واردات و ترخیص لامپ از چین به ایران

واردات و ترخیص لامپ از چین به ایران

تقاضا برای لامپ در ایران به طور پیوسته در حال افزایش است که ناشی از عواملی مانند شهر نشینی، توسعه زیرساخت‌ ها و افزایش ترجیحات مصرف  ‌کنندگان برای راه ‌حل‌های روشنایی کارآمد است.

چین، به عنوان یک مرکز تولید جهانی، طیف گسترده ای از لامپ ها را با قیمت های رقابتی ارائه می دهد که واردات لامپ از چین به ایران به گزینه ای جذاب برای مشاغلی تبدیل شده است که به دنبال سرمایه گذاری از فرصت های بازار هستند.

در ادامه به همراه آسان تجارت به ارائه درک جامعی از فرآیند واردات از چین و ترخیص لامپ ها از چین به ایران است که مراحل لازم، الزامات اسناد و چالش ‌های مشکل آفرین که وارد کنندگان ممکن است در این مسیر با آن ‌ها مواجه شوند را می پردازیم.

احتراما این مجموعه با دارا بودن دفاتر تجاری در کشور چین ، آلمان و ترکیه در صورت داشتن هرگونه استعلام و قیمت جهت خرید "و ترخیص لامپ به ایران" و انتقال آن به داخل کشور و انجام پروسه های تشریفات قانونی در کشور مبدا و ایران با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و یا مشخصات فنی کالا و دستگاه مورد نظر را در شبکه های اجتماعی واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب شرایط واردات لوستر از چین و چالش های این فرایند را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

تقاضای-بسیار-برای-لامپ-در-شهر-های-ایران

تقاضای بسیار برای لامپ در شهر های ایران

بازار لامپ های ایران در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده است که با گسترش بخش های مسکونی، تجاری و صنعتی، نیاز به محصولات روشنایی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

علاوه بر این، ابتکارات دولتی برای ترویج راه حل های روشنایی کارآمد انرژی، تقاضا را بیشتر کرده است که واردات لامپ از چین به کسب و کارهای ایرانی این امکان را می دهد که به طیف متنوعی از محصولات برای رفع نیازهای مصرف کنندگان دسترسی داشته باشند.

بازار تولید کنندگان تامین کنندگان لامپ در چین

چین به دلیل توانایی های تولید گسترده و مزیت های هزینه ای خود به عنوان یک صادرکننده پیشرو جهانی لامپ ظاهر شده است که تولید کنندگان چینی طیف گسترده ای از محصولات روشنایی را ارائه می دهند، از لامپ های رشته ای سنتی گرفته تا سیستم های روشنایی پیشرفته LED و هوشمند.

قیمت ‌گذاری رقابتی، ظرفیت‌ های تولید در مقیاس بزرگ و نوآوری مستمر، تولید کنندگان لامپ چینی را به عنوان تامین کنندگان کلیدی در بازار بین ‌المللی قرار داده است.

مزایای رقابتی واردات و ترخیص لامپ از چین

واردات لامپ از چین به ایران دارای چندین مزیت رقابتی است که تولید کنندگان چینی از صرفه ‌جویی در مقیاس سود می ‌برند و آنها را قادر می  ‌سازد تا لامپ ‌هایی را با هزینه کمتر در مقایسه با بسیاری از کشور های دیگر تولید کنند.

علاوه بر این، چین دارای زنجیره تامین و شبکه های حمل و نقل مستقر است که از تحویل کارآمد کالا اطمینان می دهد تا با استفاده از این مزایا، وارد کنندگان ایرانی بتوانند لامپ ‌ها را با قیمت‌ های رقابتی تهیه و عرضه محصولات خود را گسترش دهند.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب واردات و ترخیص لوستر از چین را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

فرآیند-واردات-و-ترخیص-لامپ-از-چین-به-ایران

فرآیند واردات و ترخیص لامپ از چین به ایران

در ادامه به تمامی مراحل واردات و ترخیص لامپ از چین به ایران می پردازیم:

تحقیق و انتخاب تامین کننده مناسب و مطمئن

تحقیقات کامل هنگام انتخاب یک تامین کننده لامپ قابل اعتماد در چین بسیار مهم است  چرا که باید عواملی مانند شهرت تامین کننده، کیفیت محصول، مطابقت با استاندارد های صنعتی و ظرفیت تولید را در نظر بگیرید.

توصیه می شود به طور مستقیم با تامین کنندگان مطمئن ارتباط برقرار ، نمونه محصول را درخواست و بررسی های لازم را انجام دهید تا از قابلیت اطمینان و توانایی آنها برای برآوردن نیاز های خود اطمینان حاصل کنید.

