واردات بدون سابقه تا سقف 500 هزار دلار

قابل توجه کاربران محترم سامانه جامع تجارت ؛

به اطلاع می‌رساند به‌منظور رفع مشکل بازرگانان فاقد سابقه واردات، مقدار جدیدی با عنوان *«واردات بدون سابقه تا سقف 500 هزار دلار»* به فیلد «حالت ثبت‌سفارش» پرونده افزوده گردیده است. در صورت انتخاب این مقدار براي فيلد حالت ثبت‌سفارش، درخواست ثبت‌سفارش بدون رعايت شرط سابقه واردات و با اخذ تعهد ثبت فروش در سامانه جامع تجارت، قابل تاييد توسط سازمان‌های مجوزدهنده ارزی خواهد بود.

در صورت انتخاب حالت ثبت‌سفارش فوق، سقف مجاز براي مبلغ کل پيش‌فاکتور در پرونده اول بازرگان 500 هزار دلار تعیین شده و این سقف در پرونده‌هاي بعدي از این محل متناسب با فروش ثبت‌شده در بخش تجارت داخلي سامانه جامع تجارت تعيين مي‌گردد.

متقاضیان مي‌بايست جهت تایید مجوز ارزی اولین پرونده با حالت ثبت‌سفارش مذکور، فرم «تعهدنامه ثبت‌سفارش بدون سابقه حقيقي/حقوقي» (موجود در صفحه نخست ثبت پرونده ثبت‌ سفارش) را تکمیل نموده و پس از ثبت محضری، آن را در اختيار سازمان مجوزدهنده ارزي پرونده (سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استاني) قرار دهند.

لازم به ذکر است پس از تکمیل فرآیند ثبت پرونده، امکان ویرایش فیلد «حالت ثبت‌ سفارش» وجود نخواهد داشت، لذا لازم است کاربران محترم در انتخاب مقدار این فیلد دقت نمایند.

در صورت انتخاب حالت ثبت‌سفارش فوق، کاربر می‌بایست حداقل 40 درصد ارزش کل پیش‌ فاکتور را حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از ترخیص، در بخش تجارت داخلی سامانه جامع تجارت (طرح افق) ثبت و به تأیید خریدار برساند. در غیراین‌صورت کاربر در زمان ثبت پرونده بعدی از این محل در سامانه جامع تجارت با خطا مواجه خواهد شد.

خدمات ما چگونه ارزیابی میکنید؟
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اطلاع میرساند این مجموعه به غیر از دفتر مرکزی تهران هیچ گونه شعبه یا نمایندگی در سایر شهر های ایران ندارد

X