انبارداری بار در گوانجو

انبارداری بار در گوانجو

صادرات و ترخیص کالا از جمله مهمترین فعالیت ها و پروسه هایی است که در حوزه تجارت بین الملل انجام می شود، روزانه در اغلب کشورها بیش از چندین تن محموله خارج و یا از گمرک ها ترخیص می شود که بعد از طی کردن یک سری از مراحل متناسب با نوع بار و مقصد محموله سرانجام به دست مصرف می رسند.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "انبارداری بار در گوانجو" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

تمام تجار و بازرگانان بین المللی که مشغول صادرات و انتقال کالا بین کشورهای مختلف می باشند باید با تمام مراحل نحوه انتقال محموله، شرایط آن، چگونگی ترخیص کالا آشنایی داشته باشند که در سریع ترین زمان ممکن بتوانند کالا و محموله را در شرایط سالم و مطلوب به مقصد برسانند. 

انبارداری در گوانجو چین

اما در این میان یک پروسه دیگری نیز وجود دارد که بیشتر در شهرها و استان های تجاری کشورها وجود دارد و صادرکنندگان این مناطق به در هنگام انتقال محموله هایی در حجم زیاد، ارزش زیاد و نیاز به طی کردن مراحل اداری از آن استفاده می شود. انبارداری که در حوزه صادرات و انتقال محوله به خصوص بین کشورها اهمیت زیادی دارد.

به همین سبب در این مقاله از سایت آسان تجارت قصد داریم به معرفی و بررسی پروسه انبارداری در شهر گوانجو چین بپردازیم. گوانجو چین که یکی از تجاری ترین و اقتصادی ترین شهرهای کشور چین و دنیا است دارای ظرفیت و شرایط بسیار مطلوبی است که بازرگانان زیادی برای انجام تجارت خود به این منطقه مراجعه می نمایند. 

مطالب مرتبط :  کارگو گوانجو چین 

انبارداری چیست؟

بهتر است ابتدا با معنی و مفهوم انبارداری کامل آشنا شویم تا درک بهتری از کاربرد و استفاده تجاری آن در بحث صادرات و واردات داشته باشیم. انبارداری در لغت به معنی کنترل و سازماندهی هرگونه کالا اعم از صنعتی، مواد اولیه و محصول غذایی در یک محیط در شرایط مناسب که از هرگونه ایجاد تغییرات مخرب و مضر بر روی کالا جلوگیری می نماید. 

انبارداری تجاری

اما انبارداری در حمل نقل کمی تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها و تضادها مختص حمل و نقل و بخش صادرات و واردات کالاها می باشد. انبارداری را در تجارت می توان بدین صورت بیان کرد که وظیفه حمل و نقل، تحویل محموله ها و مواد اولیه و انتقال آنها به بخش ترخیص که اگر طبق روال عادی پیش رود، سبب می شود که پروسه صادرات و ترخیص تسریع یابد.

انبارداری یک شرکت و یا سری از کالاها که تحت نظارت یک بخش به خصوص است، با دربرداشتن امکانات و امتیازاتی همچون صادر کردن مجوز خروج و ترخیص یک کالا، ثبت تاریخ ورود و خروج محموله برای طی مراحل اداری، رساندن به موقع و نظارت بر کیفیت و عدم آسیب به کالا قابلیت تسریع بخشیدن و هماهنگی زمان بین خروج و ترخیص کالا از گمرک را دارد. 

مطلب مرتبط :  ترانزیت بار 

انبارداری گوانجو

همان طور که قبل تر نیز اشاره شده است ، گوانجو یکی از شهرهای فوق العاده اقتصادی کشور چین است که به دلیل برخورداری از ظرفیت های صادراتی بسیار، زیرساخت های مناسب برای انجام یک تجارت معقول و همچنین قوانین گمرکی ساده مورد توجه بسیاری از تجار و بازرگانان بین المللی قرار گرفته است.

این ویژگی های ذکر شده تا حدی در روند صادرات کالا از گوانجو چین تاثیرگذار است که بسیاری از برندهای معتبر و مطرح بین المللی از سراسر جهان نمایندگی های خصوصی خود را در گوانجو چین احداث کرده اند و توانسته اند علاوه بر توسعه بیزینس شخصی بر اقتصاد منطقه نیز تاثیر بگذارند. انجام خدمات انبارداری در شهر گوانجو بعد از انبارداری ایوو مهم ترین و بیش ترین خدمات حمل و نقلی انجام یافته در کشور چین است.

