حواله یوان سفید

حواله یوان سفید

امروز بانک چین یک کاغذ سفید برای e-CNY یا یوان دیجیتال، منتشر کرده است .به عنوان مثال، رئیس سابق بانک مرکزی قبلاً اعلام کرده بود که بانک‌ های دولتی E-CNY را در برابر سپرده‌ های بانک مرکزی، یک CBDC مصنوعی، صادر کردند.تا پایان ماه ژوئن، افراد تقریبا 21 میلیون کیف پول و شرکت ها 3.4 میلیون کیف پول دیگر راه اندازی کردند. 34.5 میلیارد یوان (5.34 میلیارد دلار) در 70.75 میلیون تراکنش پردازش شد. این میانگین ارزش تراکنش 488 یوان (75.47 دلار) را به دست می دهد که کمتر از نصف میانگین اکتبر سال گذشته است. 

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "حواله یوان سفید" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

این مقاله به تشریح اهداف اولیه یوان دیجیتال می پردازد. در مرحله اول، هدف تضمین شمول مالی و ارائه یک پول نقد دیجیتال خوب عمومی در حالی که استفاده از پول نقد فیزیکی کاهش می‌یابد است. دارایی های دیجیتال رنمینبی سودی به دست نمی آورند. ترویج رقابت منصفانه و قابلیت همکاری بین اشکال مختلف پول نقد دیجیتال، دومین هدف اعلام شده بدون اشاره به پلتفرم‌های پرداخت موبایلی غالب AliPay یا WeChat Pay است. این e-CNY را از سایر ابزارهای پرداخت دیجیتالی متمایز می کند که به عنوان پول قانونی، بدون نیاز به حساب بانکی، پشتیبانی از پرداخت های آفلاین و ارائه «ناشناس بودن مدیریت شده» است. این به قابلیت راه اندازی کیف پول های کم ارزش تنها با شماره موبایل اشاره دارد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، مقامات چینی در حال حاضر توانایی ردیابی پرداخت ها را دارند. هدف سوم پرداخت های فرامرزی است. بانک مرکزی نگرانی‌های مربوط به استفاده فرامرزی RMB را با بیان این مطلب برطرف می‌کند: «بین‌المللی شدن یک ارز یک نتیجه طبیعی از انتخاب بازار است. وضعیت بین المللی پول یک کشور به مبانی اقتصادی آن و عمق، کارایی و باز بودن بازارهای مالی آن بستگی دارد. ما مشاهده می کنیم که در حالی که از نظر تاریخی، بازارهای چین بسته شده اند، در حال حاضر یک گشایش تدریجی وجود دارد. 

یوان دیجیتال چین که با نام های e-CNY یا e-RMB نیز شناخته می شود، نسخه دیجیتالی شده یوان فیزیکی است. به زبان ساده، این ارز دیجیتال برای استفاده به  جای اسکناس و سکه قانونی طراحی شده است. هدف نهایی ارز دیجیتال چین ایجاد یک سیستم بدون پول نقد است که می تواند کارایی مصرف کننده، تجاری و دولتی ایجاد کند. 

یوان دیجیتال یا سفید چیست

یوان دیجیتال یا یوان سفید چیست؟ 

یوان دیجیتال  یا یوان سفید شکلی از ارز دیجیتال بانک مرکزی است که توسط بانک خلق چین (PBOC) صادر می شود. ارز دیجیتال چین وسیله ای برای چین است تا اسکناس ها و سکه های خود را برای پرداخت های بدون نقد دیجیتالی کند. بنابراین، یوان دیجیتال نسخه دیجیتالی شده یوان فیزیکی است. درک تمایز ظریف بین یوان چین در مقابل رنمینبی بسیار مهم است. 

رنمینبی: واحد پول رسمی چین 

یوان: واحد اصلی رنمینبی. معمولاً به عنوان یک اصطلاح کلی برای اشاره به واحد پول چین در حسابداری برای سیستم اقتصادی این کشور استفاده می شود 

این در واقع راهی برای بانک مرکزی برای دیجیتالی کردن اسکناس ها و سکه های در گردش است. بازار چین در حال حاضر در پرداخت های بدون نقد بسیار پیشرفته است. یوان دیجیتال راهی برای سرعت بخشیدن به این فرآیند خواهد بود. 

 این ارز قانونی در چین خواهد بود و هیچ سودی بابت آن پرداخت نخواهد شد. «استفاده از پول نقد در حال کاهش است. در نهایت پول نقد با چیزی در قالب دیجیتال جایگزین خواهد شد. یان شیائو، سرپرست پروژه تجارت دیجیتال در مجمع جهانی اقتصاد، به CNBC گفت که این یکی از محرک‌ های بزرگ این امر است. 

