واردات ماشین آلات دست دوم از چین، آلمان و ترکیه

ایران یکی از کشور هایی است که بیش ترین واردات ماشین آلات صنعتی دست دوم را دارد به طوری که شرکت های تولید و تاجران فراوانی در حال واردات ماشین آلات صنعتی به ایران از کشور هایی مانند چین، آلمان و ترکیه هستند.

در آماری که قبل از شروع تحریم های آمریکا، سازمان گمرک منتشر کرده بود تاجران و  شرکت های تولیدی ایرانی هر ساله بیش از هفت میلیارد و 559 میلیون دلار و از نظر وزنی 95 هزار تن، ماشین آلات صنتعی دست دوم از کشور های چین، آلمان و ترکیه داشته اند که در آن سال 28 درصد واردات را شامل می شود.

تاجران ایرانی و شرکت های تولیدی ایران از 100 کشور مختلف به واردات ماشین آلات صنعتی پرداخته اند که 80 درصد این کالا از کشور های چین، آلمان و ترکیه وارد شده است. ما در این مقاله به بررسی واردات ماشین آلات صنعتی دست دوم از چین، آلمان و ترکیه خواهیم پرداخت.

واردات ماشین آلات از چین

واردات ماشین آلات از چین

بیش ترین واردات ماشین آلات قبل از شروع تحریم های آمریکا از کشور چین بوده است که 34 درصد از سهم کل واردات دستگاه و 47 درصد سهم وزنی دستگاه را شامل می شود. و بعد از چین، واردات دستگاه های صنعتی از کشور امارات است که 11 درصد سهم واردات را به خود اختصاص داده است با این وجود اصالت کالا هایی که از امارات وارد می شود نیز چینی است. آمار و ارقام وارداتی از کشور امارات به ایران اعداد بسیار بالایی است که نباید امارات را به عنوان مبدا اصلی خرید کالا در نظر گرفت.

برای دیدن کتاب تعرفه های گمرکی در سال 1400 کلیک کنید.

واردات ماشین آلات از کشور آلمان

آلمان یکی از صادر کنندگان بزرگ کالا به ایران از اروپا است این کالا ها عبارتند از: کالا های پزشکی، لوازم خانگی، دندانپزشکی و ماشین آلات دست دوم و ماشین آلات دست اول است. با واردات ماشین آلات صنعتی با کیفیت آلمانی کمک هایی زیادی به تولید داخلی و خط تولید داخلی می شود.

دستگاه های صنعتی وارداتی از کشور آلمان شامل دستگاه های موتور دار، آندوسکوپی، دستگاه چاپ، چاپگر های صنعتی، پرینترف لپ تاب مارک فوجیتسو و … است که کمک های زیادی به قوی تر شدن خط تولید های ایرانی می کنند.. شرکت آسان تجارت با رعایت نکات و قوانین گمرکی به واردات کالا از کشور های مختلفی مانند آلمان می کند.

واردات ماشین آلات از کشور ترکیه

واردات ماشین آلات از کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشور هایی است که ماشین آلات با کیفیتی را تولید می کند و به صادرات آن می پردازد که این صادر 10 درصد از  ارزش کل اقتصاد ترکیه را در بر می گیرد و تولید کننده ماشین آلات صنعتی در ترکیه با تکنولوژی بالا و با تکیه بر مهندسین مجرب خود با سرعت زیاد به بازار های جهانی رسیده و با کشور های بزرگی مانند چین و آلمان رقابت می کنند.

قبل از اعمال تحریم های اقتصادی ایالات متحده آمریکا بر روی ایران، ایران هر ساله 464 میلیون دلار از کشور ترکیه واردات ماشین آلات صنعتی داشته است.

کلام آخر

شرکت هایی که به واردات ماشین آلات صنعتی از کشور های مختلف مانند: آلمان، ترکیه و چین می پردازند باید با کد تعرفه ها آشنایی کامل داشته باشند و به وسیله آن کد دستگاه مورد نظر خود را وارد کنند همچنین این شرکت ها با به حدی حرفه ای و با سابقه باشند که در مرحله ترخیص کالا از گمرک دچار مشکل نشود. شناسایی کد تعرفه کاری یکی ازمهم ترین کار هایی است یک شرکت بازرگانی باید آن را به درستی انجام دهد در غیر این صورت با شناسایی اشتباه کد تعرفه، هزینه ها و خسارات زیادی برای صاحب کالا و شرکت وارد کننده در بر داشته باشد و گاهی این اشتباه باعث ضبط کالا به عنوان یک کالا ی قاچاق در گمرک می شود.

شرکت آسان تجارت با داشتن سابقه طولانی مدت در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی دست دوم از کشور های ترکیه، چین و آلمان می تواند به صورت حرفه ای دستگاه های شما را از کشور های مختلف خریداری و وارد کشور کند.

 

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *