انبارداری ایوو

انبارداری ایوو

انبارداری کالاهای صادراتی و وارداتی یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده حمل و نقلی است که همزمان در کنار خدمات ترخیص کالا، بارگیری و انتقال بار صورت می گیرد. صادرات و واردات از جمله فعالیت های دائمی هر جامعه در هر کشوری می باشد.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "انبارداری ایوو" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

روزانه بیش از چندین هزار تن کالا و بار بین کشورهای مختلف از طریق شیوه های مختلف انتقال می یابد که این مورد در کشورهای اقتصادی و رنکینگ برتر دنیا از جمله چین، آمریکا، هندوستان و آلمان کاملا به یک فرآیند روزانه و اساسی تبدیل شده است.

اما در این میان شهرهای اقتصادی را نیز مشاهده می کنیم که زیرساخت و بافت شهری و جمعیتی به گونه ای از ابتدا تشکیل شده است که توانایی و ظرفیت فوق العاده ای در تجارت و رشد اقتصاد تجاری دارد که شهر ایوو کشور چین از جمله همین شهرهای تجاری است.

فرآیند انبارداری در ایوو

کشور چین که از اقتصاد قوی و رده بالایی بهره می برد به واسطه اهمیت چندین شهر حساس و حیاتی خود مانند ایوو توانسته است که برای 6 سال پی در پی رکوردهای صادرات و فروش عمده را به نام خود ثبت کند.

به همین سبب در این مقاله از سایت آسان تجارت قرار به ارائه خدمات انبارداری، تجارت و صادرات شهر ایوو چین بپردازیم که به عنوان مرکز تجارت و فروش عمده در دنیا شناخته می شود. مراحل انبارداری، حمل و نقل کالا و صادرات از شهر ایوو را در ای مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مطالب مرتبط : انبارداری بار در گوانجو 

کارایی انبارداری در تجارت ایوو

انبارداری یکی از مهم ترین بخش های حمل و نقلی کالاهای صادراتی و وارداتی است که در برخی موارد توسط شرکت های خصوصی و ارائه دهنده خدمات گمرکی و در برخی موارد نیز زیرساخت های آن توسط خود گمرک ها ایجاد می شوند که تشابه زیادی به یکدیگر دارند.

انبارداری به صورت کلی یعنی نگهداری و حفاظت از کالا و بار پذیرفته شده، چیدمان آن بر اساس نوع کالا و زمان ورود، بارگیری و ترخیص می باشد که در شاخه انبارداری صادراتی و وارداتی انجام می شود. تجار و بازرگانان نیز در مراحل ترخیص و یا ترانزیت بار خود در مبدا و مقصد از انبارداری کالا استفاده می کنند.

شهر ایوو کشور چین را به نام بزرگترین مرکز عمده فروشی در جهان می شناسند و مراکز تجاری که در بافت این شهر پدید آمده است هر تاجر و بازرگانی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند، تا جایی که برخی از برندهای تولیدی مطرح در دنیا، نمایندگی های اختصاصی خود را در این شهر تاسیس کرده اند.

مزیت انبارداری در صادرات

همان طور که اشاره شده، ایوو یکی از مراکز مهم عمده فروشی در جهان است و روزانه بیش از چندین هزار تن محموله و کالا از این شهر به دیگر کشورها ترانزیت می شود. به سبب همین امر گمرک این منطقه دارای ترافیک باری بسیار شدیدی است که باید کنترل شود.

اما با وجود کارایی انبارداری در خدمات ترانزیت و انتقال کالا از ایوو به دیگر مناطق بسیار سریعتر انجام می شود، تا جایی که در سال گمرک و ترانزیت این منطقه در سال 2017 به عنوان برترین و فعال ترین بخش صادراتی در جهان شناخته شد.

انبارداری کالاهای صادراتی سبب می شود که محموله های تحویل داده شده در یک چیدمان مشخص و بر اساس اولویت زمانی بارگیری و از سه طریق ریلی، هوایی و دریایی به سایر کشورها انتقال داده شوند. در انبارداری شهر ایوو حتی می توان از کالاهایی با شرایط خاص و فاسد شدنی نگهداری نمود.

مطالب مرتبط : ترانزیت بار

شیوه انبارداری در ایوو

بیشترین نوع انبارداری که در ایوو انجام می شود از نوع صادراتی است، بدین صورت که بازرگانان و تجار با خرید و تهیه لوازم و کالاهای مورد نیاز آن ها ابتدا محموله های خود را بسته بندی و سپس به بخش انبارداری انتقال می دهند که با درخواست ثبت سفارش و مجوز لازم برای انتقال صورت می گیرد.

کالاهای دریافتی نسبت به نوع کالا و شرایط نگهداری در انبار دپو می شوند و بر اساس اولویت و چیدمانی که موجود می باشد، به بخش بارگیری که توسط مالک محموله انتخاب شده است، فرستاده می شود، در گام بعدی بارگیری و از طریق شیوه های صادرات به سایر کشورها صادر می شود.

مراحل انبارداری در ایوو چین

در کشور مبدا نیز انبارداری آن در حوزه کالای وارداتی انجام می شود، یعنی انبارداری ایوو تمام خدمات خود را در کشور مبدا و مقصد انجام میدهد. کالای وارد شده تحویل انباری شده و شناسه و مشخصات آنان ثبت می شوند.

بعد از ورود کالا به بخش انبارداری مالک و تاجر با طی مراحل اداری و اخذ مجوزهای لازم، مدارک را به بخش انبارداری ابلاغ می نماید. این پروسه ممکن است یک الی دو روز کاری طول بکشد برای همین کالا در بخش انبارداری در چیدمان مرتبط دپو می شود.

بعد از پرداخت تمامی تعرفه های گمرکی و مالیات آنها، رسید دریافت به بخش انبارداری ارسال می شود که در این صورت مالک محموله می تواند بار خود را از بخش انبارداری وارداتی ترخیص نماید.

مطالب مرتبط : خدمات کارگو در شهر ایوو چین 

چرا انبارداری شهر ایوو

شهر ایوو کشور دارای بازارهای عمده فروشی در سطح جهانی است که در بخش های مختلف شهر واقع شده است و هر یک از کالا ها برحسب نوع و استفاده به ترتیب در بازارهای بین المللی عرضه شده اند. برای مثال در آخرین تجهیزات الکترونیکی، اسباب بازی، قطعات صنعتی، پوشاک و سایر موارد در بخش های مجزایی از هم موجود هستند.

بازار فوتین یکی از مرکزی ترین و بزرگترین مرکز تجاری در شهر ایوو می باشد که در قالب یک مجتمع و پاساژ چندین طبقه شامل ناحیه های مختلف تشکیل شده است که تمامی اجناس و همه نوعی کالایی را می توان در آن پیدا کرد. همچنین انجام خدمات کارگو در شهر ایوو چین که در این منطقه قرار دارد بیش از پیش بر اهمیت آن می افزاید.

از جمله بخش های مهم بازار فوتین می توان به ناحیه های دوم طبقه اول و دوم اشاره کرد که عرضه و فروش عمده پوشاک، ابزارآلات و لوازم الکتریکی را بر عهده دارند و می توان تمام تنوع و گونه های موجود در رنک یک بازار دنیا را در این بخش پیدا کرد.

اما بخش مهم دیگر این مرکز تجاری مربوط به ناحیه دوم طبقه چهارم می باشد که شامل شرکت های ارائه دهنده خدمات انبارداری می باشد و بخش انبارداری نیز در این قسمت موجود است که بیشتر کالاهای خریداری شده توسط بازرگانان به سبب هزینه کم و صرفه جویی در زمان از بخش انبار و انتقال می یابند.

مطالب مرتبط : کارگو گوانجو چین 

شبکه های حمل و نقل ایوو

به سبب ظرفیت قدرتمند و بسیار بالای شهر ایوو، دسترسی ها و همه نوع شبکه حمل و نقلی در این شهر تعبیه و ساخته شده است که مزیت های زیادی برای بازرگانان از حمله صرفه جویی در زمان و هزینه انتقال بار را به همراه دارد.

به دلیل حضور گسترده و زیاد بازرگانان و تجار ایرانی در شهر ایوو برای انجام تجارت، از سه طریق ارتباطی می توان کالاهای خریداری شده از ایوو را به کشور ایران انتقال داد که در نوع خودش یک مزیت بسیار مطلوب برای بازرگانان ایرانی محسوب می شود.

از شبکه های ارتباطی می توان به خط ریلی ایوو اشاره کرد که یکی از پر مصرف ترین نوع انتقال کالا می باشد، این خط ریلی با گذر از کشورهای ترکمنستان و قزاقستان به خط ریلی سراسری ایران وصل می شود که در ادامه می توان به سایر مناطق متصل شود.

شیوه های صادرات کالا از ایوو

همچنین خط ریلی شهر ایوو یکی از طولانی ترین خطوط ریلی حمل کالا در دنیا را صاحب است، مسیر انتقالی کالا از شهر ایوو به مادرید کشور اسپانیا با مسافتی در حدود 8111 مایل، طولانی ترین مسیر انتقال کالا و محموله در دنیا می باشد.

علاوه بر شبکه ریلی، شهر ایوو به سبب دسترسی به آب های آزاد می تواند کالاها و محموله های خریداری شده را از طریق خطوط آبی به سایر کشور ها از جمله ایران صادر کند.  ترخیص کالا از بندر گمرکی بندرعباس در جنوب از جمله مقاصد اصلی این نوع حمل و نقل می باشد. همچنین هرساله انجام ترخیص کالا از گمرک بوشهر از جمله مقصدهای انبارداری این فرآیند می باشد.

دیگر شبکه ارتباطی نیز از طریق خطوط هوایی حاصل می شود که بیشتر برای بازرگانان و تجار کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. حمل هوایی کالا ممکن است هزینه های زیاد تری نیز داشته باشد ولی در برخی مواقع به دلیل اهمیت زمان، حساسیت کالا و ارزش زیاد آن از این طریق انبارداری و صادر می شود.

مطالب مرتبط : شرکت انجام خدمات کارگویی در چین 

کلام آخر

شهر ایوو یکی از مولفه های اصلی در توسعه و صادرات شهر است که تا کنون توانسته است رضایت بسیاری از بازرگانان بین المللی از سراسر جهان را کسب نماید. خدمات ترخیص، نگهداری، بارگیری و حمل و نقل کالا از جمله فعالیت های انجام شده در طول پروسه انبارداری ایوو می باشد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X