کارگو به چین

کارگو به چین

چین، کشوری با اقتصاد برتر که در حوزه تجارت و صادرات و واردات با کشورهای دیگر سال های زیادی است که عنوان رنک یک را در بردارد. وجود و تولید انواع تجهیزات و همه نوع وسایل کاربردی و مورد نیاز در طول روز سبب شده است که به یکی از قطب های تجارت در دنیا تبدیل شود.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "کارگو به چین" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

ارتباط مستقیم و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم دو کشور چین و ایران سبب شده است که حضور تجار و بازرگانان ایرانی در این کشور بسیار بیشتر باشد. همچنین دسترسی و اتصال شبکه ریلی چین به صورت مستقیم به شبکه راه آهن اصلی ایران از جمله دلایل استقبال تجار به خرید کالا از چین می باشد.

تنوع و وجود شبکه ای عظیم از تمام وسایل و و دستگاه های اعم از صنعتی، الکتریکی، پوشاک، وسایل کودک و همچنین برخی محصولات غذایی فرآوری شده باعث می شود که تجار و بازرگانان خرید خود را آسان تر و سریع تر انجام دهند. 

کارگو به چین

 

اما یکی از اصلی ترین چالش های بازرگانان بین المللی مراحل و شیوه حمل و نقل همان انتقال محموله خود به کشور مقصد است. مراحلی از جمله ترخیص کالا، انبارداری، بارگیری محموله، ارسال از شبکه های ارتباطی در عین حفظ امنیت و سلامت محموله همیشه از اولویت های بازرگانان می باشد.

اما در مورد شیوه ارسال و خدمات گمرکی که می تواند همه نوع خدماتی را برای بازرگانان چه به صورت محموله های تکی و خرده و چه در سطح عمده، شیوه ای به نام کارگو وجود دارد که می توان بر اساس آن محموله را از طریق مختلف ارسال، بارگیری و انبارداری آن را انجام داد.

به سبب اهمیت این موضوع و کاربرد روز افزون آن در میان بازرگانان ایرانی و کشور چین، در این مقاله از سایت آسان تجارت قرار است به معرفی و بررسی کارگو چین بپردازیم که می توان آن را فعال ترین و پر تراکم ترین فعالیت تجاری در کشور چین دانست. 

مطالب مرتبط :  کارگو گوانجو چین 

نحوه انجام کارگو به چین

کارگو یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های انتقال بار و محموله بین کشورها است که اغلب از طریق هواپیماهای باری و غیر مسافربری انجام می گیرد. از زمان رونق تجارت و خرید و فروش بین کشورهای ایران و چین کارگو یکی از پرمصرف ترین روش های مبادلاتی بود. 

 

کارگو چین و پروسه انتقال محموله از چین به ایران که دارای محموله های تاجران ایرانی است، اغلب توسط شرکت های خصوصی و زیر مجموعه انجام میگیرد که در قبال یک هزینه متغیر بار و محموله مورد نظر را به همراه اخذ مجوز های لازم به کشور مقصد صادر می کنند.

انجام خدمات کارگو به چین

کارگو مورد استفاده از چین به ایران مراحلی را در پی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. بازرگانان بسته به نوع بار خود، محدودیت زمانی، هزینه انتقال و شیوه انبارداری( برای محموله های خاص) تمام این مراحل را برای انتقال بار خود از چین باید طی نمایند.

  • ثبت درخواست کارگو بار
  • گزارش وزن و تمام مشخصات محموله از جمله ابعاد، نوع کالا و شرایط نگهداری
  • اخذ مجوزهای لازم اعم از شناسه کالا، کد رهگیری مرسوله و مجوز حمل آن
  • تحویل محموله به شرکت کارگو و تعیین مدت زمان رسیدن( متغیر بر اساس شیوه ارسال)
  • طی مراحل انبارداری و بارگیری محموله
  • تحویل بار از بخش انبارداری با ارائه قبض و مجوز گمرکی( بر عهده مالک بار)

هزینه کارگو به چین

معمولا نمی توان هزینه مشخصی را برای انتقال بار از چین به ایران به وسیله کارگو مشخص نمود. چون وزن و مشخصات، شرایط نگهداری، وزن و مقدار محموله، کشور مقصد و مسافت تا مبدا و ضرورت رسیدن بار به مقصد در یک تاریخ مشخص از جمله عواملی است که در نرخ کارگو تاثیرگذار است.

کارگو و  استفاده از آن برای انتقال بار به سایر کشورها تنها محدود به خطوط هوایی نیست و می توان از شیوه های دیگر از جمله خطوط ریلی، ارسال با کشتی های باری و ترانزیت بار نیز اقدام به ارسال بار نمود که همگی این موارد بستگی به نوع درخواست و سفارش متقاضی و تاجر بستگی دارد.  