اطلاع از مشخصات محصول و گواهینامه های استاندارد

مشخصات و استاندارد های کیفیت لامپ هایی را که می خواهید وارد کنید به وضوح بررسی کنید چرا که رعایت مقررات ایران و استاندارد های بین المللی مانند گواهینامه های CE و RoHS ضروری است.

با تامین کننده منتخب خود برای تایید مشخصات محصول و دریافت گواهینامه های لازم برای اطمینان از مطابقت با قوانین چین و ایران همکاری نزدیک داشته باشید.

توافق بر روی شرایط تجاری بین المللی و روش های حمل و نقل

برای تعیین مسئولیت ها و هزینه های مربوط به حمل و نقل، بر روی شرایط تجاری بین المللی مناسب با تامین کننده خود توافق کنید چرا که اینکوترمز های رایج مورد استفاده برای واردات لامپ عبارتند از EXW (Ex Works)، FOB (رایگان در هواپیما) و CIF (هزینه، بیمه و حمل و نقل).

گزینه های حمل و نقل را با در نظر گرفتن عواملی مانند هزینه، زمان حمل و نقل و قابلیت اطمینان ارزیابی کنید و مناسب ترین روش را برای نیازهای خود انتخاب کنید، چه از طریق دریا، هوا یا زمین باشد.

رعایت الزامات بسته بندی و برچسب گذاری

اطمینان حاصل کنید که بسته بندی و برچسب لامپ ها مطابق با قوانین چین و ایران است چرا که بسته بندی باید محافظت کافی در حین حمل و نقل داشته و برچسب ها باید حاوی اطلاعات ضروری مانند مشخصات محصول، کشور مبدا و هشدارهای ایمنی باشد به گونه ای که رعایت الزامات بسته بندی و برچسب گذاری برای ترخیص کالا از گمرک و ایمنی مصرف کننده بسیار مهم است.

پرداخت هزینه ها، عوارضات و مالیات واردات لامپ از چین

لازم است که از حقوق و عوارض وارداتی اعمال شده توسط گمرکات ایران آشنا باشید چرا که نرخ تعرفه لامپ ها ممکن است بسته به عواملی مانند نوع محصول، ترکیب مواد و کشور مبدا متفاوت باشد زیرا باید برای ارزیابی دقیق پیامد های مالی معامله، کل هزینه واردات خود را با در نظر گرفتن این عوارض و مالیات تعیین کنید.

اسناد و مستندات لازمه در فرایند واردات و ترخیص لامپ از چین

در ادامه به تمامی اسناد مورد نیاز در فرایند واردات و ترخیص لامپ از چین به ایرام می پردازیم تا به دانستن ایمن ملزومات فرایند واردات و ترخیص این محصول از چین به ایران را به خوبی پشت سر گذاشته باشید.

فاکتور های تجاری

فاکتور تجاری به عنوان مدرکی مبنی بر معامله بین واردکننده و تامین کننده عمل می کند که باید شامل جزئیاتی مانند اطلاعات خریدار و فروشنده، توضیحات کالا، قیمت واحد، ارزش کل و شرایط پرداخت باشد. فاکتور باید به زبان انگلیسی و هر زبان مورد نیاز دیگر تهیه شود.

بارنامه و قبض خطوط هوایی و دریایی

بارنامه (برای حمل و نقل دریایی) یا قبض راه هوایی (برای حمل هوایی) یک سند حمل و نقل است که توسط متصدی حمل و نقل صادر می شود که شامل جزئیاتی مانند فرستنده، گیرنده، بندر بارگیری، بندر تخلیه، شماره کشتی یا پرواز، و شماره کانتینر یا بسته است و بارنامه یا قبض راه هوایی برای ترخیص کالا از گمرک ضروری است و از نظر صحت باید به دقت بررسی شود.

تهیه لیست بسته بندی محصول وارداتی

لیست بسته بندی تفکیک دقیقی از محتویات هر بسته یا کانتینر در حال حمل را ارائه می دهد که این شامل اطلاعاتی مانند کمیت، توضیحات و وزن هر کالا می باشد به گونه ای که لیست بسته بندی به مقامات گمرکی در تأیید محتویات محموله کمک و ارزش گذاری دقیق گمرکی را تضمین می کند.

تست و صدور گواهینامه محصول وارداتی

بسته به نوع لامپ هایی که وارد می شوند، ممکن است آزمایش و گواهی محصول خاص مورد نیاز باشد تا رعایت استانداردهای ایمنی، عملکرد و بهره وری انرژی اثبات شوند که نمونه هایی از گواهینامه ها عبارتند از CE (انطباق اروپایی) و RoHS (محدودیت مواد خطرناک).

