوده و مالیات علی الحساب
 4. در صورت مشمول استاندارد کارمزد اداره استاندارد و آزمایشگاه آزمون گیرنده
 5. دموراژ و انبار داری در صورتی که کالا خورده بار یا فله بار باشد ، کالا معاف از هزینه های دموراژ می باشد.
 6. کارمزد بانک جهت تخصیص ارز یا اخذ کد ساتا
 7. کارمزد حق العمل کار
 8. متفرقه

در انتخاب بهترین شرکت برای ترخیص کالا اعتبار و سالم بودن مجموعه و قدمت فعالیت شرکت و همچنین شفافیت و صداقت در پاسخگویی به مشتریان امری بسیار مهم می باشد . زیرا از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران دارنده کارت بازرگانی که قبض انبار واسناد حمل کشتیرانی به نام ایشان می باشد ، قانونا مالک بار شناخته می شود.

لذا در هنگام انتخاب مجموعه جهت انجام ترخیص کالای خود دقت داشته باشید، این شرکت به عنوان یکی از شرکت های با تجربه و معتبر و کاردان در زمینه ی ارائه خدمات بازرگانی و ترخیص از جمله خرید، انتقال ارز، حمل و نقل، ترخیص کالا،  آماده عقد قرارداد و سپردن ضمانت نامه جهت حسن انجام کار و تعمیرات به صورت اطمینان بخش از کمترین زمان برای شما تجار، تولید کنندگان و وارد کنندگان محترم را دارد.

هزینه ی گمرک واردات کالا از چین شامل چه مواردی می باشد؟

واردات از چین شامل هزینه هایی می شود که افرادی که می خواهند کالا از چین وارد کنند به دنبال دانستن هزینه های واردات کالا از ابتدا به انتها می باشند. هزینه ی خرید محصول، بررسی کالا قبل از خارج شدن از مبدا، هزینه حمل و نقل کالا، بیمه ی باربری کالا، هزینه ی بازرسی کالا با توجه به حجم کالاها، هزینه ی انبار و نگهداری کالا و هزینه ی گمرک، هزینه هایی می باشند که هنگام وارد کردن کالا از چین پرداخته می شوند.

چه کالاهایی را میتوان توسط گمرک ترخیص کرد؟

1.کالای مجاز: کالاهایی که مانعی برای واردات آن وجود ندارد و اجازه دارد تا تمامی بازارهای ایران را تسخیر نماید. 2. کالای مشروط: کالاهایی که باید مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه را با موفقیت اخذ نمایند تا اجازه ورود آنها صادر گردد. 3. کالای ممنوع الورود: کالاهایی که نمی توانند از فیلترها عبور کرده و اجازه ورود به کشور را ندارند.

واردات از چین بدون گمرک امکان پذیر است؟

واردات کالا از چین بدون پرداخت هزینه ی گمرک تقریبا امری غیر ممکن می باشد و دیگر بحث ترخیص مطرح نیست و بحث قاچاق کالا را شامل میشود. شرکت بازرگانی آسان تجارت با اقداماتی که انجام داده مشکل پرداخت هزینه ی گمرک را تا حدودی برطرف کرده است. به دلیل سابقه ی درخشان این شرکت و اقدامات آن در زمینه ی واردات کالا بدون پرداخت هزینه ی گمرک شرایطی را به وجود آورده تا کالاهایی بدون پرداخت هزینه ی گمرک از کشور چین به ایران وارد شود. شرکت بازرگانی آسان تجارت با 8 سال سابقه ی در خشان در زمینه ی واردات و صادرات خدمات بسیاری برای ممشتریان خود ارائه می کند.
بزرگترین قدرت بازار جهانی که با سرعت توانسته به قله های موفقیت در بازار برسد کشور چین می باشد این کشور بدون هیچ حریفی در این راه به سرعت و قدرت پیشرفت کرده و به اولین قدرت بازار جهانی تبدیل شده است. چین اگر صادر کننده و تولید کننده ای معروف و مشهور تبدیل شده، راه درازی را پیموده و سختی ها و مشقت های بسیاری را متحمل شده است تا امروزه به عنوان تسخیر کننده ی بازار جهانی شناخته شده است .

ترخیص کالا های چینی از گمرک های ایران

کشور چین در همه زمینه ها تولیدات بسیار زیادی دارد و به همین دلیل قیمت بسیاری از کالاها به نسبت کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر می باشد این قیمت بسیار مناسب می باشد و تولیدات انبوهی که کشور چین دارد موجب شده که در برخی موقاقع شاهد واردات کالا از چین بدون هزینه ی گمرک باشیم.

کالاهای چینی از کدام گمرک ترخیص میشوند؟

از زمان های گذشته تا به حال کشور چین یکی از مهمترین شرکا تجاری ایران محسوب می شود. بهتر است این را بدانیم که فقط ایران نیست که به خاطر شرایط تحریم و محدودیت های سیاسی اولویت واردات کشور را به چین سپرده هرچه کشور چین تولید می کند بدون چون و چرا و قید و شرطی پذیرفته و وارد می کند بلکه این اجناس به تمام جهان صادر می شوند. در اصل، چین یک ابر قدرت جهانی است که به راحتی توانست تمامی اجناس ساخت خود را در سر تا سر جهان، شامل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی بگنجاند. لازم است بدانیم که واردات از چین از طریق گمرک بندرعباس انجام می شود.

شرایط و قوانین ترخیص کالا

مدتی حجم بالای واردات از چین صدای اعتراض مردم را به همراه داشت دلیل این اعتراضات کالاهای بی ‌کیفیتی بودند که از کشور چین وارد کشور ما می ‌شدند. به همین دلیل گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد که هر آنچه از چین وارد   باید مطابق با استانداردها و قوانین کشور باشد. پس واردات به سه دسته تقسیم می شوند:

چه کالاهایی امکان ترخیص از گمرک را دارند؟

 1. کالای مجاز: کالاهایی که مانعی برای واردات آن وجود ندارد و اجازه دارد تا تمامی بازارهای ایران را تسخیر نماید.
 2. کالای مشروط: کالاهایی که باید مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه را با موفقیت اخذ نمایند تا اجازه ورود آنها صادر گردد.
 3. کالای ممنوع الورود: کالاهایی که نمی توانند از فیلترها عبور کرده و اجازه ورود به کشور را ندارند.

چارت مراحل ترخیص کالا از گمرک

(تمامی این مراحل صفر تا صد توسط ما انجام خواهد شد)

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 79 میانگین: 4.9]