یوان دیجیتال چگونه کار می کند 

یوان دیجیتال به عنوان نسخه دیجیتالی یوان فیزیکی کار می کند. بنابراین، ارز دیجیتال چین مانند اسکناس و سکه عمل می کند، البته به صورت دیجیتالی. این بدان معنی است که یوان دیجیتال ممکن است در نهایت جایگزین پول نقد فیزیکی به عنوان وسیله پرداخت شود. بانک مردمی چین (PBOC) یوان دیجیتال را بین بانک‌ های چین توزیع می‌ کند که باید به اندازه یوان دیجیتالی که بین کاربران یا مشتریان توزیع می‌ کنند، در ذخایر بانک مرکزی PBOC سپرده گذاری کنند. سپس کاربران می توانند یوان دیجیتال خود را در کیف پول دیجیتال ذخیره کنند و از یک کد QR برای خرید با ارز دیجیتال استفاده کنند. 

یوان دیجیتال در مقابل ارز دیجیتال 

برخلاف ارز های دیجیتال مانند بیت کوین (BTC-USD)، یوان دیجیتال یک ارز جایگزین نیست، تراکنش ها کاملاً ناشناس نیستند و قرار است از آن به عنوان ارز قانونی در چین استفاده شود. به این ترتیب، ارز دیجیتال در چین به طور مستقیم با مشاغل متکی به سیستم های پرداخت تلفن همراه رقابت خواهد کرد. 

آزمایش یوان دیجیتال  

ارز دیجیتال چین در سال 2020 وارد مرحله آزمایشی اولیه شد. برنامه های آزمایشی گسترده در طول سال 2021 رخ داد و تا سال 2022 ادامه یافت. بسته به موفقیت برنامه های آزمایشی و مدت زمانی که برای رفع اشکال احتمالی در سیستم نیاز است، یوان دیجیتال انتظار می رود در سال 2023 یا 2024 تصویب شود. توسط بانک خلق چین، آزمایشات این ارز دیجیتال در چندین شهر چین از جمله Xiong’an، Shenzhen، Suzhou و Chengdu آغاز شد. توسعه برنامه آزمایشی برای چندین شهر مهم دیگر مانند پکن، تیانجین، استان هبی، هنگ کنگ و ماکائو برنامه ریزی شد.

مزایا و معایب یوان دیجیتال 

مزایا و معایب یوان دیجیتال 

جوانب مثبت e-CNY 

کارایی مصرف کننده: مصرف کنندگان می توانند به جای استفاده از چندین برنامه برای کاربردهای مختلف، مانند حمل و نقل و تراکنش های تجاری متعدد، از یک ارز دیجیتال استفاده کنند. صرفه جویی در مصرف کننده: یک یوان دیجیتال به طور بالقوه می تواند تراکنش های مبتنی بر هزینه را برای مصرف کنندگان کاهش یا حذف کند، مانند برنامه های تجاری. جمع آوری داده های با کیفیت: با ردیابی دیجیتالی تراکنش ها، PBOC می تواند به طور موثرتری داده های اقتصادی را جمع آوری کرده و آمار را محاسبه کند. تشخیص و پیشگیری از جرم: توانایی نظارت بر تراکنش ها می تواند به جلوگیری از جعل یا جریان غیرقانونی وجوه مانند تامین مالی تروریسم یا پولشویی کمک کند. 

  

معایب e-CNY 

عدم وجود ناشناس بودن: بر خلاف انواع رایج ارز های دیجیتال، مبادله ارز دیجیتال چین ناشناس نخواهد بود، زیرا بانک مرکزی و دولت چین قادر به نظارت بر تراکنش‌ ها خواهند بود. 

افزایش رقابت: در حالی که این می تواند یک مزیت برای دولت چین باشد، رقابت در پرداخت های موبایلی ممکن است مشاغلی مانند علی بابا (BABA) و Tencent (OTCPK:TCEHY) را که از خدمات پرداخت دیجیتال خود درآمد دریافت می کنند، تهدید کند. 

چگونه در یوان دیجیتال سرمایه گذاری کنیم 

یوان دیجیتال برای شهروندان غیر چینی در دسترس نیست و سرمایه گذاران قادر به خرید یا معامله مستقیم ارز دیجیتال آن نیستند. از آنجایی که یوان دیجیتال صرفاً نسخه دیجیتالی شده یوان فیزیکی است، راه‌ های غیرمستقیم برای سرمایه‌ گذاران برای سرمایه‌ گذاری در ارز دیجیتال چین وجود دارد. به عنوان مثال، برای سرمایه‌ گذاری در یوان فیزیکی، سرمایه‌ گذاران ممکن است یوان را مستقیماً خریداری کنند و آن را به صورت نقد نگهداری کنند،  یا در  قراردادهای آتی یوان بخرند، یا در صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) سرمایه‌ گذاری کنند که برای ردیابی یوان چین طراحی شده‌ اند. 

