واردات پارچه از چین

واردات پارچه از چین

چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ابر قدرت تولید در جهان  است و بخش بزرگی از محصولات مصرفی جهان را تولید می کند. واردات از چین تاکتیک موفقیت آمیز منبع یابی جهانی برای بسیاری از مشاغل را ثابت کرده است. این یک فرصت فوق العاده برای شما به عنوان یک خریدار و فروشنده است. با این حال، واردات پارچه از چین کار آسانی نیست، به خصوص برای تازه کارها. فرآیند واردات می تواند بسیار پیچیده ، گیج کننده و پرهزینه باشد . سود های مورد انتظار اغلب می تواند با زمان های طولانی حمل و نقل ، افزایش یا نوسان هزینه های تحویل ، هزینه های نظارتی و تاخیر های غیر منتظره پاک شود. برا اطلاعات بیشتر درباره ی حواله یوان می توانید به مقاله حواله یوان به چین مراجعه فرمایید.

برخی از کالاها مجاز به واردات نیستند . کشور های مختلف محصولات ممنوعه متفاوتی دارند. همچنین مطمئن شوید که آیا کالایی که قصد واردات آن را دارید، مشمول مجوز ها، محدودیت‌ ها یا مقررات دولت شما هستند یا خیر. برای هر کالایی که وارد می کنید ، شماره طبقه بندی تعرفه 10 رقمی را تعیین کنید . این اعداد به همراه گواهی مبدا برای تعیین نرخ عوارضی که باید هنگام واردات پرداخت کنید ، استفاده می شود. سپس محاسبه هزینه واردات را انجام دهید. 

هنگامی که تامین کننده خود را انتخاب کردید، یک P/I (پیش فاکتور یا برگه نقل قول) برای خرید های آینده خود درخواست کنید تا شامل شماره سیستم هماهنگ ، توضیحات و ارزش هر مورد باشد. P/I شما باید وزن و ابعاد بسته بندی شده و همچنین مدت خرید شما را نشان دهد. 

احتراما این مجموعه با دارا بودن دفاتر تجاری در کشور چین ، آلمان و ترکیه در صورت داشتن هرگونه استعلام و قیمت جهت خرید "پارچه" و انتقال آن به داخل کشور و انجام پروسه های تشریفات قانونی در کشور مبدا و ایران با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و یا مشخصات فنی کالا و دستگاه مورد نظر را در شبکه های اجتماعی واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

در میان تولید کنند گان لباس و پارچه ، همه تامین کنند گان گواهینامه QMS را ندارند. وارد کنند گان پوشاک نباید برای مدیریت کیفیت به تامین کنند گان متکی باشند ،  بلکه باید رویه های نظارت بر کیفیت خود را تنظیم کنند. 

قوانین انطباق موضوع داغ در صنعت در سال های اخیر بوده است. به خصوص پس از فروریختن میدان رانا در آوریل 2013. این اتفاق در داکا، بنگلادش و چین رخ داد. سطح (کلی) ایمنی شغلی در چین بالاتر از سایر کشورهای تولید کننده در آسیا است. 

مشخصات پارچه وارداتی از چین

مشخصات پارچه وارداتی از چین

مشخصات پارچه می تواند بر اساس یک “پارچه استاندارد” موجود یا یک مشخصات OEM باشد. مورد دوم می تواند منجر به افزایش قابل توجه تاخیر و QOM شود. بعداً به MOQ باز خواهیم گشت. در اینجا ابتدا لیستی از مشخصات پارچه که در واردات پارچه  از چین باید توجه کرد آورده شده است: 

 • ترکیب / فیبر ( یعنی 98٪ پنبه، 2٪ اسپندکس ) 
 • وزن ( به عنوان مثال 240 گرم در متر مربع ) 
 • تعداد سیم ( مثلاً 40×40 ) 
 • نوع سیم ( مثلاً شانه دار ) 
 • رنگ ها ( پنتون یا RAL) 
 • درمان ( به عنوان مثال بازدارنده شعله ) 
 • پوشش ( به عنوان مثال پوشش PU ) 

هنگام واردات پوشاک از چین، MOQ به طور کلی در حدود 500 تا 1000 قطعه در هر محصول تعیین می شود. دلیلی برای آن وجود دارد. تولیدکنندگان پوشاک باید مقدار مشخصی را از تامین کنندگان پارچه و قطعات خریداری کنند. 

این مقدار مورد نیاز سپس در QOM که تولید کننده پوشاک باید تعریف کند منعکس می شود. 

تامین کنند گان لباس نه تنها الزامات MOQ را بر اساس محصول (به عنوان مثال طراحی)، بلکه بر اساس رنگ ، پارچه و اندازه تعریف می کنند. بنابراین، وارد کنندگان لباس باید برای MOQ های زیر از تولیدکنندگان بالقوه لباس درخواست دهند: 

 • MOQ در هر پارچه 
 • MOQ با مرجع 
 • MOQ بر اساس رنگ 
 • MOQ بر اساس اندازه 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ساختار QOM، در اینجا یک مثال آورده شده است: 

 • MOQ در هر پارچه: 1000 قطعه (تثبیت شده توسط پیمانکار فرعی) 
 • MOQ در هر SKU: 500 قطعه (غیر مستقیم توسط پیمانکار فرعی) 
 • MOQ در هر رنگ: 500 قطعه (تثبیت شده توسط پیمانکار فرعی) 
 • MOQ در هر اندازه: 250 قطعه (تعیین شده توسط تامین کننده لباس) 