کشور چین یکی از کشورهایی است که در چندسال اخیر به واسطه روابط بین الملل خوب توانسته است که صادرات و واردات برخی از انواع محصولات را در آسیا به شدت توسعه دهد که از جمله آنها می توان به گسترش تولید و فروش خودروهای چینی، محصولات و لوازم خانگی، تجهیزات الکتریکی و صنعتی اشاره نمود. 

خدمات انبارداری در گوانجو چین

به سبب ایجاد یک بستر مناسب برای وارد کردن کالا از گوانجو چین، برخی از شرکت های بازرگانی و ارائه دهنده خدماتی همچون انبارداری، ترخیص کالا و انتقال آن ساختارهایی را در گوانجو تشکیل داده اند که بازرگانان می توانند با ارائه بن خرید و اصل کالای خود به این شرکت ها انبارداری آن را در مبدا و مقصد نسبت به نیاز انجام دهند.

انبارداری در گوانجو در تمام مراحل انجام می شود که به صورت اخذ مدرک تحویل و ارائه کالا، صدور لیست بار و بارنامه برای گمرک، هماهنگی و حمل و نقل کالا به سمت مقصد، دریافت اصل شناسه محموله و در نهایت ترخیص کالا می باشد. البته انبارداری در گوانجو و سایر شهرهای تجاری به دو صورت کالای صادراتی و وارداتی انجام می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

مطالب مرتبط :  خدمات کارگو در شهر گوانجو چین 

انواع انبارداری در گوانجو

پروسه انبارداری به صورت کلی از دو بخش مهم انبارداری کالای صادراتی و وارداتی تشکیل می شود که هریک مزیت ها و کارایی های منحصر به خود را دارند. در هر یک از بخش های انبارداری تمامی اطلاعات و مشخصات برای حمل و نقل، نظارت و چیدمان محموله صورت می گیرد.  

مجموعه انبارداری در گوانجو

انبارداری صادراتی

در انبارداری کالاهای صادراتی، تمامی کالاهای تولید شده و صادراتی در یک چیدمان مشخص با ثبت اطلاعات و مشخصات نگهداری می شوند. بیشتر شرکت و گروه های ارائه دهنده خدمات انبارداری در گوانجو چین کلیت فعالیت های انجام شده برای کالاهای صادراتی را در سه زیرشاخه رسیدها، درخواست ها و حواله ها تقسیم بندی کرده اند.

انبارداری وارداتی

اما انبارداری وارداتی یعنی نگهداری بارای وارداتی و انجام فرآیند تخلیه، محافظت و بارگیری است که تحت تاثیر دو عامل شرایط نگهداری و مدت زمان نگهداری است. بدین صورت که کالای وارداتی مدتی معین را به صورت دپو در انبار قرار میگیرد تا مراحل اداری و ترخیص آن به صورت کامل طی و انجام شود. بیشتر فهالیت های انبادری وارداتی در هنگام انتقال به کشور ایران در پروسه ترخیص از گمرک بوشهر انجام میشود.

مطالب مرتبط :  معرفی شرکت معتبر کارگو از چین 

مزیت های انبارداری در گوانجو

تمامی محصولات اعم از نوع صادراتی و وارداتی در طی مراحل حمل و نقل باید تحت قوانین بین المللی و منطقه ای قرار  داشته باشند و نوع کالا، نوع کاربری کالا، مدت زمان انتقال و مقدار وزنی محموله نباید مغایر با این قوانین باشد. به همین سبب ممکن است که مدتی را برای صدور مجوز و ترخیص از گمرک مربوطه طول بکشد.

در این میان انبارداری یکی از مهم ترین و حیاتی ارگان تجارتی است که با انبار محموله ا و چیدمان مناسب بار را برای مدتی در شرایط مناسب نگهداری و سپس به مراکز ترخیص و یا بارگیری انتقال میدهد. از مزیت های انبارداری همچنین می توان به محافظت و برخورداری از انبارداری مدرن که برای برخی کالا ها از جمله مواد اولیه و محصولات غذایی مناسب است، اشاره کرد.

کلام آخر

انبارداری بار در گوانجو چین یکی از رایج ترین و پویا ترین پروسه های تجاری است که حتی می توان آن را شریان حیاتی صادرات و واردات نامید. ارائه خدمات انبارداری توسط شرکت های معتبر سبب شده است که انتقال و حمل و نقل کالا از گوانجو به دیگر مناطق با ریسک کمتر و کاربرد بیشتر همراه باشد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X