واردات و ترخیص سرنگ از چین

واردات و ترخیص سرنگ از چین

سرنگ ها بخش مهمی از تجهیزات پزشکی هستند که برای تزریق مایعات، داروها و سایر مواد به بدن استفاده می شوند. نیاز به سرنگ های باکیفیت در زمان های اخیر به دلیل همه گیری جهانی به طور چشمگیری افزایش یافته است.

چین یکی از تولید کنندگان پیشرو سرنگ در جهان است که آن را به گزینه ای محبوب برای واردات تبدیل کرده است. اما واردات و ترخیص سرنگ از چین خالی از چالش نیست. در این مقاله از بازرگانی آسان تجارت به ملاحظات و چالش های مهم مربوط به واردات و ترخیص سرنگ از چین می پردازیم.

اقدامات کنترل کیفیت برای واردات سرنگ از چین

اولین و مهمترین نکته برای واردات از چین، اطمینان از کیفیت آنهاست. انجام اقدامات کنترل کیفیت برای اطمینان از اینکه سرنگ ها استانداردهای ایمنی و کیفیت تعیین شده توسط مقامات نظارتی را رعایت می کنند بسیار مهم است.

احتراما این مجموعه با دارا بودن دفاتر تجاری در کشور چین ، آلمان و ترکیه در صورت داشتن هرگونه استعلام و قیمت جهت خرید "و ترخیص سرنگ" و انتقال آن به داخل کشور و انجام پروسه های تشریفات قانونی در کشور مبدا و ایران با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و یا مشخصات فنی کالا و دستگاه مورد نظر را در شبکه های اجتماعی واتس آپ ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس حاصل خواهند نمود.

واردکنندگان باید از نزدیک با تامین کنندگان خود همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که سرنگ ها دارای مشخصات مورد نیاز هستند.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب واردات و ترخیص سگ از چین را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

الزامات-نظارتی-برای-واردات-سرنگ-از-چین

الزامات نظارتی برای واردات سرنگ از چین

واردات سرنگ از چین مستلزم رعایت الزامات نظارتی تعیین شده توسط کشور واردکننده است. در ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر واردات تجهیزات پزشکی از جمله سرنگ نظارت دارد. واردکنندگان قبل از واردات سرنگ از چین باید مجوزها و تاییدیه های لازم را از مقامات نظارتی دریافت کنند.

سیاست های تعرفه ای و مالیاتی برای واردات سرنگ از چین

نکته مهم دیگر برای واردات سرنگ از چین، سیاست های تعرفه ای و مالیاتی کشور واردکننده است. در ایران، گمرکات بر اساس ارزش سرنگ های وارداتی، تعرفه وضع می کنند. واردکنندگان همچنین باید مالیات های دیگری مانند مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، حقوق گمرکی و سایر مالیات های قابل اعمال را بپردازند.

چالش های لجستیک و حمل و نقل در واردات سرنگ از چین

چالش های لجستیک و حمل و نقل می تواند به طور قابل توجهی بر تحویل به موقع سرنگ های وارداتی از چین تأثیر بگذارد. فاصله چین و ایران قابل توجه است و ممکن است چندین هفته طول بکشد تا سرنگ ها به مقصد برسند. ترتیبات تدارکات و حمل و نقل باید به دقت برنامه ریزی شود تا از تحویل به موقع سرنگ ها اطمینان حاصل شود.

موانع زبانی و فرهنگی در واردات سرنگ از چین

موانع زبانی و فرهنگی می تواند برای واردکنندگان در هنگام واردات سرنگ از چین چالش هایی ایجاد کند. تولیدکنندگان چینی ممکن است به زبان انگلیسی مسلط نباشند، که می تواند برقراری ارتباط با نیازهای واردکنندگان را دشوار کند. درک فرهنگ تجارت چین نیز برای جلوگیری از سوء تفاهم ها و ارتباطات نادرست بسیار مهم است.

