حمل دریایی بار به ترکیه

حمل دریایی بار به ترکیه

نقل و انتقال محموله و واردات و صادرات اعم از دستگاه، مواد اولیه، محصولات غذایی، پوشاک و سایر موارد یکی از قدیمی ترین فعالیت هایی است که در اکثر کشور ها صورت می گیرد.

این مجموعه دارای تیم تخصصی جهت انجام خدمات حمل ، ترخیص ، خرید ، انتقال ارز در کشور چین، آلمان ، ترکیه ، امارات می باشد. جهت اخذ راهنمایی یا استعلام قیمت خدمات "حمل دریایی بار به ترکیه" با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. و یا درخواست خود را در شبکه های اجتماعی ، واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

روش های مختلفی برای نقل و انتقال انواع کالا از کشوری به شکور دیگر وجود دارد که اکثر تاجران از این روش ها استفاده می کنند که دارای مزایا و معایب مخصوص خود است یکی از همین روش هایی که برای نقل و انتقال کالا و اجناس استفاده می شود کارگو است که اکثر تاجران و افراد احل فن با این روش آشنا هستند.

حمل دریایی بار به ترکیه

هر نوع کالایی را  اعم از دستگاه های بزرگ و صنعتی تا محصولات بسته بندی شده غذایی را به روش های مختلفی همچون دریایی، هوایی و زمینی به وسیله کارگو به هر چای دنیا ارسال کرد. در این مقاله از آسان تجارت قصد داریم به بررسی حمل دریایی بار به ترکیه بپردازیم پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

کارگو چیست؟

در حوزه صادرات و واردات کارگو زبان زد اکثر مردم است و اکثر بازرگانان و تاجران بزرگ از این روش برای انتقال کالا و اجناس خود استفاده می کنند که در اکثر کشورها از طریق شرکت های مربوطه انتقال و ثبت سفارش انواع کالا و … صورت می گیرد. یکی از کشور هایی که کارگو در آن بیشترین استفاده را دارد دبی است که صادرات و انتقال محموله از طریق خطوط دریایی و به وسیله کشتی های کانتینری و … صورت می گیرد.

یکی از شیوه های دیگر که کنار گارگو استفاده می شود فریت بار است که شباهت زیادی به آن دارد اما با چند اختلاف جزئی که می توان به مواردی همچون مدت زمان ارسال، هزینه ارسال و محدودیت های کالای ارسالی از شاخص ترین آنهاست اشاره کرد. فریت بار یا همان خدمات ارائه انتقال بار اضافی مسافر است که برای خدمات مسافربری هوایی مورد استفاده قرار میگیرد. فریت بار ها معمولا برای مسافرانی استفاده می شوند که قصد دارند وسایل حجیم و بزرگی را با خود به خارج کشور انتقال دهند.

کارگو ترکیه

یکی از شهرهای پر تردد از نظر تجاری که مقصد بسیاری از بازرگانان در سراسر دنیا است ترکیه نام دارد که به دلیل فراهم بودن امکاناتی همچون خرید و انتقال انواع محصولات در برند و مدل های مختلف یک کشور مهم برای دنیا به خصوص برای ایرانی ها محسوب می شود.

به همین دلایل ذکر شده بیشتر تاجران علاقه مند هستند که محصولات خود را وارد کشور ترکیه و یا از آن جا وارد ایران کنند و از طریق فروش و… به هزینه های زیادی دست پیدا کنند. همانطور که تا الان به نحوه  انتقال کالا ها به سایر کشور ها اطلاعات مناسبی پیدا کردید به راحتی می توانید بگویید که بهترین روش برای انتقال کالا ها به ترکیه و از ترکیه به سایر کشور ها کارگو است که فرایند نقل و انتقال کالا و اجناس را برای شما انجام می دهد.

مطلب مرتبط: ترخیص کالا از فرودگاه آتاترک

حمل دریایی بار به ترکیه

شرکت های زیادی با آشنایی کامل بر تشریفات گمرکی و امور حمل و نقل آبی، ارسال بار شما به ترکیه و یا صادرات از آن جا را به عهده می گیرند و این کار را در شرایط ایمن و سلامتی کامل کالا انجام می دهند. حمل دریایی بار مراحلی دارد که ما مهم ترین آن ها را برای شما بررسی می کنیم.

حمل دریایی بار به ترکیه

  • مشاوره با صاحب بار

اولین قدمی که در حمل بار دریایی به ترکیه باید برداشته شود دریافت راهنمایی و مشاوره های تخصصی در زمینه نحوه ارسال بار می باشد. که شرکت‌های حمل بار دریایی به ترکیه اطلاعات کاملی درباره نوع محموله، ابعاد، وزن و غیره از مشتری دریافت می‌کنند. سپس با توجه به اطلاعات دریافت شده از مشتری هزینه‌ها و قیمت ارسال بار دریایی به ترکیه توسط کارشناسان مربوطه برآورد می‌شود و مشاوره و اطلاعات تکمیلی به مشتری ها داده می شود.