 چرا معرفی می شود؟ 

فن ییفی، معاون فرماندار PBOC، سال گذشته گفت که “نیاز مبرم به دیجیتالی کردن پول نقد و سکه” وجود دارد، زیرا تولید و ذخیره‌ سازی آنها در حال حاضر آسان نیست. فن در مقاله ای در نشریه دولتی Yicai Global گفت که استفاده از پول نقد و سکه آسان نیست، جعل آنها آسان است و به دلیل ناشناس بودن آنها می توانند برای اهداف غیرقانونی استفاده شوند . بانک خلق چین    

PBOC چندین مزیت دیگر را برای یوان دیجیتال می بیند. 

در مقاله ای جداگانه، فن بیان کرد که چگونه یک CBDC می تواند پرداخت ها را کارآمدتر کند و انتقال سیاست پولی را بهبود بخشد. فن همچنین استدلال می کند که یک یوان دیجیتال می تواند از طریق سیستم “ناشناس بودن قابل کنترل” به ثبات مالی کمک کند. اینجاست که پرداخت‌ ها تا حدی ناشناس خواهند بود، اما ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ ها می‌ توانند به بانک مرکزی کمک کنند تا فعالیت‌ های غیرقانونی را شناسایی کند. دلیل دیگر پشت تلاش های PBOC می تواند افزایش رقابت در فضای پرداخت و کاهش ریسک سیستمی باشد. عرصه پرداخت دیجیتال چین تحت سلطه Alipay است که توسط Ant Group وابسته به Alibaba اداره می شود و همچنین WeChat Pay که توسط غول اینترنتی Tencent اداره می شود. «سیستم موجود متعلق به شرکت های خصوصی است. Linghao Bao، تحلیلگر Trivium China به CNBC گفت: اگر پرداخت Alipay یا WeChat ورشکسته شود، که بسیار بعید است، ریسک سیستماتیک ایجاد می کند. “بزرگترین دلیل آنها (PBOC) برای انجام این کار این است که زمین بازی را یکسان کنند. دلیل دیگر شاید ایجاد یک سیستم پرداخت پلت فرم جدید است که کارایی را افزایش می دهد. 

یوان دیجیتال چگونه کار خواهد-کرد

یوان دیجیتال چگونه کار خواهد کرد؟ 

دو جنبه برای این سوال وجود دارد: توزیع و سپس در نهایت چگونه هزینه خواهد شد. توزیع از طریق یک سیستم به اصطلاح دو لایه انجام خواهد شد. این بدان معناست که PBOC یوان دیجیتال را بین بانک‌ های تجاری توزیع خواهد کرد. بانک های تجاری مسئول رساندن ارز به دست مصرف کنند گان خواهند بود. این می تواند شامل خدماتی باشد که به مصرف کنند گان اجازه می دهد سکه ها و پول نقد خود را با یوان دیجیتال مبادله کنند. 

چین قبلاً میلیون‌ ها دلار ارز دیجیتال را به صورت آزمایشی در دنیای واقعی در تعدادی از شهرها از جمله شنژن، چنگدو و سوژو اهدا کرده است. این شامل این است که دولت محلی مقدار مشخصی یوان را از طریق قرعه کشی توزیع می کند. معمولاً کاربران برای دریافت ارز باید یک اپلیکیشن جداگانه دانلود کنند. JD.com، یکی از بزرگترین بازیگران تجارت الکترونیک چین، در این آزمایش شرکت داشت و به مشتریان اجازه داد اقلامی را با یوان دیجیتال خریداری کنند. 

در این مرحله، مشخص نیست که کاربران چگونه می‌توانند یوان دیجیتال را در صورت عرضه در سراسر کشور نگه دارند و خرج کنند. محبوب ترین شکل پرداخت تلفن همراه در چین به کدهای به اصطلاح پاسخ سریع (QR) متکی است. کاربران می توانند این بارکد را در اپلیکیشن Alipay یا WeChat خود در فروشگاه نمایش دهند و تاجر آن را اسکن می کند. 