لازم است تا گواهینامه‌ های لازم را از آزمایشگاه‌ های آزمایش معتبر یا نهاد های صدور گواهینامه که توسط مقامات ایرانی به رسمیت شناخته شده‌اند، دریافت کنید.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب شرایط واردات لاستیک از چین و چالش های این فرایند را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

فرایند-ترخیص-لامپ-های-وارداتی-از-چین-در-گمرکات-ایران

فرایند ترخیص لامپ های وارداتی از چین در گمرکات ایران

در ادامه به بررسی تمامی مراحل فرایند ترخیص لامپ های وارداتی از چین به ایران می پردازیم:

ارائه اظهار نامه های گمرکی

با ارائه فرم اظهارنامه گمرکی، لامپ های وارداتی را به طور دقیق معرفی کرده و اطلاعات مورد نیاز مانند توضیحات محصول، مقدار، ارزش و کد طبقه بندی تعرفه را ارائه دهید تا اطمینان حاصل کنید که اظهارنامه با اطلاعات ارائه شده در فاکتور تجاری، لیست بسته بندی و سایر اسناد مرتبط مطابقت دارد.

انجام ارزش گذاری گمرکی

مقامات گمرکی ارزش گمرکی لامپ های وارداتی را برای ارزیابی عوارض و مالیات های قابل اعمال تعیین می کنند که ارزش گمرکی معمولاً بر اساس ارزش معامله بوده، اما عوامل دیگری مانند هزینه حمل و نقل و بیمه نیز ممکن است در نظر گرفته شود.

ارائه مجوزها و ملزومات واردات

واردات لامپ ممکن است به مجوز ها یا ملزومات اسنادی خاصی برای مطابقت با الزامات نظارتی نیاز داشته باشد که تعیین کند که آیا واردات شما مشمول مقررات خاصی مانند استاندارد های بهره وری انرژی یا گواهینامه های ایمنی است یا خیر و مجوز ها یا اسناد لازم را از مقامات مربوطه ایران دریافت کنید.

پرداخت عوارضات و مالیات گمرکی

پرداخت حقوق گمرکی، مالیات و هزینه های مربوطه بر اساس ارزش اعلامی و طبقه بندی تعرفه لامپ ها که مقامات گمرک ایران ممکن است حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و سایر هزینه ها را ارزیابی کنند.

کلام آخر

در مطالب بالا به همراه بازرگانی آسان تجارت به بررسی تمامی عوامل موثر در فرایند واردات و ترخیص لامپ از چین به ایران پرداختیم تا با مطالعهخ این فرایند به تمامی سوالات خود بهترین پاسخ ها را یافته باشید.

 