مطالب مرتبط :  معرفی شرکت معبر کارگو از چین 

انواع کارگو به چین

به سبب استفاده زیاد و رایج بودن انتقال کالا و بار از طریق آن تا حدی که می توان گفت که امروزه بیشتر کالاهای صادراتی و محموله های تجاری از طریق کارگو در چین، این شبکه ارتباطی علاوه بر انتقال از طریق خطوط هوایی به روش های دیگر مانند خطوط هوایی، دریایی و مهم ترین آنها یعنی شبکه ارتباط ریلی نیز فعالیت دارد.

کارگو هوایی

استفاده از کارگو هوایی برای انتقال بارها و محموله یکی از اصلی ترین بخش های مورد استفاده در کارگو چین است که علاوه بر انتقال بار به کشور ایران به سایر کشورهایی که به آب های آزاد، خطوط ریلی و یا جاده های ترانزیتی دسترسی ندارند مورد استفاده قرار میگیرد.

از جمله مزیت های کارگو هوایی در چین می توان به مواردی همچون تسریع در روند انتقال و ترخیص کالا، ایجاد یک بستر ایمن و مطمئن برای همه نوع محموله اشاره کرد، البته در کنار این موارد کارگو هوایی چین هزینه زیادی نسبت به سایر روشهای انتقالی کارگو دارد.

افرادی که از کارگو هوایی در چین استفاده می کنند معمولا هزینه کارگو زیاد مورد اهمیت نباشد، زمان رسیدن محموله و بار خریداری شده مهم باشد، امنیت و شرایط مطلوب برای نگهداری در اولویت قرار داشته باشد. همه این مواردی است که در نوع خودش ممکن است برای بازرگانان و تجار از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد. 

کارگو هوایی به چین

 

بیشتر کالاها و محموله هایی که از طریق کارگو چین به کشور ایران منتقل می شوند از شهرهای تجاری چین همچون گوانجو، ایوو، شانگهای، پکن و ارومکی می باشد. ظرفیت تجاری بسیار بالای این مناطق سبب شده است که توجه اغلب بازرگانان به آنها باشد. کارگو گوانجو چین پس از کارگو ایوو دومین جایگاه موارد استفاده از شیوه کارگو در چین است.

کارگو هوایی چین به تمام فرودگاه های ایران دسترسی دارد و مدت زمانی که طول میکشد تا بار ارسالی از چین به وسیله کارگو هوایی طول بکشد برای استان تهران بین 3 الی 6 روز برای سایر استان ها بین 6 الی 8 روز است. که در این مدت مالکان محموله می توانند از طریق وبسایت های کارگو شرکت هواپیمایی مرسوله خود را پیگیری نمایند. 

مطالب مرتبط :  آشنایی با خدمات کارگو از چین به ایران 

کارگو به چین با کشتی

یکی دیگر از روش های انتقال بار به وسیله کارگو چین از طریق آب های آزاد و به وسیله کشتی های باری است که معمولا بخش اعظم کارگو چین به ایران توسط کشتی های باری انجام میشود. به دلیلی دسترسی مناسب در یک عرصه بین المللی ایران به آب های آزاد سبب شده است که انتقال از طریق شیوه های دریایی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله بندرهای گمرکی که کارگو چین به آنها ارسال می شود، می توان به بندرعباس، خرمشهر و بوشهر اشاره کرد. مدت زمانی که برای رسیدن بار به این بندرها طول می کشد به عواملی بستگی دارد که در ادامه به انها اشاره شده است. هزینه ارسال کالا از طریق کارگو چین به وسیله کشتی های باری به نسبت هوایی کمتر می باشد. یکی از پر تراکم ترین بندرهای ایران بندر بوشهر است که روزانه مقدار ترخیص کالا ازگمرک بوشهر به بیش از چند تن می رسد.

  • ارسال مستقیم بار یا غیر مستقیم
  • بندر مقصد کارگو
  • بندر مبدا ارسال شده کارگو
  • در اختیار داشتن کانتینر مستقل( دربست) یا بخشی از آن

کلام آخر

کارگو چین یکی از رایج ترین شیوه های انتقال بار و محموله به ایران می باشد که روابط بین المللی مناسب بین دو کشور نیز تاثیر زیادی بر آن دارد. از جمله شرکت های معتبر انجام کارگو چین و ارائه خدمات کارگو در کشور چین، کمپانی آسان تجارت است که آماده تحویل و ارسال هر گونه محموله شما از تمام شهرهای چین به ایران است. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X