شیائو از WEF می گوید به احتمال زیاد بانک های تجاری می توانند عملکردهای مشابهی را در برنامه های خود ادغام کنند. و Alipay و WeChat Pay می توانند بخشی از برنامه های خود را به یوان دیجیتال اختصاص دهند. در همین حال، سازندگان گوشی‌های هوشمند می‌توانند کیف پول‌های دیجیتال یوان را نیز برای دستگاه‌های خود ایجاد کنند. شیائو گفت: “جالب است که ببینیم چگونه شرکت های تلفن از این فرصت برای تبدیل شدن به بازیگر پرداخت در بازار استفاده می کنند.” طرفدار PBOC همچنین گفت که بانک‌های تجاری در حال حاضر زیرساختی برای توزیع یوان دیجیتال دارند و بهتر است این کار را به جای بانک مرکزی انجام دهند. او گفت: «ساخت یک سیستم مجزا هدر دادن فوق‌العاده چنین منابع موجود است. 

 آیا این یوان برای رقابت با غول های فناوری طراحی شده است؟ 

در برخی موارد، برای افزایش رقابت با Alipay و WeChat Pay طراحی شده است، اما نه برای جایگزینی کامل آنها. بائو از Trivium چین گفت: «آنطور که من می بینم یوان دیجیتال است، رقیب مستقیم Alipay یا WeChat Pay نیست، بلکه یک پلتفرم جدید است که به دیگر بازیکنان اجازه می دهد وارد شوند و با WeChat و Alipay رقابت کنند. “اینها می توانند بانک های تجاری یا سایر شرکت های پرداخت باشند.” طرفدار PBOC همچنین گفت که مدل دو لایه پیشنهادی می تواند به “جلوگیری از واسطه گری در بخش مالی” کمک کند زیرا بانک مرکزی با بانک های تجاری رقابت نخواهد کرد. 

آیا یوان دیجیتال مانند بیت کوین است؟ 

آیا یوان دیجیتال مانند بیت کوین است؟ 

خیر. بیت کوین به اصطلاح یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. این بدان معناست که بر خلاف یوان دیجیتالی که توسط PBOC صادر می شود، توسط هیچ مقام مرکزی مانند بانک مرکزی کنترل نمی شود. بیت کوین همچنین بر اساس فناوری به نام بلاک چین ساخته شده است. در حال حاضر مشخص نیست که یوآن دیجیتال چه نوع ساختار فنی خواهد داشت.طرفداران بیت کوین نیز ناشناس بودن این ارز دیجیتال را تبلیغ می کنند.  طرفدار PBOC گفت که یوان دیجیتال “ناشناس بودن قابل کنترل” خواهد داشت. این شامل کسانی می شود که کیف پول های یوان دیجیتال را به کار می گیرند تا تراکنش ها را به عنوان “تنها شخص ثالث” به PBOC فاش کنند. کاربران یک «همبستگی ضعیف حساب‌ها» خواهند داشت که به این معنی است که حساب بانکی فعلی آنها ممکن است لزوماً به حساب یوآن دیجیتال آنها مرتبط نباشد. 

طبق گفته Xiao از WEF، این می تواند بر اساس یک شماره تلفن باشد. PBOC می‌گوید آژانس‌هایی که خدمات یوان دیجیتال را ارائه می‌کنند باید «داده‌های تراکنش را از طریق انتقال ناهمزمان به موقع به بانک مرکزی ارسال کنند». این به PBOC اجازه می دهد تا “داده های ضروری” را برای سرکوب پول شویی و جرایم جنایی پیگیری کند. برخی از مفسران نگرانی هایی را مطرح کرده اند که یوان دیجیتال می تواند برای افزایش نظارت بر شهروندان استفاده شود. 

 

بین المللی سازی رنمینبی 

چین بین المللی کردن یوان را تحت فشار قرار داده است و برخی از مفسران یوان دیجیتال را راهی برای انجام این کار می دانند. اما در حال حاضر، ارز دیجیتال تمرکز داخلی دارد و طبق گفته Trivium China’s Bao، استفاده بین المللی “اولویت فوری نیست”. اما PBOC کار را برای استفاده از ارز دیجیتال در تراکنش های فرامرزی آغاز کرده است. ماه گذشته، PBOC به بانک‌های مرکزی تایلند، امارات متحده عربی و هنگ کنگ پیوست تا پروژه پرداخت فرامرزی ارز دیجیتال را با هم بررسی کنند. 

 کلام آخر

 می‌ توانید یوان  چین (CNY) را برای خانواده و دوستان خود در چین از طریق ارائه‌ دهنده خدمات حواله با ارسال آن به حساب بانکی آنها در چین ارسال کنید. اگر کار واردات از چین ، حمل و نقل هوایی و دریایی ، ترخیص کالا  و حواله یوان به چین نیاز دارید با سایت آسان تجارت می‌ توانید یوان چین (CNY) را فوراً به چین بفرستید . 

 

 

 

 

 

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X