واردات و ترخیص مواد اولیه صنعتی در تولید از چین

واردات و ترخیص مواد اولیه صنعتی در تولید از چین

چین یکی از مهم ترین شرکای تجاری ایران در سال های اخیر محسوب می‌شود که بخش بزرگی از واردات کالا به ایران، متعلق به واردات از چین است. بیشتر از یک چهارم کالاهای وارداتی به ایران از کشور چین تامین می‌شودکه این درصد بالا، به دلیل قیمت بسیار مناسب کالا های چینی و سود زیاد آن است. باید افزود که به همین دلیل بازرگانان و تاجران بسیار زیادی تمرکز خود را بر روی واردات کالا از چین گذاشته‌اند.

بهتر است بدانید که واردات کالا از چین نیز دارای پیچیدگی ها و قوانینی است که برای مشغول شدن به آن، باید اطلاعات کاملی در این زمینه را داشته باشید و در کنار خود نماینده و همکاری مجرب از شرکت های تجاری و بازرگانی داشته باشید.

تا انتهای این مطلب با آسان تجارت همراه باشید تا به طور کامل هر چه که نیاز است در رابطه با واردات و ترخیص مواد اولیه در صنعت از چین را بدانید، خدمتتان شرح دهد.

احتراما این مجموعه با دارا بودن دفاتر تجاری در کشور چین ، آلمان و ترکیه در صورت داشتن هرگونه استعلام و قیمت جهت خرید "و ترخیص مواد اولیه صنعتی در تولید" و انتقال آن به داخل کشور و انجام پروسه های تشریفات قانونی در کشور مبدا و ایران با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و یا مشخصات فنی کالا و دستگاه مورد نظر را در شبکه های اجتماعی واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

صفر تا صد مراحل واردات مواد اولیه صنعتی از چین

صفر تا صد مراحل واردات مواد اولیه صنعتی از چین

مراحل واردات مواد اولیه از چین در 10 مرحله خلاصه می‌شود که در ادامه با آن ها آشنا می‌شوید.

 1. انتخاب مواد و کالای اولیه و تحقیق در رابطه با آن
 2. یافتن تامین کننده مطمئن چینی
 3. مذاکره با تامین کننده و استعلام هزینه کلی و نهایی
 4. تنظیم قرارداد با تامین کننده
 5. ثبت سفارش در سامانه های بین المللی و تخصیص ارز (حواله یوان به چین)
 6. اخذ مجوز های مورد نیاز برای واردات
 7. تنظیم بیمه نامه
 8. روش حمل و نقل کالا
 9. تعرفه های گمرکی
 10. ترخیص مواد اولیه صنعتی

در ادامه به توضیح کامل از مراحل واردات و خدمات ترخیص کالا با شرکت بازرگانی آسان تجارت می‌پردازیم.

در مرحله اول واردات مواد اولیه از چین، انتخاب دقیق کالا است که باید تصمیم بگیرید چه کالایی سود و راحتی زیادی دارد برای واردات، و سپس به مراحل بعدی بپردازید.

بعد از تحقیق و مطالعه در مورد مواد مورد نظر خود، با کمک آسان تجارت تامین کننده ای در چین پیدا کنید تا مطمئن و منظم در زمان تامین کالا باشد و سپس با مذاکره و صحبت در مورد انتظارات و درخواست های خود، هزینه های نهایی و کلی واردات آن را استعلام کنید.

با توجه به مذاکره ای که داشتید، در عین موفق بودن آن، قراردادی به نسبت قوانین و مقررات هر دو کشور، تنظیم کنید و پس از تنظیم آن در سامانه های بین المللی ثبت کنید تا به صورت کامل و قانونی، مراحل دیگر واردات را انجام دهید.

پس از ثبت قرارداد در سامانه های معتبر و بین المللی تجاری، نوبت به اخذ مجوز های مورد نیاز می‌رسد که باید از سازمان های ذی‌ربط آن ها را تامین کنید.

برای امنیت مواد اولیه خود، باید بیمه ای برای آن ها در نظر بگیرید تا در زمین بروز مشکلات، ضرری برای شما به وجود نیاید. سپس بعد از دریافت بیمه نامه، تصمیم بگیرید مواد اولیه خود را به چه روشی به ایران منتقل کنید.