ردیفکد تعرفهعنوانتعرفه ورودیواحدعملیات
125199030ـ ـ‌ ـ پودر اکسید منیزیم ذوب شده وارداتی توسط تولیدکنندگان لامپ4KGجزئیات
27011غلاف‌های شیشه‌ای (از جمله حباب و لوله)، باز، و اجزای شیشه‌ای آنها، بدون ملحقات، برای لامپ‌های برق، برای لوله‌های اشعه کاتودی یا همانند.جزئیات
370111010ـ ـ ـ حباب لامپ رشته‌ای5kgجزئیات
470111020ـ ـ ـ تیوپ لامپ فلورسنت به قطر 25 میلی‌متر و بیشتر5kgجزئیات
570111030ـ ـ ـ حباب لامپ شمعی (B-35)4kgجزئیات
68475ماشین برای سوار کردن لامپ، لوله یا والو یا حباب تولید نور آذرخشی الکتریکی یا الکترونیکی، در غلاف شیشه‌ای؛ ماشین‌های ساختن یا گرم عمل‌ آوردن شیشه یا اشیای شیشه‌ای.جزئیات
784751000ـ ماشین‌ها برای سوارکردن لامپ، لوله یا والو یا حباب تولید نور آذرخشی الکتریکی یا الکترونیکی، در غلاف شیشه‌ای4Uجزئیات
88539لامپ‌ها و لوله‌های برقی رشته‌ای یا تخلیه الکتریکی، لامپ موسوم به چراغ سربسته (Sealed beam lamp unit) و لامپ‌ها و لوله‌های اشعه ماوراء بنفش یا مادون قرمز؛ لامپ قوس الکتریکی؛ لامپ های ساخته شده از دیودهای ساطع – نور (LED)جزئیات
98540لامپ‌ها، لوله‌ها و والوهای ترمیونیک، با کاتد سرد یا با فتوکاتد (مثلاً لامپ‌ها و لوله‌ها یا والوهای خلأ یا پرشده با گاز یا بخار، لامپ‌ها و لوله‌ها و والوهای یکسو‌کننده با قوس الکتریکی جیوه‌‌ای، لامپ‌ها و لوله‌های اشعه کاتودی، لامپ‌ها و لوله‌های دوربین تلویزیونی).جزئیات
108545الکترودزغالی، جاروبک زغالی (زغال دینام)، زغال لامپ، زغال باتری و سایر اشیای از گرافیت یا از سایر زغال‌ها، با یا بدون فلز، از نوع مورد استفاده در مصارف برقی.جزئیات
11850410ـ متعادل‌کننده‌‌های جریان (Ballasts) برای لامپ‌ها و لوله‌های تخلیهجزئیات
12ـ مانیتورهای دارای لامپ پرتو‌کاتدی‌جزئیات
1385391000ـ لامپ موسوم به چراغ سربسته (Sealed beam lamp unit)5Uجزئیات
14ـ سایر لامپ‌های رشته‌ای، غیر از لامپ‌های اشعه ماوراء‌بنفش و مادون قرمز:جزئیات
1585392220ـ ـ ـ لامپ حبابی رشته‌ای تا 40 وات55Uجزئیات
1685392230ـ ـ ـ لامپ حبابی رشته‌ای مونتاژ شده بدون کلاهک (سرپیچ)55Uجزئیات
1785392240ـ ـ ـ لامپ به ولتاژ 115 ولت برای هواپیما در صورتی که توسط شرکت‌های هواپیمایی وارد شود4Uجزئیات
1885392920ـ ـ ـ لامپ حبابی رشته‌ای 200 وات به بالا55Uجزئیات
1985392930ـ ـ ـ لامپ حبابی رشته‌ای مونتاژ شده بدون کلاهک (سرپیچ)55Uجزئیات
2085392940ـ ـ ـ لامپ خودرو5Uجزئیات
2185392950ـ ـ ـ لامپ به ولتاژ 115 ولت برای هواپیما در صورتی که توسط شرکت‌های هواپیمایی وارد شود4Uجزئیات
22ـ لامپ‌ها و لوله‌های تخلیه الکتریکی، غیر از لامپ‌ها و لوله‌های اشعه ماوراء بنفش:جزئیات
2385393120ـ ـ ـ لامپ کم مصرف (Compact)55Uجزئیات
2485393130ـ ـ ـ لامپ به ولتاژ 115 ولت برای هواپیما در صورتی که توسط شرکت‌های هواپیمایی وارد شود4Uجزئیات
2585393140ـ ـ ـ لامپ کم‌مصرف بدون بالاست5Uجزئیات
26853932ـ ـ‌ لامپ‌های بخار جیوه یا سدیم؛ لامپ‌های هالوژنه فلزیجزئیات
2785393240ـ ـ ـ لامپ بخار جیوه، سدیم، لامپ هالوژنه فلزی بدون کلاهک (سرپیچ)32Uجزئیات
28ـ لامپ‌های ماوراء بنفش یا مادون قرمز؛ لامپ‌های قوس الکتریکی:جزئیات
2985394100ـ‌ ـ لامپ‌های قوس الکتریکی4Uجزئیات
30ـ لامپ‌ها و لوله‌های تصویر تلویزیون با اشعه کاتدی، همچنین لامپ‌ها و لوله‌های مونیتور ویدئویی با اشعه کاتدی:جزئیات
3185402000ـ لامپ‌ها و لوله‌ها برای دوربین تلویزیون؛ مبدل‌ها و تشدیدکننده‌های تصویر؛ سایر لامپ‌ها و لوله‌های فتوکاتد4Uجزئیات
32ـ لامپ‌ها و لوله‌های میکرو ویو (مثلاً ماگنترون (Magnetrons)،‌کلیسترون‌(Klystrons)، تی‌دبلیو.‌تی (Travelling wave tube)، کاریسترون (Carcinotrons))، باستثنای لامپ‌ها و لوله‌های با سیستم کنترل شبکه‌ای:جزئیات
33ـ سایر لامپ‌ها، لوله‌ها و والوها:جزئیات
349006دوربین‌عکاسی‌(غیر‌از‌دوربین سینماتوگرافی)؛ دستگاه تولید نور آذرخشی و لامپ تولید نور آذرخشی درعکاسی غیر از لامپ تخلیه الکتریکی مشمول شماره 39 85.جزئیات
35ـ دستگاه نور آذرخشی و لامپ تولید نورآذرخشی در عکاسی:جزئیات
3690066100ـ ـ دستگاه تولید نور آذرخشی با لامپ تخلیه (الکترونیکی)4Uجزئیات
37ـ سرپیچ لامپ، نری (Plug) و مادگی (SOCKET) برای اتصال:جزئیات
3885366100— سرپیچ لامپ5KGجزئیات
3985395200— لامپ های دیود ساطع – نور (LED)20Uجزئیات
4085399020— تیوپ وایر اوت لامپ کم مصرف5Uجزئیات
4185399030— سایر اجزاء و قطعات لامپ LED4KG
خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X