عرضه‌ کنندگان پوشاک معمولاً زمانی که خودشان بر مقادیر کنترل دارند ، قادر به ارائه MOQ کمتری هستند. همانطور که در لیست بالا می بینیم، SKU MOQ اغلب بر اساس MOQ بر اساس رنگ است. امروزه 500 عدد در هر SKU (واحد ذخیره سازی) دیگر به عنوان حجم بسیار زیاد در نظر گرفته نمی شود. این به سختی برای راه اندازی یک کارخانه پوشاک متوسط برای بیش از دو ساعت کافی است. با این حال ، اکثر برند ها به یک محصول محدود نمی شوند . بنابراین ، نیاز MOQ 1000 واحد در هر محصول در تعداد SKU در کاتالوگ شما ضرب می شود. استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک دو گزینه دارند: 

 • تعداد SKU ها را کاهش دهید
 • تا جایی که ممکن است از پارچه ها و رنگ های یکسان در SKU استفاده کنید 

گزینه 2 به تامین کننده اجازه می دهد تا با الزامات MOQ تعیین شده توسط پیمان کاران فرعی موافقت کند ، در حالی که به خریداران خارجی خود MOQ کاهش یافته را ارائه می دهد . تولیدکنندگان پوشاک می توانند در مورد فرآیند هایی که در داخل مدیریت می کنند کمی انعطاف پذیر تر باشند. مثلا برش و دوخت.  با این حال، انتظار می رود که کاهش حجم منجر به افزایش قیمت واحد شود.  این استراتژی مزیت دیگری نیز ارائه می دهد. هزینه‌ های آزمایش اساسی (یعنی REACH و پیشنهاد 65 کالیفرنیا) عمدتاً بر اساس تعداد پارچه‌ ها و رنگ‌ ها است. بنابراین، هزینه های تست را می توان با محدود کردن تعداد پارچه ها و رنگ های مورد استفاده در هر سفارش به میزان قابل توجهی کاهش داد. 

 حمل و نقل پوشاک وارداتی از چین

 حمل و نقل پوشاک وارداتی از چین

پوشاک محصولی است که اغلب در حجم زیاد خریداری می شود. و می توان از حمل و نقل هوایی و دریایی و زمینی برای واردات از چین استفاده کرد . ولی  از آنجایی که هزینه های حمل و نقل هوایی به دلیل “هزینه های حجمی” به سرعت در حال افزایش است، حمل و نقل دریایی تنها روش حمل و نقل قابل دوام است – به جز تحویل نمونه (حجم کم). 

هزینه های زیادی برای حمل و نقل کالا وجود دارد، از جمله هزینه های کانتینر، بسته بندی، جابجایی ترمینال و هزینه های کارگزار. برای به دست آوردن تصویر کاملی از هزینه های حمل و نقل ، باید هر یک از این عوامل را در نظر گرفت. 

حمل و نقل بین المللی کالا به زمان نیاز دارد. وقتی کالا رسید، برای کارگزار گمرکی خود ترتیبی دهید که آنها را از گمرک ترخیص کند (و در صورت لزوم قرنطینه کنید). اگر همه چیز خوب پیش رفت، این حق شماست که محموله خود را تحویل بگیرید. بازرگانی آسان تجارت همه کار های ترخیص کالا را برای شما انجام می دهد. اگر خدمات درب منزل ما را انتخاب کنید، فقط می توانید منتظر بمانید تا محموله شما به آدرس تعیین شده شما برسد. هنگامی که کالاهای خود را دریافت کردید و کیفیت، بسته بندی، دستورالعمل ها و برچسب ها را بررسی کردید، بهتر است یک ایمیل به تامین کننده خود ارسال کنید و به آنها اطلاع دهید که کالاهای خود را دریافت کرده اید اما اگر آنها را بررسی نکرده اید. به آنها بگویید پس از بررسی موارد با آنها تماس خواهید گرفت و امیدواریم سفارش دیگری انجام دهید. 

 

واردات پارچه از چین

کلام آخر  

پیاده سازی آنچه می آموزید و تجربیاتی که کسب می کنید تنها راه موفقیت در تجارت است. این نکات را رعایت کنید و تحقیقات خود را انجام دهید و  از واردات از چین بهره مند شوید.قدم به جلو مستلزم تلاش بسیار است. هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، با برنامه ریزی برای آینده ، به راحتی می توانید خود را تحت تأثیر قرار دهید. اکثر افراد در جزئیات کوچک گیر می کنند. اما باید هر روز از خواب بیدار شوید و کوچکترین قدم بعدی را که می توانید برای رسیدن به آن رویا بردارید. از اشتباه کردن نترسید از طریق انجام اشتباهات می آموزید که چگونه دفعه بعد بر آنها غلبه کنید و حتی پول بیشتری به دست آورید. اشتباه بخشی از کارآفرینی است. از دیگران بیاموز و از خودت هم یاد بگیر! اگر این راهنما شما را مجذوب خود می کند، حداقل سعی کنید این موارد را عملی کنید.. برای شما آرزوی موفقیت در تجارت بین المللی دارم. لطفا در صورت تمایل به ما در بازرگانی آسان تجارت اطلاع دهید که اگر  می توانیم به شما کمک کنیم. 

 

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

1 دیدگاه

 • سلام بخشی هستم نیاز به دو نوع پارچه حریر جسیکا و سوپر سافت جهت راه اندازی کسب و کار تولید شومیز زنانه دارم . لطفا راهنمایی کنید-شماره تماس اینجانب 09122143225

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X