این مجموعه امکان دریافت کالا در کشور چین در شهر های ایوو ، گوانجو ، شنزن و انجام پروسه حمل و ترخیص امارات و تحویل به لنج و یا آدرس انبار شما در کشور امارات  به صورت دریایی 15 الی 20 روزه و به صورت هوایی 3 الی 5 روزه همه نوع کالا از جمله کالای عمومی و برند و شیمایی حتی کالاهای خطرناک توسط این مجموعه قابل انجام می باشد.

همچنین امکان ترخیص کالاهای وارد وارده به گمرک فرودگاه دبی و گمرک بندر جبل علی به صورت جداگانه و ترانزیت به سمت ایران توسط این مجموعه قابل انجام می باشد.


امارات متحده عربی یک کشور کوچک که در جنوب خلیج فارس قرار گرفته است و تمام این کشور متشکل از خشکی و بیابان است. پایتخت این کشور شهر ابوظبی و مهم ترین شهر های این کشور شهر دبی، العین و شارجه است. این کشور دارای 27 منطقه ی آزاد تجاری است که از مهم ترین مناطق آزاد تجاری این کشور می توان به منطقه ی آزاد تجاری جبل علی، حمریه، فرودگاه دبی و … اشاره کرد ولی بیش ترین صادرات این کشور از فرودگاه دبی و راه های دریای صورت می گیرد.

صادرات و واردات امارات

اصلی ترین صادرات کشور امارات سوخت های فسیلی و نفت خام است همچنین خودرو و ماشین آلات و دستگاه های برقی را نیز به عنوان یک واسطه صادر می کنند

از اصلی ترین واردات کشور امارات می توان به سنگ های گران بها، خودرو، ماشین آلات صنعتی و قطعات یدکی آن، آهن، فولاد و مواد پلاستیکی اشاره کرد.

واردات ایران از امارات

واردات ایران از امارات

80 درصد از واردات ایران از امارات در سال های گذشته به خودرو اختصاص یافته بود که بعد ها به دلیل قانون منع واردات خودرو به کشور، واردات خودرو از امارات به ایران ممنوع شد همچنین مبلغ واردات محصول در سال های گذشه از کشور امارات به ایران 8 میلیارد دلار بود که 18 درصد از سهم واردات کل ایران را تشکیل می داد البته زمانی که واردات خودرو به ایران آزاد بود مبلغ واردات ایران از کشور امارات حدود 17 میلیارد تومن بود که 36 درصد از سهم کل ارزش واردات ایران را تشکیل می داد.

لازم به ذکر است میزان وزنی واردات کالا از کشور امارات به ایران در سال های گذشته حدود هفت میلیون تن بر آورد شده بود.

نکاتی که در زمان واردات از کشور امارات باید رعایت کنیم

کشور امارات به دلیل داشتن اقتصاد بسیار قدرتمند برند هایی زیاد و مطرحی در این کشور نمایندگی دارند از این رو محصولات غیر اورجینال زیادی نیز از کشور چین وارد امارات می شود به همین دلیل تاجران ایرانی باید در هنگام خرید به اصالت کالا دقت کنند تا یک محصول فیک را به عنوان محصول اورجینال خریداری نکنند.

بازرگانان ایرانی برای نخریدن کالای تقلبی می توانند به نمایندگی های رسمی برند های خارجی در کشور امارات مراجعه کنند و یا می توانند به اتاق بازرگانی کشور امارات متحده عربی رفته و لیست فروشگاه مجاز برای خرید محصول را دریافت کنند البته امکان دارد که بعضی از بازرگانانی که اتاق بازرگانی امارات معرفی می کند افراد خوبی برای تجارت نباشند.

نکاتی در زمان واردات زمان واردات از کشور امارات باید رعایت کنیم

مزایای واردات از کشور دبی

واردات از کشور امارات به دلیل نزدیک بودن این کشور به ایران بسیار کم هزینه است زیرا تاجران ایرانی با سرعت و هزینه ی کمتری کالا ی خود را وارد ایران می کنند و این امر باعث می شود تاجران ایرانی به واردات کالا از کشور امارات بپردازند.

یکی دیگر از مزایای واردات از کشور دبی این است که می توان برخی از کالا های کشور هایی را به مقصد امارات سفارش داد که در حال حاضر ایران را تحریم کرده اند به گونه ای که شرکت ایرانی، مبدا محصولات خود را به فروشنده کشور امارات معرفی می کند و پس از دریافت محموله در امارات، کالا ها به ایران صادر می شوند.

کلام آخر

البته انجام تشریفات گمرکی در کشور امارات قوانین و مقررات خود را دارد و نیاز به تجربه ی بسیار زیاد و تسلط به زبان عربی و انگلیسی دارد به همین دلیل شرکت آسان تجارت با 10 سال تجربه می توانید تمام مسئولیت های سفارش کالا و ترخیص کالا از کشور امارات و واردات آن به ایران را بر عهده بگیرد.

همچنین می توانید با مشاوران ما در شرکت آسان تجارت تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 4 میانگین: 4]