برا آسانی این قسمت با همکاری آسان تجارت می ‌توانید از خدمات حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی آن ها کمک بگیرید و با اطمینان خاطر بتوانید کالا خود را به ایران منتقل کنید.

در نهایت با حساب تعرفه های گمرکی و با تحویل مدارک در گمرک ها به ترخیص کالای خود بپردازید. ترخیص کالا یکی از مهمترین و دشوارترین مرحله های واردات کالا است که باید با همکاری نماینده ای از سوی شرکت های بازرگانی، آن را انجام دهید.

محاسبه تعرفه های گمرکی واردات مواد اولیه صنعتی از چین

محاسبه تعرفه های گمرکی واردات مواد اولیه صنعتی از چین

نحوه محاسبه هزینه ها و حقوق اول باید حقوق کالا در کشور را محاسبه کرد که معادل 4 درصد ارزش گمرکی کالا است که برای هر کدام از مواد اولیه و کالا ها متفاوت است.

یکی دیگر از هزینه های گمرکی سود بازرگانی است که با توجه به جدول هر ساله ای که توسط دولت اعطا می‌شود، متغیر است. سپس با محاسبه حقوق کالا و سود بازرگانی، به مالیاتی که برای هلال احمر و مالیات واردات یا ارزش افزوده قرارداده شده است بپردازیم که حدود 9 درصد حقوق کالا ها در نظر گرفته شده است.

البته نباید فراموش شود که برخی کالا ها از پرداخت مالیات  مستثنا هستند و برخی کالا ها مانند؛ انواع بنزین و سوخت هواپیما، سیگار، توتون پیپ، تنباکو، نوشابه های رژیمی و قند دار و بدون گاز و همچنین سایر کالا های آسیب رسان به سلامت از مالیات بیشتری برخوردارند.

 علاوه بر تمامی موارد، هزینه های دیگری مانند؛ بیمه کالا های وارداتی و هزینه حمل و نقل و ترانزیت، در محاسبه هزینه و حقوق گمرکی نیز لحاظ می‌شود که این هزینه های وابسته به شرکت ارائه دهنده خدمات است که در شرکت بازرگانی آسان تجارت، شما از کمترین هزینه ها و مناسب ترین کیفیت واردات بهره می‌برید.

محاسبه درصد سود بازرگانی واردات مواد اولیه از چین

محاسبه درصد سود بازرگانی واردات مواد اولیه از چین

درصد سود بازرگانی هر کالا نسبت به وزن و نوع آن متغیر است که می‌توانید با توجه به آن درصد سود بازرگانی را محاسبه کنید. در آخر با کمک نماینده ای از سوی شرکت های بازرگانی مانند آسان تجارت، سود واردات کالای خود را محاسبه کنید.

در صورت علاقه مندی به این مقاله، برای افزایش اطلاعات بیشتر بخوانید؛

نکات تکمیلی در رابطه با ویژگی های سود بازرگانی در ایران

نکات تکمیلی در رابطه با ویژگی های سود بازرگانی در ایران

بازرگانی و واردات از کشور های دیگر به ایران از ویژگی هایی برخوردار است که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

 • تنها مرجع دریافت سود بازرگانی گمرک ایران است که به صورت ریالی نیز پرداخت می‌شود.
 • سود بازرگانی مشمول واردات قطعی کالاهایی است که اظهار شده‌اند و آماده ترخیص از گمرک هستند.
 • بعضی از کالاها معاف از سود بازرگانی هستند و باید آن‌ها را سالانه از جدول تعرفه گمرکی پیدا کرد.
 • در کتاب تعرفه گمرک، در بخش حقوق ورودی درباره سود بازرگانی و شرایط آن توضیحاتی ارائه شده است.
 • سود بازرگانی مشمول هر نوع کالایی از جمله کالاهای باکیفیت و بی کیفیت می‌شود.

کلام آخر

در آخر شما می‌توانید با کمک شرکتی مطمئن مانند آسان تجارت به واردات و ترخیص مواد اولیه صنعتی از چین بپردازید و از سود بسیار زیاد آن بهره مند شود. جالب است بدانید که واردات مواد اولیه صنعتی از چین، یکی از پرسود ترین تجارت های خاورمیانه است.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X