  • بسته بندی محموله های ارسالی

بعد از این که اطلاعات و قرارداد بین شرکت و صاحب بار امضا و رد و بدل شد ، فرایند بسته بندی آغاز می شود در نوع خود جزو مهم ترین مراحل انتقال بار به حساب می آید. اگر بسته بندی بار به صورت استاندارد و کاملا ایمن انجام نشود احتمال این مورد وجود دارد که در مسیر کالا ها آسیب ببینند و خسارت هایی به آن ها وارد شود به همین دلیل بعد از این که بار ها بررسی شد باید با دقت کامل و به صورت استاندارد بسته بندی شوند

معمولا نوع بسته بندی و سایز بر اساس نوع و اندازه کالا که معمولا در کانتینر به کشور ترکیه ارسال می شود متفاوت است. البته لازم به ذکر است که بسته بندی بار در هر نوع ارسالی جزو مهم ترین بخش ها به حساب می آید اما در ارسال توسط دریا و کشتی های مربوطه بسته بندی استاندارد محموله به وسیله ابزاری چون پالت های چوبی و جعبه های سالم صورت می گیرد که یکی از نکات مهم و ضروری به حساب می آید که باید به آن توجه شود.

  • انجام امور گمرکی و اداری

پس از طی مراحل بسته بندی وارد مرحله امور گمرکی و اداری می شویم که باید به صورت تخصصی توسط کارشناسان این زمینه بررسی شود.

مالک اصلی بار در این بخش باید برای انجام مراحل اداری و اخذ مجوزهای حمل دریایی به صورت مستقیم و یا توسط شرکت های مختلف کار های اداری لازم را انجام دهد. بعد از به اتمام رساندن کار های داری بارنامه دریایی جهت ارسال بار صادر می شود.

  • بارگیری محموله

بعد از طی کردن و به اتمام رساندن مراحل بالا وقت بارگیری رسیده  که یک کانتینر با توجه به حجم و ابعاد بار که معمولاً ۲۰ فوت یا ۴۰ فوت هستند به مشتری پیشنهاد می شود. باید بعد از بسته بندی به صورت کاملا دقیق باید تک تک کالا ها در یک لیست شماره گذاری شوند.

مطلب مرتبط: حمل هوایی بار به دبی

این لیست باید به زبان گمرک کشور ترکیه و همچنین زبان لاتین ترجمه شود، البته لازم به ذکر است که خیلی از شرکت های ارسال بار دریایی به بی تمام امورات مربوط به لیست کردن کالا و ترجمه آن و حتی فرایند صدور بارنامه را انجام می دهند.

  • ارسال بار به گمرک تهران

بعد از این که توسط کانتینر های مخصوص مراحل بارگیری به پایان رسید عملیات اجرایی حمل بار دریایی به ترکیه شروع می شود که کانتینر در این مرحله باید به گمرک غرب تهران ارسال شود.

قبل از این که بار به ترکیه ارسال شود بررسی های مورد نیاز از کانتینر حمل کالا صورت میگیرد و در نهایت پلمپ می شود. چرا که محموله ها به روش پلمپ و با تاییدیه بازرسی تشریفات گمرکی به ترکیه ارسال می شود.

  • فرستاندن بار به بندر های جنوب کشور

بعد از این که تشریافت و مراحل گمرکی در تهران به اتمام رسید، کانتینر ها به یکی از بندرهای جنوب کشور منتقل می شود و از آنجا به وسیله کشتی یا سایر وسایل نقلیه حمل و نقل آبی به ترکیه ارسال می شود. در بندر های جنوبی کانتینر ها توسط سازمان کشتیرانی ایران یا هر کدام از خطوط کشتیرانی کشور بارگیری می‌شود.

حمل دریایی بار به ترکیه

  • رهگیری محموله

هنگام شروع حرکت کشتی باربری به سمت ترکیه یک کد رهگیری به شما داده می شود که توسط آن شما می توانید موقعیت بار خود را لحظه به لحظه چک کنید.

نتیجه گیری

یکی از روش هایی که بازرگانان و تاجران از آن برای نقل و انتقال کالا استفاده می کنند کارگو است.که شرکت های زیادی از جمله آسان تجارت این کار را برای شما انجام می دهند که شما می توانید با دریافت مشاوره و تماس با آن ها اطلاعات کافی و مورد نیاز را به دست آورید و فرایند ارسال را آغاز کنید.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X