ترخیص ماشین آلات بافندگی از گمرک

ترخیص ماشین آلات بافندگی از گمرک

یکی از عوامل نجات دهنده اقتصاد و تجارت هر دولت – کشوری واردات کالا ها است که نمونه ی بارز آن واردات ماشیت آلات و دستگاه های تولیدی مانند ماشیت آلات بافندگی خواهد بود که طی آمار های بازرگانی در سال های اخیر این کالای تجاری یکی از مهمترین انواع موارد بازرگانی تلقی می شود. در واقع با واردات این محصول تولیدی های بافندگی نیز از پیشرفت و توسعه زیادی برخوردار شد و با توجه به این مسئله یکی از محصول های تجاری پیشرفته بافندگی به مقامهای بالایی میان کشور ها رسید.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "ترخیص ماشین آلات بافندگی از گمرک" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

در ادامه از این وبلاگ آسان تجارت میتوانید شاهد جزئیات زیادی از تجارت ماشین آلات بافندگی و ترخیص آن از گمرک باشید. پس با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را در واردات و ترخیص ماشین آلات کمک کنیم.

شرکت تجاری آسان تجارت به عنوان یک شرکت بازرگانی شما را در واردات و ترخیص کالا ها به خصوص ماشین آلات بافندگی با ارائه خدمات بازرگانی و مشاوره های وارداتی و ترخیصی یاری میدهد.

مراحل واردات ماشین آلات بافندگی و مدارک مورد نیاز چیست؟

مراحل واردات ماشین آلات بافندگی و مدارک مورد نیاز چیست؟

نخست برای شروع تجارت و واردات کالای مورد نظر بهتر است با مراحل و مدارک مورد نیاز در مسیر وارداتی و ترخیص آشنا شوید.

مدارک مورد نیاز در مسیر واردات و ترخیص:

در تجارت و بازرگانی هر دو طرف نیازمند مدارکی برای آسانی مراحل است که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

 • پروفرما
 • پکینگ لیست
 • مجوز ثبت سفارش
 • بیمه کالا
 • مجوز سلامت
 • اظهار نامه گمرکی
 • بارنامه
 • کارت بازرگانی
 • کارت حق العملکاری
 • پرونده تخصیصی
 • برگه مشخصات کالای وارداتی
 • ارز دولتی و حواله بانکی
 • پروانه بهره برداری کالای شرکت
 • فاکتور خرید یا سیاهه خرید کالا
 • نامه برات یا اعلامیه های ارزی
 •  برگه‌های مربوط به پرداخت حقوق شرکت حمل و نقل
 • کاتالوگ و بروشورهای کالا
 • برگه تایید نهایی
 • اصل کارت ملی
 • کپی تمام صفحه‌های کارت بازرگانی
 • قبض انبار
 • گواهی مبدا
 • لیست عدل بندی

مراحل واردات ماشین آلات بافندگی:

نمونه ای از عملیاتی که باید در هنگام واردات یک کالا به خصوص ماشین آلات بافندگی آن ها را انجام دهید از قرار ذیل است:

 1. اخذ کارت بازرگانی: یکی از مهمترین مدارکی که باید در هنگام واردات یا هرگونه تجارت آن را داشته باشید، کارت بازرگانی است که اگر این کارت را دارا نیستید بهتر است قبل از هر عملی پیگیر آن باشید. این کارت های بازرگانی دارای دو نوع حقیقی و حقوقی است که کارت های بازرگانی حقیقی نسبت به افراد بوده و تنها برای فرد انسانی قابل استفاده است ولی کارت بازرگانی حقوقی جزوی از اسنادی است که اشخاص حقوقی از جمله اداره و شرکت ها آن را دارا هستند.
 2. تعیین زمینه فعالیت و پیدا کردن تامین کننده کالا: یکی از مراحل اولیه واردات کالا تعیین زمینه فعالیت و یافتن تامین کننده کالا است که در این قسمت ما ماشین آلات بافندگی را زمینه فعالیت قرار داده ایم و در نهایت باید به دنبال تامین کننده کالا بگردیم.
 3. مذاکره با فروشنده و تامین کننده کالا: برای ادامه مسیر واردات بایستی با فروشنده یا تامین کننده کالا وارد مذاکره شد و با آنها قرارداد و بعد از مذاکره پروفرما یا پیش فاکتوری را دریافت کنید. این پیش فاکتور اطلاعاتی مانند؛ استعلام قیمت دستگاه، مشخصات فنی و کامل کالا، سازنده کالا، کشور مبدا، کشور مقصد، تعداد کالا، وزن و ابعاد و قیمت واحد و مجموع کالا، شماره پیش فاکتور و تاریخ صدور آن، اطلاعات کامل فروشنده و خریدار است.
 4. دریافت مجوز های مربوطه و ثبت سفارشات: در این مرحله مجوز های صادره و اطلاعات مورد نظر در سامانه جامع تجارت ثبت و درج می شود. پس از ثبت مجوز ها و اطلاعات مشخص می توانید به راحتی مراحل واردات را ادامه دهید.
 5. صدور حواله ارز بانکی و بین المللی: نسبت به کالایی که از هر کشوری تهیه و سفارش کرده اید باید به نسبت هزینه مندرج، ارز و پول خود را به ارز مورد نظر تبدیل کرده و آن را به فروشنده و تامین کننده حواله کند.
 6. تعیین روش حمل و نقل و بیمه دستگاه: روش حمل و نقلی که در نهایت به نتیجه میان فرستنده و گیرنده میرسد به نسبت بیمه ای که نیازمند کالا است قرار میگیرد. این مرحله جزوی از مراحل نهایی و آخر واردات کالا است که به گمرک رسیده و سپس به دست گیرنده از گمرک ترخیص می شود.
 7. ترخیص کالا: در نهایت آخرین کاری که قابل انجام است همین ترخیص کالا بوده که در ادامه ه توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

ترخیص ماشین آلات بافندگی به چه صورت انجام میگیرد؟

ترخیص ماشین آلات بافندگی به چه صورت انجام میگیرد؟

هر کالایی اعم از مواد غذایی، پوشاک، ماشین آلات و…. برای واردات ابتدا به یکی از گمرک های کشور ارسال شده تا تاجر دریافت کننده با مجوز های ثبت شده و مورد نیاز، آن کالا ها را تحویل بگیرد. ماشین آلات بافندگی نیز از این قضیه مستثنا نیست و لزوم ورود این دستگاه ها به کشور ما عبور از گمرک و انجام مراحل ترخیص است. برای آسانی عملیات ترخیصی کالا بهتر است از افرادی مجرب و نمایندگانی در شرکت های تجاری کمک بگیرید تا بی نقص ترین واردات را در کشور داشته باشید. حال در ادامه این وبلاگ به شرکتی با سابقه و تجربه بسیار خوب اشاره خواهد شد تا در این زمینه همیار و مشاور شما باشد.

معرفی شرکتی با کارکنان و مامورین مجرب

بازرگانی آسان تجارت با برند تجاری آسان تجارت (شرکت بازار تجارت جهان ابریشم – شماره ثبت 45987) در ایران و با نام تجاری Guangzhou Sing Song Import and Export Co., Ltd در کشور چین و با نام تجاری  Asan Import Export  .GmbH در کشور آلمان به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات جامع بازرگانی مستقر در کشور ایران ، چین و آلمان فعالیت می کند که میتوان یکی از بهترین شرکت های تجاری در ایران تلقی شد.

جزوی از خدمات ارائه شده از سوی این شرکت عبارت است از:

کلام آخر…

 همیشه این نکته را عقبه ذهنتان داشته باشید که تجارت کار بسیار مهمی در عرصه بین المللی است و انجام درست آن نیاز تجربه و سابقه درست و خوب است. ما در این وبلاگ تا حد امکان به شما در واردات و ترخیص ماشین آلات بافندگی کمک کردیم ولی برای مشاوره بیشتر تماس با ما را حاصل فرمایید. امیدواریم تا این مقاله از آسان تجارت برای شما مناسب و مفید باشد.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X