ترخیص از گمرک بوشهر

ترخیص از گمرک بوشهر

واردات و صادرات یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های اقتصادی و روابط بین المللی هر کشور می باشد که اگر بخواهیم یک نگاه کلی به آن بیندازیم متوجه خواهیم شد که گردش مالی چند هزار میلیاردی و یا شاید هم بیشتر از آن را شامل شود. امروزه در تمام کشورهای جهان مسئله صادرات و واردات از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان این امر را در امور همه کشور ها به سادگی مشاهده کرد.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "ترخیص از گمرک بوشهر" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

در کشورهای رتبه یک دنیا از نظر قدرت صادرات چند ویژگی مشترک را می توانیم به وضوح مشاهده کنیم که عبارتند از تولید و تامین مواد اولیه، منابع طبیعی در دسترس، رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی و بسیاری موارد دیگر که باعث می شوند مناطقی که به آنها نیاز دارند برای وارد کردن کالا، محصول و یا هر چیز دیگری اقدام نمایندو به عبارت ساده تر واردات زمانی رخ می دهد که نیاز یک محصول و یا کالا در کشور و یا هر منطقه ای احساس شود و یا ممکن است به دلیل برخی شرایط بین الملل امکان تهیه آن در داخل نیست.

اما در این مقاله از سایت آسان تجارت قرار است بپردازیم به ترخیص کالا از گمرک بوشهر، گمرکی بسیار قدیمی و قدرتمند در دل قطب انرژی ایران. اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این گمرک و نحوه ترخیص کالا از آن هستید، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ترخیص از گمرک بوشهر

مطالب مرتبط : کتاب تعرفه های گمرکی در سال 1401

تاریخچه گمرک بوشهر

گمرک بوشهر را می توان به عنوان مستندی دقیق بر تاریخ غنی صادرات و واردات ایران از استان دانست. گمرک بوشهر یکی از استراتژیک ترین نقطه های مبادلاتی ایران است که در طول تاریخ حوادث و رویداهای زیادی را به خود دیده است. از بستن قرارداد ترکنمچای و مالیات 5% کالاهای وارداتی از روسیه تا آخرین تعرفه هایی که تویط مستشاران بلژیکی تعریف شد که بعدها با روی کار آمدن مجلس شورای اسلامی این تعرفه گمرکی بوشهر در سال 1337 به صورت رسمی تصویب و تعیین شد.

اما در مورد صادرات و واردات از این گمرک باید گفت که بوشهر به دلیل قرار گیری در مجاورت 700 کیلومتر مرز آبی مشترک با کشورهای مختلف و همسایه سبب می شود که این منطقه برای صادرات و وارد کردن کالا بسیار ایده آل باشد. همچنین به دلیل وجود نیروگاه اتمی در بوشهر این استان و منطقه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که برای یکبار هم که شده تاجر های بین المللی را به استفاده از این گمرک وادار کرده است.

تاریخ صادرات از گمرک بوشهر

فعالیت گمرک بوشهر

گمرک بوشهر را می توان به یکی از فعال ترین و پر ترافیک ترین گمرک های حال حاضر ایران شناخت، همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد به دلیل گستردگی مرز های آبی مشترک با سایر کشورها و همچنین نزدیکی به کشورهایی آسیایی همجوار باعث می شود که بسیاری از تاجران برای وارد کردن یا خارج کردن محموله خود از این گمرک استفاده نمایند.

اما در کنار موارد گفته شده، برخی از ویژگی های این گمرک نیز هست که باعث می شود بسیار از درگاه ارتباطی استقبال شود. برای مثال وجود تخفیف ویژه 20 درصدی بر روی کالاها، وجود برخی معافیت های گمرکی برای کالاهای خاص و اینکه تخلیه بار در این گمرک با سرعت بیشتری انجام میشود و در هر 24 ساعت یکبار تمامی محموله ها و بارهای موجود در گمرک تخلیه و یا سوار می شوند. وجود انبارهای گمرکی که با کمترین هزینه محموله های وارد شده و یا صادر شده را برای مدت های معین شده انبار می کنند تا مراحل اداری آنان طی شود.

مطالب مرتبط : حواله یوان در کرمان

ترخیص کالا از گمرک بوشهر

ترخیص کالا یکی از دو عمل برتر و رایجی که در گمرک بوشهر انجام می شود، است. تمامی کالاها، محصولات و یا تجهیزاتی که از کشورهای دیگر وارد ایران و این گمرک می شوند. برای ترخیص و رها سازی از گمرک نیاز به برخی مراحل اداری و پرداخت حقوقی است. هر کشور و منطقه ای که برای خود یک سری قوانینی دارد که برای کالاهای صادراتی و وارداتی وضع کرده است که برای هر کشور منحصر به فرد است، اما در کنار این موارد برخی دیگر از قوانین بین الملل وضع شده است که بین کشورهای شرکت کننده و همکاری کننده منصوب شده است و بر اساس آن تجارت کالا و یا نوع محموله در بین آنها جریان پیدا می کند.

در مورد کشور ایران نیز برخی قوانین و در کنار آن ممنوعیت هایی وضع شده است که تمام محموله ها را از یک فیلترینگ عبور می دهد و در آخر یک کد تحت عنوان شناسه کالا به هر یک از کالاها داده می شود که نشان می دهد کالا زیر نظر قوانین ایران و با پرداخت مالیات به همراه عوارض گمرکی وارد شده است. اما برای ترخیص کالاها علاوه بر هزینه های آن، مراحل اداری نیز موجود است که باید هر تاجر و بازرگان از تمامی آن اطلاع داشته باشد. این مراحل اداری در برخی موارد و ترخیص بعضی از کالاهای حساس ممکن است کمی طولانی و زمان بر باشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک بوشهر

به همین سبب بسیاری از تاجران و بازرگانان با شرکت های در این خصوص همکاری می کنند ک در که به تمام قوانین و چارچوب های گمرکی آگاه می باشند و می توانند مالک و صاحب محموله را از عواقب تمام کارها و مراحل اداری بر روی محموله مطلع نمایند. همچنین این شرکت ها با اخذ مجوزهای لازم می توانند محموله را در صورت عدم مغیرت با قوانین ترخیص ایران اخذ و آن را وارد نمایند.

مطالب مرتبط : انجام واردات از کشور چین

کلام آخر

ترخیص کالا یکی از مهم ترین و حساس ترین پروسه های وارداتی است که هر تاجر و بازرگانی باید به صورت کامل به قوانین و شرایط آن آگاهی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است کالای وارد شده تایید نشود و به عنوان کالای قاچاق در ایران شناخته شود،از همین رو شرکت های بسیاری با سابقه طولانی و قوی برای انجام و طی مراحل ترخیض محموله از گمرک پدید آمده اند. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما در قسمت زیر بنویسید.

 

 

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X