مسائل مربوط به مالکیت معنوی در واردات سرنگ از چین

مسائل مربوط به مالکیت معنوی (IP) نگرانی عمده واردکنندگان هنگام واردات سرنگ از چین است. چین به سرقت مالکیت معنوی متهم شده است و واردکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که سرنگ هایی که وارد می کنند، قوانین IP را نقض نمی کند. واردکنندگان همچنین باید اقداماتی را برای محافظت از حقوق مالکیت معنوی خود انجام دهند.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب واردات و ترخیص اجناس دست دوم از چین را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

اطمینان-از-ایمنی-و-امنیت-در-واردات-سرنگ-از-چین

اطمینان از ایمنی و امنیت در واردات سرنگ از چین

هنگام واردات سرنگ از چین، اطمینان از ایمنی و امنیت یک نکته مهم است. سرنگ ها باید به گونه ای بسته بندی و حمل شوند که ایمنی و امنیت آنها را تضمین کند. واردکنندگان باید با ارائه دهندگان لجستیک قابل اعتماد کار کنند و اطمینان حاصل کنند که سرنگ ها در حین حمل و نقل دستکاری نشده اند.

اطمینان از رعایت مقررات زیست محیطی در واردات سرنگ از چین

واردکنندگان همچنین هنگام واردات سرنگ از چین باید از رعایت مقررات زیست محیطی اطمینان حاصل کنند. فرآیند تولید سرنگ می تواند منجر به ضایعات و آلودگی شود. واردکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که تامین کنندگان آنها از مقررات زیست محیطی پیروی می کنند و اقداماتی را برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی فعالیت های خود انجام می دهند.

استانداردهای ایمنی و اقدامات کنترل کیفیت برای سرنگ های وارداتی از چین

اطمینان از ایمنی استفاده از سرنگ های وارد شده از چین و رعایت استانداردهای کیفی مورد نیاز ضروری است. استانداردهای ایمنی و اقدامات کنترل کیفیت زیر باید وجود داشته باشد:

 • سرنگ ها باید استانداردهای ISO 7886-1:2017 را داشته باشند که الزامات و روش های تست سرنگ را مشخص می کند.
 • سرنگ ها همچنین باید با استاندارد 10993 سازمان بین المللی استاندارد (ISO) که مربوط به ارزیابی بیولوژیکی تجهیزات پزشکی است، مطابقت داشته باشد.
 • سرنگ ها باید الزامات سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و آژانس دارویی اروپا (EMA) را برآورده کنند، زیرا این سازمان ها استانداردهای بالایی را برای دستگاه های پزشکی تعیین می کنند.
 • برای اطمینان از رعایت اقدامات کنترل کیفیت، توصیه می شود سرنگ ها را در کارخانه تولیدی در چین بازرسی کنید.
 • در صورتی که سرنگ ها توسط یک آژانس بازرسی شخص ثالث مورد آزمایش و بازرسی قرار گیرند. چنین آژانس‌هایی کیفیت و ایمنی سرنگ‌ها را تأیید می‌کنند و گزارشی در مورد یافته‌ها ارائه می‌کنند.

مدارک و الزامات ترخیص کالا برای واردات سرنگ از چین

واردکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که هنگام واردات سرنگ از چین، با مدارک و الزامات ترخیص کالا مطابقت دارند. مدارک زیر باید ارائه شود:

 • یک فاکتور تجاری که باید شامل جزئیاتی مانند مقدار سرنگ ها، ارزش آنها و شرح دقیق کالا باشد.
 • بارنامه که سندی است که به عنوان اثبات حمل و نقل و مشخص کننده حامل، بندر بارگیری و بندر مقصد است.
 • یک لیست بسته بندی که اطلاعاتی در مورد بسته بندی و محتویات محموله ارائه می دهد.
 • گواهی مبدا که کشور مبدا سرنگ ها را نشان می دهد.

علاوه بر اسناد، واردکنندگان باید از رعایت الزامات ترخیص تعیین شده توسط مقامات مربوطه نیز اطمینان حاصل کنند. فرآیند ترخیص شامل:

 • ارائه مدارک لازم به گمرکات.
 • پرداخت حقوق و عوارض واردات.
 • بازرسی سرنگ ها توسط مقامات گمرکی برای اطمینان از رعایت استانداردهای لازم و اقدامات کنترل کیفیت.

هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد واردات انواع دیگر محصولات می توانید مطلب واردات و ترخیص پمب آب از چین را مطالعه فرمائید تا به همراه آسان تجارت توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در اختیار شما گذاشته و به تمامی سوالات شما بهترین و کامل ترین پاسخ را داده باشیم.

چالش-های-پیش-روی-واردات-سرنگ-از-چین

چالش های پیش روی واردات سرنگ از چین

واردات سرنگ از چین با چندین چالش همراه است، از جمله:

مانع زبان: مانع زبان می تواند چالش مهمی برای واردکنندگان در هنگام برقراری ارتباط با تامین کنندگان و مقامات گمرکی در چین باشد.

انطباق با استانداردها: واردکننده باید اطمینان حاصل کند که سرنگ ها استانداردهای لازم و اقدامات کنترل کیفیت را دارند. این نیاز به تخصص و دانش دارد که ممکن است به راحتی در دسترس واردکننده نباشد.

ترخیص کالا از گمرک: فرآیند ترخیص می تواند یک فرآیند طولانی و زمان بر باشد که ممکن است منجر به تاخیر و هزینه های اضافی شود.

حمل و نقل: حمل و نقل سرنگ ها از چین به ایران ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص در مورد حمل و نقل یخچالی برای محصولات حساس به دما.

جدول تعرفه گمرکی و HS CODE  واردات و ترخیص سرنگ از چین

در این بخش از مقاله برای سهولت دسترسی شما کاربران عزیز جدولی را طراحی کردیم که می توانید تعرفه گمرکی و HS CODE محصول مورد نظر را مشاهده کنید و اطلاعات مورد نیاز را به راحتی کسب کنید.

ردیفکد تعرفهعنوانتعرفه ورودیواحدعملیات
1ـ سرنگ، سوزن، کاتتر، کانول و همانند:جزئیات
2ـ سرنگ، سوزن، کاتتر، کانول و همانند:جزئیات
391831ـ ـ سرنگ با یا بدون سوزن :جزئیات
490183110ـ ـ ـ سرنگ انسولین؛ قلم انسولین10Uجزئیات
590183120ـ ـ ـ انواع سرنگ‌های سرپیچ‌دار و سرنگ‌های ساده 2، 5/2، 3، 5، 10، 20، 50، 60 سی‌سی15Uجزئیات
690183130ـ ـ ـ سرنگ‌های Safety و AD (خود تخریب)5Uجزئیات
790183210ـ ـ ـ سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی5KGجزئیات
890183923ـ ـ ـ دستگاه تزریق سرنگ به صورت خودکار5Uجزئیات
990183927ـ‌ ـ ـ پمپ سرنگ مخصوص تزریق دارو4U

کلام آخر

در پایان، واردات سرنگ از چین به ایران یک فرصت تجاری مناسب است. با این حال، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که سرنگ ها استانداردهای ایمنی مورد نیاز و اقدامات کنترل کیفیت را رعایت می کنند. واردکننده همچنین باید مدارک و الزامات ترخیصی را که توسط مقامات مربوطه تعیین شده است رعایت کند.

چالش‌هایی که هنگام واردات سرنگ از چین با آن مواجه می‌شوند نباید واردکنندگان را از پیگیری این فرصت تجاری باز دارد. در عوض، واردکنندگان باید به دنبال راهنمایی های متخصص باشند و با تامین کنندگان و آژانس های بازرسی معتبر همکاری کنند تا از روند واردات راحت اطمینان حاصل کنند. با رویکرد صحیح، واردات سرنگ از چین می‌تواند سرمایه‌گذاری سودآوری برای مشاغل در ایران باشد.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X